22 Kasım 2010 Pazartesi

''Makatlar Küfür Kompleksi''nde Karga Terbiyesi : 67-74 !!!


Derbi Fenerbahçe Ülker’in
21.11.2010
Ligin 6. haftasında, İstanbul derbisinde karşılaşan Fenerbahçe Ülker ve Beşiktaş Cola Turka’nın mücadelesinde 67-74’lük skorla gülen taraf, deplasmanda oynayan Sarı Lacivertliler oldu.

Beşiktaş Cola Turka Arena’da oynanan, haftanın en önemli mücadelesinde, salondan 74-67’lik galibiyetle ayrılan Fenerbahçe Ülker, 6. hafta sonunda, Beko Basketbol Ligi’ndeki yenilgisiz liderliğini sürdürdü.

Karşılaşma Fedor Likholitov’un pota altından bulduğu üst üste sayılarla başladı. Mire Chatman’la da serbest atıştan sayılar bulan Beşiktaş Cola Turka’ya, Fenerbahçe Ülker, Emir Preldzic’in turnikesi ile yanıt verdi ve ilk 2 dakika, Siyah Beyazlılar’ın 6-2’lik üstünlüğü ile geçildi. Cevher Özer ve Ömer Onan’ın karşılıklı sayıları sonucu, 4. dakika geçilirken de 11-8 ile ev sahibinin üstünlüğü devam etti. Takip eden bölümde, iki takım da karşılıklı isabetler kaydedince, periyotun son 3 dakikasına 17-15’lik skorla girildi. Bu dakika içinde Ömer Onan’ın hızlı hücumdan bulduğu turnike, maçta ilk kez skoru dengeledi (17-17). Sonrasında ise Cevher ve Likholitov’un sayılarına, Oğuz ve Marko Tomas’la yanıt veren Fenerbahçe Ülker, 1:17 kala, 21-22 ile ilk kez öne geçti. Kalan sürede de yine Tomas ve Oğuz’la sayılar üreten konuk ekip, ilk periyotu 21-27 önde tamamladı.

İkinci periyotun ilk sayılarını da üst üste hücum ribauntları neticesinde Tomas’la Fenerbahçe Ülker buldu. Ardından Oğuz Savaş’la da serbest atıştan sayılar üreten Sarı Lacivertliler, 21-31’lik skorla farkı 10 sayıya kadar çıkarttı. Ev sahibi adına yanıt veren isim ise Likholitov oldu. Pota altında etkili bir oyun sergileyen uzun oyuncu, 6:13 kala, skoru 25-31’e getirdi. Ardından Beşiktaş Cola Turka’nın Bekir Yarangüme ile farkı 4’e kadar indirmesi üzerine, 5:44 kala, Fenerbahçe Ülker mola aldı. Moladan sonra, iki takım da topu içeriye indirerek hücum etmeye çalışsa da bunda daha başarılı olan taraf Fenerbahçe Ülker oldu ve 29-39’luk skorla fark tekrar çift hanelere çıktı. Cevher Özer’in üçlüğü ise son 2 dakikaya girilirken skoru 33-39’a getirdi. Kalan sürede Tomas’ın serbest atıştan tek sayısına, Ogilvy ile pota altından yanıt veren Beşiktaş Cola Turka, farkı 5 sayıya indirdi ve devre arasına 35-40’lık skorla gidildi.

Üçüncü periyotun ilk sayılarını da Cevher’in turnikesiyle Beşiktaş Cola Turka buldu. Sonrasında Ömer Onan ve Likholitov’un karşılıklı sayıları sonucu da ilk 2 dakika, 39-42’lik Fenerbahçe Ülker üstünlüğü ile geçildi. Takip eden bölümde ise Bekir Yarangüme ve Likholitov ile sayılar üreten Beşiktaş Cola Turka, periyotun 5. dakikası içinde, 44-44 ile skoru eşitledi. Sonrasında, 2 dakika süren sessizliği Kinsey’nin serbest atışları bozdu ve son 4 dakikaya girilirken Fenerbahçe Ülker 44-46 ile üstünlüğü geri aldı ancak, hemen ardından Cevher ve Bekir’le sayılar bulan Beşiktaş Cola Turka, son 3 dakikaya 49-46 önde girdi. Ogilvy ve Iverson’ın sayıları sonucu, Siyah Beyazlılar farkı 7 sayıya kadar yükseltse de Mirsad ve Oğuz’un sayılarıyla son dakika içinde, Fenerbahçe Ülker 53-53 ile skoru tekrar eşitledi ve final periyotuna bu skorla gidildi.

Ogilvy ile son periyotun ilk sayılarını bulan Beşiktaş Cola Turka, ilk 2 dakikayı da 58-56 önde geçti. Ardından Marko Tomas’ın üçlüğü ile öne geçen Fenerbahçe Ülker, Ömer Onan ile bir üçlük daha bulunca, 3. dakika dolarken 58-62’lik üstünlük sağladı. Takip eden bölümde, iki takım da hücumlardan boş dönerken Mirsad ile bir turnikeden faydalanan Fenerbahçe Ülker, son 5 dakikaya da 58-64 önde girdi. Ardından ev sahibi, Serhat Çetin ile, konuk ekip de Roko Ukic ile birer üçlük buldu ve sayı farkı korundu. Mücadelenin son 3 dakikasına da 6 sayılık farkla 63-69 Fenerbahçe üstünlüğü ile girilirken Lavrinovic’in sayıları, 2:30 kala, farkı 8’e taşıdı. Beşiktaş Cola Turka adına Cevher Özer’in bulduğu üçlük ise son 2 dakikaya girilirken skoru 66-71’e getirdi. Likholitov’un isabet kaydettiği tek serbest atış ise son dakika öncesinde, farkı 4’e indirdi. Kalan sürede ise Mirsad ve Ömer Onan’la sayılar üretip rakibine skor üretme şansı vermeyen Sarı Lacivertliler, zorlu Beşiktaş Cola Turka deplasmanından, 67-74’lük galibiyetle ayrıldı.

SALON: Beşiktaş Cola Turka Arena

HAKEMLER: Murat Biricik, Mehmet Serdar Ünal, Kaan Büyükçil

BEŞİKTAŞ COLA TURKA (67): Allen Iverson 2 (4 ribaunt), Fedor Likholitov 22 (9 ribaunt), İsmail Çevik (1 ribaunt), Bekir Yarangüme 7 (2 ribaunt – 5 asist), Mustafa Abi, Cüneyt Erden (1 asist), Serhat Çetin 6 (1 ribaunt), Michal Ignerski (1 ribaunt), Mire Chatman 5 (12 ribaunt – 6 asist), Cevher Özer 19 (6 ribaunt – 2 asist), Andrew Ogilvy 6 (1 ribaunt)

FENERBAHÇE ÜLKER (74): Roko Ukic 10 (3 ribaunt – 2 asist), Mirsad Türkcan 8 (12 ribaunt – 1 asist), Ömer Onan 20 (3 asist), Lynn Greer (1 ribaunt – 2 asist), Darjus Lavrinovic 6 (9 ribaunt – 1 asist), Kaya Peker (5 ribaunt – 2 asist), Oğuz Savaş 12 (5 ribaunt), Terrance Kinsey 2 (4 ribaunt), Marko Tomas 12 (3 ribaunt – 4 asist), Emir Preldzic 4 (3 ribaunt)

1. PERİYOT: 21-27
2. PERİYOT: 14-13
3. PERİYOT: 18-13
4. PERİYOT: 14-21
 
 

ÖMER ONAN'DAN SEVGİLERLE !!!!
    Helal Olsun Cengaverlere.Hepsini ve teknik ekibi kutluyorum.
Fransa deplasmanında gelip 2 gün sonra böyle bir atmosferden galip çıkmak çok önemli.
Dengimiz değiller asla İverson falan da olsa ama ''Kudurmuş Yaratıkların'' oluşturduğu atmosfer sıkıntı yarattı sadece.Vidmar'ın devre dışı olması sonucu takımın ekseninin hafif kayması da ciddi handikapımız oldu.Rakibin doğru düzgün uzunu olmamasına rağmen bizim uzunlar tek Likholitov karşısında bile dağıldılar,içeride savaşmaktan ziyade dışarı kaçıp üçlük denediler.
 Özellikle Lavrinoviç 4/0 üçlük,8/3 ikilik şut yüzdesi ile saç baş yoldurdu.Neyseki son çeyrekte biraz ribauntlarda etkili oldu.6s.9r.Ribauntlardan zevahiri kurtardı.
Kaya 0s.5r.Oğuz 12s.r.Mirsad 8s.12r.
Oğuz hücumda,Mirsad'da ribauntta etkili oldu.
Ancak maçın adamı ÖMER ONAN'dı.Helal Olsun Ömer'e.
20s.3a.üçlük ve ikilikte 6/4 isabeti var.Artı İverson'a sayı attırmadı.Attığı tek basketi Emir savunurken attı İverson.Bitirdi Ömer İverson'u.Kelepçe taktığı nice kurbanlarına İverson'u da ekledi Ömer.
Maçın kilit adamlarından biri de Marko Tomas'tı.12s.(4/3 üçlük),3r.4a,1tç.
Çok kritik üçlükler attı.Bravo Tomas.
Ukiç'te çok kritik 3/2 üçlük ile önemli katkı yaptı.
Neticede 5/5 yaparak yolumuza devam ediyoruz.
Renksiz semt takımı ne yapsan ''Asla Büyük Olamayacaksın''
Makatlar Küfür Kompleksinde Bayan Basketbolcularımıza bile zamanında saldıran yaratık sürüsü 
maç boyu misyonunu devam ettirdi.Sesi kısmadan nakleden şifrecilere de yuh olsun.
Anons yaptırmayan hakemlerede bir yuh.
Maçı izlettirmeyen - İzledik bir süre,tamamını banttan izledik - şifrecilere ve onlara peşkeş çekenleri de Allaha havale ediyorum.

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler