29 Ekim 2011 Cumartesi

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN !!!!Etnik bölücülüğün,hainliğin yükselen değer olduğu,prim yaptığı,takiyyecilerin,2.Cumhuriyetcilerin,
her devrin adamları liberallerin,ver kurtulcuların cirit attığı şu günlerde Cumhuriyetimizin 88.yılını
ne yazık ki buruk kutluyoruz.
 Umarım gelecek yıl 89.yıldönümünde bundan daha kötü manzaralarda kutlamayız.
(* Bu sene kutlamamızı güya engellediler)
Son 20 yıldır geldiğimiz nokta facia.TÜRK'üm demenin,TÜRK olmanın ,ATATÜRK demenin,CUMHURİYETdemenin vatana,millete sahip çıkmanın suç olduğu
günlerdeyiz ne yazık ki.
      Bizi bu duruma düşüren gafiller,aymazlar,takiyyecileri TARİH ASLA AFFETMEYECEKTİR.
   SON VATANSEVER KALINCAYA KADAR ATATÜRK VE DEVRİMLERİNİN,CUMHURİYETİN İZİNDE VE BEKÇİSİYİZ.

Bu vesile ile bu mukaddes vatanı bize emanet eden başta ULU ÖNDER ATATÜRK olmak üzere,silah arkadaşlarını,tüm şehit ve gazilerimizi minnetle,saygıyla anıyorum.
  Şehitlerimize rahmet ,gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ !!!!!!!

EY TÜRK GENÇLİĞİ  !!!!!!!!!! 

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; 
Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! 
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
    
MUSTAFA  KEMAL ATATÜRK

20 Ekim 1927

********************************************************
   Geçen yılki başlığı aynen kopyaladım.
Ne yazık ki değişen hiç bir şey olmadığı gibi şartlar 1 senede daha da kötüye gitti.
Ayrılıkçı nankör hainler açıkca özerklik istediler.Karşı devrimciler iyice azıttılar ve mevzii kazandılar.Milliyetçiler,Ulusalcılar,Cumhuriyetiler ise sindirildi,korkutuldu.
Gelecek sene ömrümüz  yeterse gene bu başlığı çıkaracağım bakalım daha neler olmuş.
 Vesile ile bize bu vatanı hediye eden başta BÜYÜK ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK olmak üzere ,silah arkadaşlarını ve Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi minnetle,şükranla anıyorum. 
 CUMHURİYETİMİZİN  88.YILI KUTLU OLSUN. 

NOT : 1-Dediğim gibi geçen yıl ki başlığı aynen sadece rakamları değiştirerek kopyaladım her sene yaptığım gibi.Her sene ne kadar kötüye gittiğimizi böylelikle daha iyi görebiliyoruz.
   Devletin hainlerle müzakere masasına oturduğu ,seçimlerden önce kaç kez pazarlık yaptığı açıkca ortaya çıktı.Terör örgütü kan dökmeye devam ediyor.
NOT : 2-Şimdi de deprem bahane edilerek Cumhuriyet Bayramı törenleri hükümet tarafından iptal edildi.Sanki davul,zurnalarla kutlanıyormuş gibi.Bahane ile içlerine sinmeyen törenlerden kurtulmuş oldular.

Hafta Sonu Spor Ekranı


29 Ekim Cumartesi

07:00 Urawa - Kashima Japonya Ligi (EUROSPORT 2)

13:30 Boluspor - K.Erciyesspor (TRT 6)
14:00 Everton - M.United ( LİG TV 3)
14:45 Arsenal - Chelsea (LİG TV 2)
15:00 Antalyaspor - Orduspor (LİG TV)
16:00 Karşıyaka - Kartalspor (TRT ANADOLU)
16:30 Bayern Münih - Nürnberg (TRT HABER)

17:00 M.City - Wolwerhampton (LİG TV 2)
17:30 Fenerbahçe Ülker - Bandırma Kırmızı (LİG TV 3)
19:00 Sakaryaspor - Denizlispor (TRT 3 SPOR)
19:00 Gaziantepspor - Trabzonspor (LİG TV)
19:00 Eskişehirspor - Samsunspor (LİG TV 2)

19:00 Valencia - Getafe (NTV )
21:00 Barcelona - Mallorca (NTV SPOR)
22:00 Fenerbahçe Ülker - Bandırma Kırmızı (FB TV - BANTTAN )
23:00 Real Sociedad - Real Madrid (NTV SPOR)

23:00 Santos - A.Paranense (LİG TV 3)

30 Ekim Pazar

12:00 Fenerbahçe - G.Saray U 16 Akademi Ligi (FB TV)
13:30 Çaykur Rizespor - Konyaspor (TRT 1)
13:30 Akhisar Bld - Kasımpaşa (TRT ANADOLU)
13:30 G.Saray MP - P.Karşıyaka (LİG TV 3)
14:00 Fenerbahçe - G.Saray U 17 Akademi Ligi (FB TV)
15:00 Bursaspor - Manisaspor (LİG TV 2)
15:00 İBB-Maliye Milli Piyango (SPORTS TV)
15:30 Olin Edirne - A.Efes (LİG TV 3)
16:00 Kayserispor - Galatasaray (LİG TV)
16:00 Fenerbahçe - Ted Kolejliler TBBL (FB TV)
16:30 Köln - Augsburg (TRT HABER)
17:30 G.Saray YK - Halkbankası (SPORTS TV)
19:00 Adanaspor - Göztepe (TRT 3 SPOR)
19:00 Ankaragücü - Büyükşehir Bld (LİG TV 2)
19:00 Beşiktaş - Sivasspor (LİG TV)

23:00 Malaga - Espanyol (NTV SPOR)

31 Ekim Pazartesi

20:00 Mersin İdman Yurdu - Gençlerbirliği (LİG TV 2)
20:00 Fenerbahçe - Karabükspor (LİG TV)

Beşiktaş - Fenerbahçe : 2-2 (İyidir İyi) !!!

59. DK
GOOOOOLLLLL!!!!! Fenerbahçe Alex'in attığı gol ile durumu 1-1 yapıyor.Caner sol kanatta topla buluştu, ceza sahası içine girdi, uzak köşeye sert vurdu top direkten geri geldi sonrasında pozisyonu takip eden Alex plase vuruşla topu ağlara gönderdi.


87. DK
GOOOOOLLLLL!!!!! Fenerbahçe Cristian'ın attığı gol ile durumu 2-2 yapıyor.Cristian kaleyi karşıdan gören bir yerden serbest vuruş kullandı, direkt kaleye sert vurdu ve top köşeden ağlarla buluştu. "Organize olarak atılan bir goldü, barajın hatası ile alakası yok. Alex bana bıraktı topu, idmanlarda çalıştığımız bir şeydi bu. Ben de vurdum ve güzel bir gol oldu. Böyle maçlarda bir kere geliyor bu fırsatlar, bunu denemeniz lazım. Denedim ve çok güzel bir gol oldu.


*********************
* Ne yalan söyleyeyim bu maçtan yenilmeden çıkmayı yani 1 puanı yeterli görüyordum.O nedenle istediğimi aldım diyebilirim.Bjk kendi sahasında küfürbaz karga sürüsünün gaklamaları önünde tek maç motivasyonu ile yenmek için her şeyi yapacaktı,bizim takımda ise bariz bir durgunluk,sakatlık dönüşlerinin getirdiği formsuzluk,forvet yetersizliği gibi sebeplerden dolayı galibiyet şansımızın az olduğunu düşünüyordum.
  Maçı izlemedim,basketbol maçını tercih ettim.Zaman zaman FB TV canlı anlatımından beraberlik gelmiyor mu ,hadi artık atın diye baktığım oldu,ne şanstır ki 2 golü de tam FB TV'ye döndüğüm anda attık :)) Hele 2.golü duyunca duygularımı anlatamam,çünkü maç bitiyordu ve maalesef kaybettik,köpekleri sevindirdik demeye başlamıştım.Basketbol maçı da iyi gitmiyor,kahır dakikaları yaşıyordum.88'de gelen Baroni golünden sonra kalbime mukayyet olmak için basketbol maçını kapattım oradaki 2-2 yazısının bir kez daha 3-2 şeklinde değiştiğini görmemek için.FB TV'ye de bakamadım çok heyecanlıydım.Neden sonra sonucu öğrenmek için tekrar açtığımda 2-2'yi görünce ne yalan söyleyeyim derin bir Ohh çektim.
 Gerçi maçın geniş özetlerini sonradan izlediğimde daha fazla ve net gol pozisyonuna giren takımın biz olduğunu,yani galibiyeti bizim kaçırdığımızı gördüm ama sağlık olsun.
 Bu şartlarda beklediğimden daha iyi mücadele ve oyun oynamışız.Tebrikler.
* Beraberlik neden önemli ? Her ne kadar UEFA'nın uşağı TFF'nin son ,yeni talimatı ile 34 maçlık periyodun pek bir önemi kalmamış olsa da bu maçın prestij açısından önemi var.
Kaybetmek 90 dakika ağız dolusu küfür gaklayan karga sürüsünü sevindirmek demekti.
Hele maç biterken Baroni'nin attığı gol galibiyet golü kadar yıkmıştır onları.
* Dediğim gibi hala bir takım FB taraftarının gafillik içinde sürece sahip çıkmak için ''Bu sene maç sonuçlarına bakmıyoruz,onur mücadelesi yapıyoruz'' saçma geyiğini devam ettirdiğini görsekte onlara biz değil Volkan gereken cevabı veriyordu.

“Elimizden geldiğince yenilmemek için mücadele ediyoruz bu sezon. Bu direnci gösteriyoruz. Bu kırıldığı anda bazı şeylerin yeniden gündeme geleceğini düşünebiliyorum çünkü. Bazı insanların bazı şeyleri söylemesini engellemek için kazanmaya devam etmeliyiz. Biz ne kadar başarılı olursak bu insanları o kadar susturabiliriz”. 

 Bu cevap kapak olsun onlara.Onur mücadelesini sahada ter dökerek kazanarak veya kaybetmeyerek yaparsın.Öyle haybeden olmuyor.Bırakalım artık bu geyiği.
 Bak Haramzon Divan Toplantısında bir takım ağzından mıçan elemanlar ''Fenerbahçe geçen sene nasıl Şampiyon oldu görmedik mi ? '' deme gerzekliğini gösterebiliyor.26 maçtır kaybetmediği bu kadar başarılı olduğu halde hala bunu söyleyebiliyorlar utanmadan.
 İşte sahada bunlara cevap veriyoruz lafla değil.
* 12 maçlık deplasman galibiyeti serimiz sona erdi ama yenilmezlik serimiz 26 maça çıktı.
*Aykut Hoca da 6.derbisini de kaybetmemiş oldu.
* Sakatlıktan dönen Emre,Mehmet Topuz ve Gökhan Gönül'ün eski performanslarının  olmaması,Semih'in formsuzluğu,Bienvenü'nün henüz ''Budur'' diyebileceğimiz nitelikte olmaması,Dia'nın sakatlığı nedeniyle sonuç böyle oldu diyebiliriz.
 Daha da irdelersek Lugano'nun ve Niang'ın gidişinin de ne kadar etkilediği görülüyor.
Bütün bu olumsuz şartlara rağmen bu konumda olmak büyük başarı.Travmayı saymadım bile.
* Her hafta yazıyorum ,devre arasında mutlaka 1.sınıf bir santrfor transferi elzem.
* Kaçırdığımız goller çok önemliydi.
Bienvenü.
Özer'in son dakikadaki kaçırdığı şu gol ; 
* Aykut Kocaman'ın takımın en iyisi Caner'i çıkarması çok eleştirildi.Ritm bulmuşken değiştirmemesi gerekirdi.Beşiktaş'ı zor durumlara düşürüyordu.
* Yediğimiz 1.gol de Simao 100 tane vursa öyle 5 tane gol atamaz.Büyük şanstı.
O gol aslında oyun stratejimizi de bozdu.Bjk çekilerek kapandı ve kontra fırsatı bulmakta zorlandık.Ama gene de pozisyonlar bulduk.İlk golü biz atsaydık veya 1-1'den sonra öne geçseydik oyun farklı olurdu.
2.gol de Ziegler gördüğü halde Almeida'nın önünde kaldı,Baroni de en arkada izlemede kaldı.
Allahtan Baroni bu hatasını  affettirdi harika golle.Dediği gibi çalıştıkları bir goldü.Alex'in bırakışı,Bekir'in orada eğilmesi hep planlıydı.
Attığımız 1.golde Caner'in katkısını da hatırlatalım.
* Maçın kırılma anı;51.dakikada Mustafa Pektemek'in direkten dönen şutuydu.
2.olarak ise 90+'da Özer'in kaçırdığı goldü.
* Beşiktaş'ın  en iyisinin kaleci Cenk olduğunu herkes söylüyor.2.gol de hatalıydı ama.


* ''Tarih bunu da yazar Allahın kargaları'' :)) Bu truvadan da beter :))


* Karga sürüsünün önceden maç biterken atmayı planladığı atkıları 88'de 2-2 olduktan sonra Yusuf Yusuf :)) diyerek 3.golü yememek için oyun soğutma çabası olarak atması da 
tarihe geçti :))
* Hakem Fırat Aydınus.
Beşiktaş'ın 1.golünden önce Ernst'in ayağı fazla kalkıyor.Tehlikeli hareket verilebilirdi devam dedi.


Yardımcı hakem Serkan Ok ilk yarıda Alex'in ikinci yarıda da Simao'nun gollerini ofsayt gerekçesiyle iptal ettirdi.Doğruydu.
Alex'in ofsayt golü.
Simao'nun ofsayt golü.
* Ernst'in Emre'ye bu tokadına sarı kart vermedi.

27 Ekim 2011 Perşembe

Fenerbahçe Grundig - Lube Banca Macerata : 3-2 (Süper Maç) !!!FENERBAHÇE GRUNDIG- LUBE BANCA MARCHE: 3- 2
SALON: Burhan Felek
HAKEMLER: Dereg Navcourt P (FR)- Luderus Frans (HOL)
FENERBAHÇE GRUNDIG:Arslan 8, Marshall 21, Kemal 10, Miljkovic 23, Coskovic 10, Emre 11, Serkan(L),
LUBE BANCA MARCHE: Travica 3, Savani 21, , Pajenk 11, Omrcen 25, Paradi 21, Podrascanın 6, Exiga(L), De Moraes, Kovar 3, Monopoli. Stankovic
SETLER: 25- 22, 28- 26, 25- 27, 25- 27, 15- 13
SÜRE: 131 Dk. (22- 32- 31- 29- 17 ) 
SAYI: 118-115 
RAKİP HATADAN SAYI: 35- 38
SERVİS:115- 112 
SERVİSTEN SAYI:9- 4 
HATALI SERVİS: 23- 25
HÜCUM:121- 126 
HÜCUMDAN SAYI: 60- 64 
BLOKTAN SAYI: 14- 14
MANŞET:87- 90 
HATALI MANŞET: 4- 7 


CEV'in sitesinde manşetiz.
NEFESLER TUTULDU


* Tebrikler takım,teknik heyet ve ''gerçek taraftar'''a.

* Voleybol adına uzun süre hafızalardan unutulmayacak muhteşem bir maç oldu.

* Voleybola doyduk.Keşke puan kaybı yaşamasaydık ama rakipte çok güçlüydü.

* Çok iyi hazırlanmışız maça.Castellani iyi hazırlamış,iyi taktikler vermiş.Maç sonrası Arslan da bunu söyledi.Beklediğim gibi en kötü 3-1 kazanıyorduk ama son topları öldüremedik ne yazık ki.
Hatta 3-0 gibi onlar ve pek çok otoriteye göre şok bir sonuç alabilirdik.Ama benim için sürpriz olmazdı.Bu takıma güveniyorum çünkü.Gerçekten en az onlar kadar iyi bir takımımız var.
Tek fark onların daha derin bir rotasyonu var ve Avrupa Kupaları tecrübeleri daha fazla.
(Biz de de bireysel olarak tecrübeli oyuncular var ama takım tecrübesi başka)

* Biz güveniyorduk ama gerek Ali Koç gerek FB TV yetkilileri bizim kadar güvenmiyorlardı.
Maçtan sonra Ali Koç'ta ,maç öncesi Kıvanç Özkök yorumcu Aylin hanım ile telefon bağlantısında aynı şeyleri söylediler.''Rakip çok güçlü,bu takımdan burada 1 puan almamız bile başarıdır''
 Kendi takımımıza güvenelim.Bizim de iyi takımımız var.

* Maça iyi başladık.5-2  öne fırladık ama yakaladılar ve 7-8 1.teknik molayı önde geçtiler.
Karşılıklı servis savaşı vardı.Setin sonlarında getirdiğimiz iyi manşetlerde Arslan ortadan iyi oynatınca seti almasını bildik.

* İkinci sete de iyi başladık.Kemal ilk sette servisini tutturamayıp 2 tane kaçırmıştı ama bu kez çok etkili atmaya başladı ve 3-1 öne geçtik.İtalyan antrenör bu servislere Parodi'nin yerine Jiri Kovar'ı alarak çözüm bulmaya çalıştı.4.sayımız muhteşemdi.(4-1) Süper savunma yaptık ve Coskoviç süper bir sayı aldı.Coskoviç 1 sayı daha aldı 5-1 ve mola aldılar.
Kemal'in servisleri devam ediyordu.Hakem İvan'a top taşıma çaldı ,gerçi top filede kalmıştı ama yanlış karardı.Omrcen'in etkili servisleri ile farkı kapamaya başladılar.
 Hakem bir kez daha aleyhimize hatalı karar verdi.Bariz top taşıma vardı ama devam dedi ve sayı aldılar.6-3 olacakken,5-4 oldu.Yorumcu kız ilk vuruş olduğu  için görmezden geldi dedi ama bu kritik bir hataydı.Setin sonundaki servisleri içerideydi evet,yanlış karar lehimize oldu,hatta bizim çok bilmiş,ukala TRT futbol  Spikerimiz Kerem Öncel içerideymiş içerideymiş,özür diliyoruz nutukları attı ama bu hatalı vuruş kararını akıllarına getirmediler.
 Yani seti hakemin  hatalı o servis sayısı kararı ile kazanmadık.Ödeştirmiş oldu.
Üstelik seti 22-18'den geri gelerek hakederek kazandık.
 Arslan'ın özellikle libero Exiga'yı bularak üstüne yıktığı servisleri,Marshall'ın blokları ile kazandık.

* 3.set başa baş gidiyordu.Arslan'ın tek kötü özelliği olan ve artık klasikleşen aynı oyuncu ısrarı gene başgösterdi.12-10 öndeyken 2 kez Coskoviç'e attı ve 3'lü bloklarda kaldırdı.12-12 oldu.
24-22'ye getirmişken Emre arka arkaya 2 etkili servis atarak durumu oraya getirdi eyvallah ama artık 3.cüyü riske etmeyip içeri atmalıydı,asıldı ve kaçtı.Oradan önce 24-24'ü yakaladılar ve sonra da 25-27 aldılar.2 kez sanırım maç sayısı attık.Buradan seti vermek ve sonrasında 1 puan vermek çok acı oldu ama yapacak bir şey yok.

* Bu sette kafa kafaya gitti.Gene teknik molalara önde girdiler.15-16'dan sonra gene setin sonunda 21-19 öne geçtik fakat bu kez setin sonunda Marshall servis kaçırdı ve önce eşitlik,sonra gene 25-27 kaybettik.Burada da 1 kez set ve maç sayısı atmıştık ama koparamadık.Bu setin sonunda Arslan ilk kez doğruyu yaptı.Hep eleştirdiğimiz en iyi oyuncuna at setin sonundayı yaptı,İvan'a attı 3 kez ama beklediler orayı ve 3'lü bloklarla durdular.
Halbuki bu kez 4 numaraya Coskoviç'e dönebilirdi ama işte bazen öyle bazen böyle oluyor :))

* Maç 2-0'dan hem de trajik bir şekilde öndeyken 3 kez maç sayısı atmışken 2-2'ye gelmesi ve 1 puan kaybı elbette mental olarak bir sendeleme ve yıkımdı.Nitekim 5.sete kötü başladık.Ama toparlanmayı bildik.8-11 Geriden gelip 13-13'te yakaladık.Bu kez İvan ve bloklar sahnedeydi.
İvan Mijkoviç MVP olduğunu gösterdi ve son 2 sayıyı getirdi.Tabii defanstan çok zor çıkan topları da unutmayalım.

* Gene unutmayacağımız bir şey de bozguncu Kerem Öncel'in bu maçı kazanmamız zor artık,son sayılarda bu maçı kaybettik demesiydi.Maç geldikten sonra hala ''İmkansızı başardılar'' diye saçmalaması da tüy dikmiş oldu.Anlamıyorsun bari bık bık ötme ve insanları germe.
Hiç  oyuncu değiştirmemişiz,hep aynı 6 ile oynamışız.Maç sonrası da gene kendisi gibi abuk bir kıza da Ali Koç'a aynı soruyu  sorduruyor.Futbol gibi zannediyor.Türkiye'deki yabancı kuralından,Erol Ünal'dan,voleybol daki rotasyondan bihaber tabii.

Evet rakip sık sık oyuncu değiştiriyor çünkü yabancı sayısı problemi yok,istediği transferi yapıp eşdeğer oyuncular bulabiliyor.

Biz kimi değiştirecektik ? Coskoviç - Soner veya Marshall'ı mı çıkaracaktık ? Veya İvan - Ersin değişikliği mi ? Voleybolda sık rotasyon olmaz.Zaten 1 kez girebiliyor bir oyuncu sete.Servis ve blok için ancak alabilirsin.
Sadece Ersin'i blok,Hakan Fertelli'yi servis için alabilirdi düşünmedi.Manşette çok aksasaydık belki Soner,Turgay'ı alabilirdi ki manşetimiz gayet iyiydi.Böylesine sert servis atan bir rakibe karşı 5 sette sadece 4 direk manşet hatamız var,% 67(54) ile manşet almışız.
En çok aksayacağını düşündüğümüz Serkan % 60 mükemmel manşet ile oynamış.
 Erol Ünal 2+1 kuralını getirmeseydi veya Coskoviç'i söz verdiği gibi Türk Milli takımında oynattırsaydı o zaman 1 iyi yabancı daha alabilir,buralarda kullanabilirdik.
 Ligte Coskoviç'i bile oynatamıyoruz,kimi alıp oturacaktık ?

  Kerem efendi bir şey bilmeden salla babam salla.
 4.sette Marshall'ın bıraktığı içeride verilen topta da ben gördüm ben gördüm içeride diye yırtınıyordu.O da kritik hataydı aleyhimize mesela.

* Son bombası ise şuydu ; aldığımız molada Castellani'nin yanındaki Sinan Dulgar hocayı menajerimiz Darek zannnetti ve menajer Darek'te yanında diye başlayıp eşinin adını falan hikaye anlattı.Halbuki Darek değildi,Darek arkada istatistikçimizin yanında oturuyordu.
 Eleman daha Darek'i tanımıyor ve hayat hikayesini anlatıyor :))

* Takım olarak çok iyi oynadık.Sadece zaman zaman savunma ve bloklarımız düştü.Bunun yanısıra yorgunlukla birlikte top öldürmede sıkıntı çektik.Ki normaldir karşında şu anda İtalya'nın en iyi takımı var.Liginde 8/8 yapmış.CL'de 1/1.Ligte Trentino ve Cuneo gibi takımları 3-2 ile yenmiş.Stankoviç gibi havada kapacağımız bir orta oyuncuyu kenarda oturtacak lüksü olan bir takım var yani.

% 50 ile hücum etmişiz.Çok korktuğum manşetimiz ise gayet iyiydi.87/4.% 67(54)
23 servis hatamız var,9 servis sayımız.Coskoviç'in 4,Arslan'ın 3 ace'i var.
23 servis kaçırdık 9 sayımız var dedik ama bir çok etkili servisimiz de heba oldu biraz şans biraz beceri ile çıkarabildiler.

Bloklarda 14-14 eşitiz.Marshall 5 blokla çok iyiydi bu konuda.
Dediğim gibi yorgunlukla birlikte 3-4-5.setlerde 2'şer blok yapabilmişiz.1.set 3,2.set 5 blok.
Savunmadan top çıkarabildiğimiz her pozisyonda neredeyse sayı alabildik.

* Bireysel performanslarda ; 
İvan % 47 ile 23 sayı.3 blok sayısı var.Servis sayısı yok,4 hatası var.
Hücumda 2 hata,4 blokta kalma toplam 6 hatası var.Normal.Çıkması gereken yerde sahneye çıktı.Savunmada da çok iyiydi.

* Marshall.Enteresan bir oyuncu.Hücum çeşitliliği fazlaydı.O da % 47 ile oynadı.21 sayı.
8 servis hatası,2 kez  de manşette içeri kaçırdı kritik hatalardı ama blokları ile telafi etti.5 blok sayısı var.Artı manşette de 23/1.% 65(43) ile iyiydi.Bir de sanırım 2.setin sonlarında belinde problem oldu,öyle oynadı.Umarım ciddi değildir.

* Coskoviç.Hücumda düşük kaldı.17/6.% 35 ile oynadı.4 servis kaçırıp,4 ace'i var.
Hücumdaki düşük performansını manşette kapattı.28/1.% 68(57)

* Ortalarımız iyiydi.Özellikle Kemal'i geçen sezonki gibi gördük.Bu önemliydi.
% 60 hücum.3 blok,1 servis toplam 10 sayı.Sadece 1.sette 2 servis kaçırdı.Sonraki setlerde servisleri etkiliydi.1 ace yaptı ama rakibi bozdu.

* Emre.% 64  ile en yüksek hücum yüzdesine sahip.11 sayısı var 9 hücum,1 blok,1 servis'ten.
4 servis kaçırması kronik hastalığı.1 tanesi 2 etkili servisinden sonra 3.cüyü kısmaması yüzünden kaçan ve sete maç olan 3.setin sonunda.Dikkat etmeli biraz daha.

* Arslan.Zaman zaman yanlış tercih ısrarı yapsa da bence bugün çok iyi oynadı.
Takımın en iyisiydi diyebilirim.8 sayısı var neredeyse Coskoviç kadar sayı almış :))
3 servis,2 blok,3/3 hücum % 100.Zaten takımı dengeli oynattığı sayı dağılımından görülüyor.
Kendisi hariç 5 oyuncu çift haneli rakamlara ulaşmış.

* Liberomuz Serkan da iyi oynadı.Sanırım sakatlandı da.İnşaallah ciddi bir şeyi yoktur.
% 60 mükemmel manşet ve savunmada zaman zaman aksasa da iyiydi.


* Lube Banca tipik İtalyan takımı inatçılığıyla maçı bırakmadı.

En iyi oyuncuları çok beğendiğim Omrcen gene sahnedeydi.Canımızı yaktı.Az saydırmadım.
Castellani ile de elektriklenme yaşadı,sinirli ve agresif hareketleri ile de eksi puan aldı benden.
% 44 ile 25 sayı.Yalnız 5 servis hatası ve hücumda 4 hata,5 kez blokta kalması ile 14 hatası var.
Ondan sonra gelen Savani % 55 ile 20 sayı.Onu da manşette sıkıştırdık.% 30(25)

Ortalardan zayıf kaldılar.Ben Podroscanin - Stankoviç ikilisini niye bozdu da 23 yaşındaki genç yeni transfer Alen Pajenk - Posdroscanin yaptı diyordum ama adam haklıymış.
Pajenk % 80 ile 10/8 hücum etmiş,3 blok 11 sayı.Podroscanin ise bizdendi.9/1.% 11 ile 6 sayı,onları da 5 kez  bloktan aldı.Stankoviç ise girdi,çıktı sayısı yok.
Pasörleri Travica çok iyi bir fiziğe sahip.2.00m. ve kalıplı.İyi oynatıyor ama bir Arslan değil :))
2 blok,3/1 hücum 3 sayısı var.
% 51 ile hücum etmişler.Bloklarda 14-14 eşitiz dedik.Servis kaçırmada 25-23 öndeler.
Zaten bu konuda çok istikrarlılar (!).Biz 9 ace yaparken,onlar 4 ace.
Manşette bizden düşükler ,bizim 4,onların 8 direk hatası var.Jiri Kovar 3 hata.
Fark buralardan işte.

* Hakemi iyi bulmadım.

* Grubumuzdaki diğer maçta Novosibirsk ,Tirol'ü 3-0 yenmiş.

* Gelelim son olarak taraftara ; 
Öncelikle karşıdaki kemik gruba ve kamera açısında olmadıkları için görülmeyen arkadaşlarımız Turgay dostum,Cihan,Barış,Öcal,Cem,Kerem,Orhan,Okan,Erdenay'a destekleri için çok çok teşekkürler.Fransız liberoya sarmalarını taa buralardan liberoooo liberoooo diye duyduk :))
Gırtlaklarına sağlık.

 Ve Sözde Fenerbahçeliler (!).
Futbolda derbi maçlarına deplasman yasağını protesto için salona gelip protestolarını çok canlı biçimde yapıp,3.sete başlarken çıkıp gidenler nasıl Fenerbahçeli olur  soruyorum.
 Tamam anladık futbol taraftar grubusunuz,bir başka şubenin hayati maçında oyuncuların konsantrasyonlarını bozma pahasına fırsatçılık yapmak mı Fenerbahçelilik ?
Yap protestonu eyvallah ta takıma da destek ver.Ama yok.Çünkü dertleri başka,voleybol maçı ve takımı umurlarında değil.Zaten deplasman yasağı hikayesi olmasa hiç biri gelmezdi.
Gelmesinler zaten ,eksik olsun böyleleri.
  Haklıyken haksız duruma düştüler.Elbette eleştireceğim.
Yönetime haklı olarak bağırdıkları ses ile takıma destek olsalardı bu maç 3-0 biter,1 puan kaybetmezdik.O 1 puan bize pahalıya mal olursa ne olacak ?

 Ali Koç 2.setin başında yanlarına gitti,herkesin konsantrasyonu bozuldu orada,benim bile burada.Günlerdir bu maçı beklemişiz,birileri her zamanki gibi çıkıp gelip fırsattan istifade kendilerini öne çıkıyorlar.Hiç kimse kusura bakmasın hepsini kınıyorum.
 Kendi kulübünün bir şubesinin hayati maçında 2.setin sonunda salonu terkedip gidenler ( O zamana kadar da zaten hiç destek vermediler) benim için Fenerbahçeli falan değillerdir.

Etiketler