29 Ekim 2011 Cumartesi

Beşiktaş - Fenerbahçe : 2-2 (İyidir İyi) !!!

59. DK
GOOOOOLLLLL!!!!! Fenerbahçe Alex'in attığı gol ile durumu 1-1 yapıyor.Caner sol kanatta topla buluştu, ceza sahası içine girdi, uzak köşeye sert vurdu top direkten geri geldi sonrasında pozisyonu takip eden Alex plase vuruşla topu ağlara gönderdi.


87. DK
GOOOOOLLLLL!!!!! Fenerbahçe Cristian'ın attığı gol ile durumu 2-2 yapıyor.Cristian kaleyi karşıdan gören bir yerden serbest vuruş kullandı, direkt kaleye sert vurdu ve top köşeden ağlarla buluştu. "Organize olarak atılan bir goldü, barajın hatası ile alakası yok. Alex bana bıraktı topu, idmanlarda çalıştığımız bir şeydi bu. Ben de vurdum ve güzel bir gol oldu. Böyle maçlarda bir kere geliyor bu fırsatlar, bunu denemeniz lazım. Denedim ve çok güzel bir gol oldu.


*********************
* Ne yalan söyleyeyim bu maçtan yenilmeden çıkmayı yani 1 puanı yeterli görüyordum.O nedenle istediğimi aldım diyebilirim.Bjk kendi sahasında küfürbaz karga sürüsünün gaklamaları önünde tek maç motivasyonu ile yenmek için her şeyi yapacaktı,bizim takımda ise bariz bir durgunluk,sakatlık dönüşlerinin getirdiği formsuzluk,forvet yetersizliği gibi sebeplerden dolayı galibiyet şansımızın az olduğunu düşünüyordum.
  Maçı izlemedim,basketbol maçını tercih ettim.Zaman zaman FB TV canlı anlatımından beraberlik gelmiyor mu ,hadi artık atın diye baktığım oldu,ne şanstır ki 2 golü de tam FB TV'ye döndüğüm anda attık :)) Hele 2.golü duyunca duygularımı anlatamam,çünkü maç bitiyordu ve maalesef kaybettik,köpekleri sevindirdik demeye başlamıştım.Basketbol maçı da iyi gitmiyor,kahır dakikaları yaşıyordum.88'de gelen Baroni golünden sonra kalbime mukayyet olmak için basketbol maçını kapattım oradaki 2-2 yazısının bir kez daha 3-2 şeklinde değiştiğini görmemek için.FB TV'ye de bakamadım çok heyecanlıydım.Neden sonra sonucu öğrenmek için tekrar açtığımda 2-2'yi görünce ne yalan söyleyeyim derin bir Ohh çektim.
 Gerçi maçın geniş özetlerini sonradan izlediğimde daha fazla ve net gol pozisyonuna giren takımın biz olduğunu,yani galibiyeti bizim kaçırdığımızı gördüm ama sağlık olsun.
 Bu şartlarda beklediğimden daha iyi mücadele ve oyun oynamışız.Tebrikler.
* Beraberlik neden önemli ? Her ne kadar UEFA'nın uşağı TFF'nin son ,yeni talimatı ile 34 maçlık periyodun pek bir önemi kalmamış olsa da bu maçın prestij açısından önemi var.
Kaybetmek 90 dakika ağız dolusu küfür gaklayan karga sürüsünü sevindirmek demekti.
Hele maç biterken Baroni'nin attığı gol galibiyet golü kadar yıkmıştır onları.
* Dediğim gibi hala bir takım FB taraftarının gafillik içinde sürece sahip çıkmak için ''Bu sene maç sonuçlarına bakmıyoruz,onur mücadelesi yapıyoruz'' saçma geyiğini devam ettirdiğini görsekte onlara biz değil Volkan gereken cevabı veriyordu.

“Elimizden geldiğince yenilmemek için mücadele ediyoruz bu sezon. Bu direnci gösteriyoruz. Bu kırıldığı anda bazı şeylerin yeniden gündeme geleceğini düşünebiliyorum çünkü. Bazı insanların bazı şeyleri söylemesini engellemek için kazanmaya devam etmeliyiz. Biz ne kadar başarılı olursak bu insanları o kadar susturabiliriz”. 

 Bu cevap kapak olsun onlara.Onur mücadelesini sahada ter dökerek kazanarak veya kaybetmeyerek yaparsın.Öyle haybeden olmuyor.Bırakalım artık bu geyiği.
 Bak Haramzon Divan Toplantısında bir takım ağzından mıçan elemanlar ''Fenerbahçe geçen sene nasıl Şampiyon oldu görmedik mi ? '' deme gerzekliğini gösterebiliyor.26 maçtır kaybetmediği bu kadar başarılı olduğu halde hala bunu söyleyebiliyorlar utanmadan.
 İşte sahada bunlara cevap veriyoruz lafla değil.
* 12 maçlık deplasman galibiyeti serimiz sona erdi ama yenilmezlik serimiz 26 maça çıktı.
*Aykut Hoca da 6.derbisini de kaybetmemiş oldu.
* Sakatlıktan dönen Emre,Mehmet Topuz ve Gökhan Gönül'ün eski performanslarının  olmaması,Semih'in formsuzluğu,Bienvenü'nün henüz ''Budur'' diyebileceğimiz nitelikte olmaması,Dia'nın sakatlığı nedeniyle sonuç böyle oldu diyebiliriz.
 Daha da irdelersek Lugano'nun ve Niang'ın gidişinin de ne kadar etkilediği görülüyor.
Bütün bu olumsuz şartlara rağmen bu konumda olmak büyük başarı.Travmayı saymadım bile.
* Her hafta yazıyorum ,devre arasında mutlaka 1.sınıf bir santrfor transferi elzem.
* Kaçırdığımız goller çok önemliydi.
Bienvenü.
Özer'in son dakikadaki kaçırdığı şu gol ; 
* Aykut Kocaman'ın takımın en iyisi Caner'i çıkarması çok eleştirildi.Ritm bulmuşken değiştirmemesi gerekirdi.Beşiktaş'ı zor durumlara düşürüyordu.
* Yediğimiz 1.gol de Simao 100 tane vursa öyle 5 tane gol atamaz.Büyük şanstı.
O gol aslında oyun stratejimizi de bozdu.Bjk çekilerek kapandı ve kontra fırsatı bulmakta zorlandık.Ama gene de pozisyonlar bulduk.İlk golü biz atsaydık veya 1-1'den sonra öne geçseydik oyun farklı olurdu.
2.gol de Ziegler gördüğü halde Almeida'nın önünde kaldı,Baroni de en arkada izlemede kaldı.
Allahtan Baroni bu hatasını  affettirdi harika golle.Dediği gibi çalıştıkları bir goldü.Alex'in bırakışı,Bekir'in orada eğilmesi hep planlıydı.
Attığımız 1.golde Caner'in katkısını da hatırlatalım.
* Maçın kırılma anı;51.dakikada Mustafa Pektemek'in direkten dönen şutuydu.
2.olarak ise 90+'da Özer'in kaçırdığı goldü.
* Beşiktaş'ın  en iyisinin kaleci Cenk olduğunu herkes söylüyor.2.gol de hatalıydı ama.


* ''Tarih bunu da yazar Allahın kargaları'' :)) Bu truvadan da beter :))


* Karga sürüsünün önceden maç biterken atmayı planladığı atkıları 88'de 2-2 olduktan sonra Yusuf Yusuf :)) diyerek 3.golü yememek için oyun soğutma çabası olarak atması da 
tarihe geçti :))
* Hakem Fırat Aydınus.
Beşiktaş'ın 1.golünden önce Ernst'in ayağı fazla kalkıyor.Tehlikeli hareket verilebilirdi devam dedi.


Yardımcı hakem Serkan Ok ilk yarıda Alex'in ikinci yarıda da Simao'nun gollerini ofsayt gerekçesiyle iptal ettirdi.Doğruydu.
Alex'in ofsayt golü.
Simao'nun ofsayt golü.
* Ernst'in Emre'ye bu tokadına sarı kart vermedi.

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler