29 Ekim 2011 Cumartesi

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN !!!!Etnik bölücülüğün,hainliğin yükselen değer olduğu,prim yaptığı,takiyyecilerin,2.Cumhuriyetcilerin,
her devrin adamları liberallerin,ver kurtulcuların cirit attığı şu günlerde Cumhuriyetimizin 88.yılını
ne yazık ki buruk kutluyoruz.
 Umarım gelecek yıl 89.yıldönümünde bundan daha kötü manzaralarda kutlamayız.
(* Bu sene kutlamamızı güya engellediler)
Son 20 yıldır geldiğimiz nokta facia.TÜRK'üm demenin,TÜRK olmanın ,ATATÜRK demenin,CUMHURİYETdemenin vatana,millete sahip çıkmanın suç olduğu
günlerdeyiz ne yazık ki.
      Bizi bu duruma düşüren gafiller,aymazlar,takiyyecileri TARİH ASLA AFFETMEYECEKTİR.
   SON VATANSEVER KALINCAYA KADAR ATATÜRK VE DEVRİMLERİNİN,CUMHURİYETİN İZİNDE VE BEKÇİSİYİZ.

Bu vesile ile bu mukaddes vatanı bize emanet eden başta ULU ÖNDER ATATÜRK olmak üzere,silah arkadaşlarını,tüm şehit ve gazilerimizi minnetle,saygıyla anıyorum.
  Şehitlerimize rahmet ,gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ !!!!!!!

EY TÜRK GENÇLİĞİ  !!!!!!!!!! 

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; 
Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! 
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
    
MUSTAFA  KEMAL ATATÜRK

20 Ekim 1927

********************************************************
   Geçen yılki başlığı aynen kopyaladım.
Ne yazık ki değişen hiç bir şey olmadığı gibi şartlar 1 senede daha da kötüye gitti.
Ayrılıkçı nankör hainler açıkca özerklik istediler.Karşı devrimciler iyice azıttılar ve mevzii kazandılar.Milliyetçiler,Ulusalcılar,Cumhuriyetiler ise sindirildi,korkutuldu.
Gelecek sene ömrümüz  yeterse gene bu başlığı çıkaracağım bakalım daha neler olmuş.
 Vesile ile bize bu vatanı hediye eden başta BÜYÜK ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK olmak üzere ,silah arkadaşlarını ve Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi minnetle,şükranla anıyorum. 
 CUMHURİYETİMİZİN  88.YILI KUTLU OLSUN. 

NOT : 1-Dediğim gibi geçen yıl ki başlığı aynen sadece rakamları değiştirerek kopyaladım her sene yaptığım gibi.Her sene ne kadar kötüye gittiğimizi böylelikle daha iyi görebiliyoruz.
   Devletin hainlerle müzakere masasına oturduğu ,seçimlerden önce kaç kez pazarlık yaptığı açıkca ortaya çıktı.Terör örgütü kan dökmeye devam ediyor.
NOT : 2-Şimdi de deprem bahane edilerek Cumhuriyet Bayramı törenleri hükümet tarafından iptal edildi.Sanki davul,zurnalarla kutlanıyormuş gibi.Bahane ile içlerine sinmeyen törenlerden kurtulmuş oldular.

2 yorum:

  1. bravo gürol abi tek kelime ile eline nefesine sağlık

    YanıtlaSil
  2. Allah razı olsun abicim senin de.

    YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler