13 Haziran 2009 Cumartesi

Mirsad 2 Yıl Daha Fenerbahçe'de !!!!!!!!!!!!!!Asbaşkanlarımızdan Şekip Mosturoğlu Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızda forma giyen başarılı basketbolcumuz Mirsad Türkcan ile sözleşmesini uzattıklarını belirtti. Konu ile ilgili olarak ise "Mirsad'ın sözleşmesini uzattık. Kendisi zaten çok iyi bir Fenerbahçeli. Fenerbahçe'ye bugüne kadar kattığı değerler bundan sonra da devam edecektir. Hem Fenerbahçe camiasına hem de Mirsad'a hayırlı olmasını diliyorum. Sözleşmesinde yazanlara bakmadan direkt imzayı attı. Bu da ne kadar iyi bir Fenerbahçeli olduğunun kanıtıydı" dedi.

**********
Tam zamanında çok güzel haber.
Tebrikler Mirsat ve Yönetim.
Hayırlı Olsun.

Şekip Mosturoğlu'nun anlattığına göre akşam Kayseri'ye gitmeden
önce Başkan ile
takımın antrenmanını izlemeye gitmişler.
Başkan orada öğrenmiş hala sözleşme

yenilenmediğini ve hemen sözleşme getirtmiş, Mirsad hiç
okumadan boş sözleşmeye
imza atmış.
Helal Olsun ''Deli Yürek'' Mirsad.
Keşke Final serisinden önce imzalatılsaydı.

Son maçta O gün Milliyet´te çıkan ısmarlama kasıtlı
haberin de etkisi ile çok dağınık bir oyun oynadığını
tahmin ediyorum.
Şimdi kalan maçlarda herkes görsün Mirsad´ı.

Mehmet Topuz Resmi Sözleşmeyi İmzaladı !!!Başkanımız Aziz Yıldırım, Kayserisporlu futbolcu Mehmet Topuz ile resmi sözleşme imzaladı. Kulüp binasının yönetim kurulu odasında düzenlenen imza törenine Başkanımız Aziz Yıldırım'ın yanısıra yöneticilerimiz ve Kayserispor Başkanı Recep Mamur ile Kayserispor genel menajeri Süleyman Hurma katıldı. Fenerbahçemizin klasik çubuklu formasıyla kendisini sarı-lacivertli renklere bağlayan imzayı atan Mehmet Topuz'u yöneticilerimiz alkışladı ve sırasıyla tebrik etti.

Taraftara açık imza töreni

Mehmet Topuz'un imza töreninin Pazartesi günü saat 11.30'da Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu tribününde taraftara açık olarak yapılacağı açıklandı.*************

Böyle transfer görülmedi

“Beşiktaşlıyım” dediği gün Fenerbahçe bonservisini aldı. Oynar-oynamaz tartışmaları yapılırken, Aziz Yıldırım, özel uçakla Mehmet Topuz´u İstanbul´a getirdi. İşte yılın olayı ve yaşananlar...

Aziz Yıldırım, özel uçak tutup Kayseri’den getirdiği Mehmet?Topuz’a dün 3 yıllık imza attırdı. Fenerbahçe Tesisleri’ndeki sade tören yarın 11.30’da yerini gövde gösterisine bırakacak. Milli futbolcu, medya ordusunun önünde Saracoğlu’na çıkacak

FANATİK, yılan hikayesine dönen Topuz olayının perde arkasını yazdı...

Menacerleri Mehmet Topuz’u alacak kulüplerin nabzını yoklamaya başlamıştı. 1 Haziran’da Mehmet Topuz, geleceğinin ne olacağı konusunu netleştirmek için Başkan Recep Mamur’la masaya oturdu. Kayserispor, sözleşmesi önümüzdeki sezon bitecek olan Topuz’a sözleşmeyi uzatma teklifi yapıyor, kulübünden yılda 3.2 milyon TL kazanan futbolcu, Ailem ve geleceğim var. 4.2 milyon istiyorum” diyordu. “Ekonomik kriz var. Sana 4.2 verirsek, diğer tüm futbolcuların toplamı kadar olur, denge kalmaz” yanıtını alınca da, “Müsaade edin gitmek istiyorum” karşılığını veriyordu. “Şu an sana teklif yok, kulüplerle konuşmaya başlayalım” sözlerini de duyunca, menacerleri ile Antalya’nın yolunu tutuyordu.

‘Aman gelme Başkan!’
Topuz, Antalya’ya tatile gitmişken Mamur ilk kontağı daha önce görüştüğü Aziz Yıldırım’la kuruyor, Fenerbahçe Başkanı’nın, “Özel uçakla Kayseri’ye gelelim. Transferi bitirelim” teklifine karşı çıkıyordu. Mamur, “Havaalanına geldiğinizde bütün Türkiye’nin haberi olur. Görüşmeleri gizli götürelim. Ben geleyim dikkat çekmesin” diyerek, 4 Haziran Perşembe günü tek başına uçağa atladığı gibi İstanbul’a geliyordu. İki başkan başbaşa görüşüp prensipte anlaşıyor, Fenerbahçe bazı detaylar için pazartesiye kadar süre istiyor, Mamur da aynı gün Kayseri’ye dönüyordu.

Beşiktaş’la anlaştı ama...
Yaptığı ilk görüşmede Yıldırım’ın, “Kulübünle görüşmeden senle hiçbir detay konuşmam. Ama şunu bil seni alacağız. Bekle” cevabını alan, ancak başkanı soğuk bulan Topuz, devre arasında Yusuf’u Beşiktaş’a getiren menaceri Metin Korkmaz’a anlatıyor, “Paraya değil maneviyata ihtiyacım var” dedikten sonra bu noktada devreye Beşiktaş giriyordu. Yıldırım Demirören, iki başkanın prensip anlaşmasına vardığı gün, tatilini yarıda kesip yöneticiler Kenan Öner, Mario Berk ve Şeref Yalçın’la Antalya’nın yolunu tutuyordu. Bu durum karşısında heyecanlanan Topuz, Beşiktaş’la bonservisinin alınması garantisiyle prensip anlaşmasına varıyor ve hayatı boyunca taraftarların unutmayacağı sözler söylüyordu: “Çocukluğumdan beri beşiktaş’lıyım. Beşiktaş forması giymek istiyorum. 50 milyon Euro verseler başka forma giymem.”

Başkanlar çılgına döndü
Fenerbahçe ve Kayseri cephesi, olayı televizyonda öğrenince çılgına dönüyor, ertesi gün Yıldırım Demirören’in Topuz’un transferi için Fenerbahçe’nin ısrarı hakkında, “Beşiktaşlıyım diyen bir futbolcuyu almaya çalışmak ezikliktir” deyişi ortamı iyice geriyor. Yıldız futbolcunun siyah-beyaz formayla verdiği görüntü Beşiktaşlılar’ı mutluluğa boğuyordu. Mamur, “Biz Fenerbahçe’ye söz verdik” derken, 3 başkanın katılıp tartıştığı Telegol programı transferi yine gündemin birinci maddesi olarak tutuyordu. Demirören, Çakar’la tartışıyor, daha sonra özür dilemesine neden olan, “Sen de önümüzdeki hafta küçük Çakar’la çıkarsın” laflarını ediveriyordu. Aziz Yıldırım ise “Futbolcu kaçırma devirleri eskide kaldı. İstersem onu oradan aldırırım ama yapmayacağız. Transferden vazgeçmeyeceğim” diyordu.

Tazminat dudak uçuklatıyor
Kamuoyunda “Köle ticareti” tartışmaları yapılırken Mamur yakın çevresine, “Beşiktaş, Fener’in verdiği parayı veremez. Önce Holosko için Manisa’ya ve Ekrem transferi için Antep’e borçlarını ödesinler. Mahkeme kanalıyla paramızı tahsil etmekle uğraşamayız” diyordu. Pazartesi iki kulüp yönetimi istanbul’da tekrar biraraya geldi. Sözleşme imzalandı ve sözleşmeye konulan tazminat maddesi inanılmazdı: Kayseri; Topuz’u Fenerbahçe’den başka bir kulübe verirse ya da Sarı-Lacivertliler, bu futbolcuyu almaktan vazgeçerse diğerine 10 milyon Euro ödeyecekti. Mamur bir başka açıklamayla siyasi baskının önünü kesiyordu: Cumhurbaşkanımız Kayserili’dir. Kimse onun bu transfer için devreye girmesini beklemesin!

Taraftar bağrına basacaktır’
Mehmet kafası karışık bir biçimde olayın nasıl neticeleneceğini beklerken, Beşiktaş sporcuyu asla baskı altında tutmadığını açıklıyor; geçen cuma Aziz Yıldırım’ın yakın arkadaşı Bülent İşcen, futbolcuya, “Gençsin. Forma giymen de önemli değil, sözlerin de. Seni onbinler karşılayacak ve Fenerbahçe taraftarı bağrına basacak” diyordu. Beşiktaş’ın çözüm üretememesi Topuz’un kafasını karıştırıyor, diğer menaceri salı günü Taner’in Belediye’ye transferi için İstanbul’a geldiğinde, Fenerbahçe’ye, “Beşiktaş işi bitiremedi. Sizdeyiz” mesajını veriyordu.

Demirören inada bindirdi
Çarşamba günü FANATİK’te çıkan “Topuz Fener’e imza attı” haberi gündeme bomba gibi düşerken herkes son kozlarını oynuyordu. Transferin gerçekleşmeyeceğini anlayan Demirören’in yakın dostları Başkan’ı uyarıyor, “Fener işi bitirdi. Çık, ‘Futbolcuya zulüm yapılıyor. Beşiktaşlı bir oyuncuya daha fazla baskı yapılmasına müsaade edemiyoruz. Transferde yokuz’ de, kendini de kurtar, çocuğu da” diyorlar ama Demirören inadından vazgeçmeyip kalesine gol atıyordu. Demirören’le hiç görüşmeyen Topuz, perşembe Beşiktaş Başkanı’nı otelinde ziyaret ediyor, Nihat’ın transferi için İspanya’ya uçacak olan Demirören isim vermeden, “Topuz’un birlikte oynamaktan keyif alacağı büyük bir futbolcuyla döneceğim” diyor; Topuz ise, “Evime dönüyorum. Hakkınızı helal edin” deyip vedalaşıyordu.

15 dakika yetti
Topuz’un Beşiktaş’a transferini daha çok isteyen menacer Metin Korkmaz, Antalya’da kalırken, Topuz, ailesi ve diğer menaceri Hakan Şirin’le Kayseri’nin yolunu tutuyordu. Kayseri eski Başkanı Mete Eke’nin bağ evinde, Beşiktaş adına Mehmet üstünde baskı olmadığını görmek isteyen bir milletvekili olduğu halde Recep Mamur’la yapılan ilk görüşmeden sonuç alınamıyor, saat 22.00 sıralarında ise Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, Semih Özsoy ve bir kaç arkadaşları Hurma’yla birlikte Topuz’u getirmek için Kayseri’nin yolunu tutuyordu. Görüşmeler 15 dakika kadar sürdü. 8 gün önce Beşiktaş forması giyen Topuz, Aziz Yıldırım’la İstanbul’a dönüp Fenerbahçe formasıyla mutlu-mesut poz veriyordu.

****

O formayı sadece tuttum, giymedim

Mehmet Topuz, 5 Haziran Cuma günü medyaya yansıyan Beşiktaş formalı fotoğrafları için çarpıcı bir açıklama yaptı.

Kamuoyunda büyük yankı yaratan o fotoğrafın hileli olduğunu öne süren yıldız futbolcu, "Ben Beşiktaş forması giymedim. Evet, formayı elimde tuttum ama asla giymedim. O fotoğraf fotomontaj. Fotoğraftaki kafa benim ama vücut benim değil" ifadesini kullandı.

Öte yandan, Topuz ile Beşiktaş arasındaki görüşmelere aracılık eden menajer Metin Korkmaz, futbolcunun her şeyi hür iradesiyle yaptığını vurgulayarak, "Bu olayın başından sonuna kadar biz bu futbolcuya ne forma giydirdik, ne de ’Ben Beşiktaşlıyım’ demesini söyledik. Her şeyi hür iradesiyle yaptı" dedi. Korkmaz, kendisinin hiçbir şekilde Fenerbahçeli yöneticilerle görüşmediğini de belirterek, "Ben sadece Beşiktaş cephesiyle görüştüm. Fenerbahçe ile görüşmeleri ortağım Hakan Şirin yürüttü" diye konuştu.

*************

Hoşgeldin.

Hayırlı Olsun Mehmet.

Başarılar Diliyorum.

Aziz Yıldırım'ı en çok eleştiren biri olarakta büyük prestij konusu olan

bu transferi gerçekleştirerek sözünü tuttuğu,herkese ders verdiği için de

kutlamak boynumun borcudur.Ders'te çıkarılmalı bu transferden,uyanık

olunmalı ve geç kalınmamalı bazı şeylerde.

Fenercell tanıtımı için de güzel bir fırsat oldu ve kulüp bunu iyi değerlendirdi.

Kayserispor Kulübünü de tebrik ediyorum sözlerinde durdukları için.

''Renksiz Semt Takımı'' da hasbelkader 6 yıl sonra kazara bir Şampiyonluk görmüşken,

haddini bilmeden boyundan büyük işlere kalkışınca ,kiminle aşık attığını

unutunca böyle kapağı yer ve oturur işte.

''Haddinizi bilin Asla Büyük Olamazsınız''

''Bu Memlekette sadece FENERBAHÇE istediği oyuncuyu alır,diğer

küçükler FENERBAHÇE'nin istemediklerini alır ancak''

''Mehmet'i FENERBAHÇE,Topuz'u 8jk Aldı ''


2009 FIFA Konfederasyonlar Kupası !!!

2009 FIFA Konfederasyonlar Kupası
FIFA Konfederasyonlar Kupası Güney Afrika 2009
Resmi logo
Turnuva ayrıntıları
Ev sahibi ülke Güney Afrika
Tarihler 14 Haziran - 28 Haziran
Takımlar 8 (6 konfederasyondan)
Stadyum(lar) 4 (4 ev sahibi şehirde)Teams


Katılan Takımlar

Takım Konfederasyon Katılma sebebi Katılım sayısı
Güney Afrika CAF 2010 FIFA Dünya Kupası evsahibi 2. kez
İtalya İtalya UEFA 2006 FIFA Dünya Kupası kazananı ilk kez
ABD CONCACAF 2007 CONCACAF Gold Kupası kazananı 4. kez
Brezilya Brezilya CONMEBOL Copa América 2007 kazananı 6. kez
Irak AFC 2007 AFC Asya Kupası kazananı ilk kez
Mısır CAF 2008 Afrika Uluslar Kupası kazananı 2. kez
İspanya İspanya UEFA UEFA Euro 2008 kazananı ilk kez
Yeni Zelanda OFC 2008 OFC Uluslar Kupası kazananı 3. kez

Stadyumlar

4 stadyum turnuvaya ev sahipliği yapacaktır.

Johannesburg Pretoria (Tshwane) Bloemfontein (Mangaung) Rustenburg
Coca-Cola Park Loftus Versfeld Stadyumu Vodacom Park Royal Bafokeng Stadyumu
Kapasite: 62,567 Kapasite: 50,000 Kapasite: 48,000 Kapasite: 42,000

Gruplar

A Grubu

İspanya
Irak
Yeni Zelenda
Güney Afrika

B Grubu

Brezilya
İtalya
Mısır
ABD

KADROLAR

A GRUBU

İSPANYA


Nr.NameDate of BirthPositionClubsHeight
1Iker CASILLAS20/05/1981GKReal Madrid (ESP)184
2Raul ALBIOL04/09/1985DFValencia (ESP)187
3Gerard PIQUE02/02/1987DFBarcelona (ESP)193
4Carlos MARCHENA31/07/1979DFValencia (ESP)182
5Carlos PUYOL13/04/1978DFBarcelona (ESP)178
6Pablo HERNANDEZ11/04/1985MFValencia (ESP)173
7David VILLA03/12/1981FWValencia (ESP)175
8XAVI25/01/1980MFBarcelona (ESP)170
9Fernando TORRES20/03/1984FWLiverpool (ENG)181
10Cesc FABREGAS04/05/1987MFArsenal (ENG)175
11Juan CAPDEVILA03/02/1978DFVillarreal (ESP)182
12Sergi BUSQUETS16/07/1988MFBarcelona (ESP)189
13Diego LOPEZ03/11/1981GKVillarreal (ESP)196
14XABI ALONSO25/11/1981MFLiverpool (ENG)183
15SERGIO RAMOS30/03/1986DFReal Madrid (ESP)183
16Fernando LLORENTE26/02/1985FWAthletic Bilbao (ESP)194
17Daniel GUIZA17/08/1980FWFenerbahce (TUR)182
18Albert RIERA15/04/1982MFLiverpool (ENG)188
19Alvaro ARBELOA17/01/1983DFLiverpool (ENG)184
20Santi CAZORLA13/12/1984MFVillarreal (ESP)169
21DAVID SILVA08/01/1986MFValencia (ESP)177
22Juan Manuel MATA28/04/1988MFValencia (ESP)174
23Pepe REINA31/08/1982GKLiverpool (ENG)187
Coach: Vicente DEL BOSQUE (ESP)

GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ

RSA
South Africa

Nr.NameDate of BirthPositionClubsHeight
1Rowen FERNANDEZ28/02/1978GKArminia Bielefeld (GER)187
2Siboniso GAXA06/04/1984DFMamelodi Sundowns (RSA)178
3Tsepo MASILELA05/05/1985DFMaccabi Haifa (ISR)174
4Aaron MOKOENA25/11/1980DFBlackburn Rovers (ENG)183
5Benson MHLONGO09/11/1980MFOrlando Pirates (RSA)182
6MacBeth SIBAYA25/11/1977MFRubin Kazan (RUS)176
7Lance DAVIDS11/04/1985MFSuperSport Utd. (RSA)171
8Siphiwe TSHABALALA25/09/1984MFKaizer Chiefs (RSA)170
9Katlego MPHELA29/11/1984FWMamelodi Sundowns (RSA)180
10Steven PIENAAR17/03/1982MFEverton (ENG)173
11Elrio VAN HEERDEN11/07/1983MFClub Brugge (BEL)168
12Teko MODISE22/12/1982MFOrlando Pirates (RSA)172
13Kagisho DIKGACOI24/11/1984MFGolden Arrows (RSA)180
14Matthew BOOTH14/03/1977DFMamelodi Sundowns (RSA)198
15Innocent MDLEDLE11/12/1985DFOrlando Pirates (RSA)178
16Itumeleng KHUNE20/06/1987GKKaizer Chiefs (RSA)180
17Bernard PARKER16/03/1986FWCrvena Zvezda (SRB)172
18Thembinkosi FANTENI02/02/1984FWMaccabi Haifa (ISR)177
19Bryce MOON06/04/1986DFPanathinaikos (GRE)173
20Bongani KHUMALO06/01/1987DFSuperSport Utd. (RSA)184
21Katlego MASHEGO18/05/1982FWOrlando Pirates (RSA)173
22Brian BALOYI16/03/1974GKMamelodi Sundowns (RSA)186
23Morgan GOULD23/03/1983DFSuperSport Utd. (RSA)184
Coach: Joel SANTANA (BRA)

YENİ ZELENDA

NZL
New Zealand

Nr.NameDate of BirthPositionClubsHeight
1Mark PASTON13/12/1976GKWellington Phoenix (NZL)195
2Aaron SCOTT18/07/1986DFWaitakere Utd. (NZL)178
3Tony LOCHHEAD12/01/1982DFWellington Phoenix (NZL)183
4Duncan OUGHTON14/06/1977MFColumbus Crew (USA)175
5Ben SIGMUND03/02/1981DFWellington Phoenix (NZL)187
6Ivan VICELICH03/09/1976DFAuckland City (NZL)190
7Simon ELLIOTT10/06/1974MFSan Jose Earthquakes (USA)180
8Tim BROWN06/03/1981MFWellington Phoenix (NZL)185
9Shane SMELTZ29/09/1981FWGold Coast United (AUS)184
10Chris KILLEN08/10/1981FWCeltic (SCO)188
11Leo BERTOS20/12/1981MFWellington Phoenix (NZL)177
12Glen MOSS19/01/1983GKMelbourne Victory (AUS)188
13Andy BARRON24/12/1980MFPetone (NZL)178
14Jeremy CHRISTIE22/05/1983MFWellington Phoenix (NZL)180
15Jeremy BROCKIE07/10/1987FWNorth Queensland Fury (AUS)182
16Chris JAMES04/07/1987MFTampere Utd. (FIN)182
17Dave MULLIGAN24/03/1982DFWellington Phoenix (NZL)173
18Andy BOYENS18/09/1983DFNew York Red Bulls (USA)192
19Steven OLD17/02/1986DFKilmarnock (SCO)191
20Chris WOOD07/12/1991FWWest Bromwich Albion (ENG)191
21Kris BRIGHT05/09/1986FWPanserraikos (GRE)188
22Jarrod SMITH20/06/1984FWSeattle Sounders (USA)185
23James BANNATYNE30/06/1975GKPetone (NZL)195
Coach: Ricki HERBERT (NZL)

IRAK

IRQ
Iraq

Nr.NameDate of BirthPositionClubsHeight
1NOOR SABRI01/01/1984GKAl Talaba (IRQ)183
2MOHAMMED ALI KAREEM25/06/1986DFAl Jazeira (UAE)170
3BASEM ABBAS01/07/1982DFAl Talaba (IRQ)165
4FAREED MAJEED10/04/1986DFAl Talaba (IRQ)185
5NASHAT AKRAM12/09/1984MFAl Gharafa (QAT)182
6SALIH SADIR21/08/1981MFAl Ahed (LIB)170
7EMAD MOHAMMED24/07/1982FWSepahan (IRN)175
8LUAY SALAH07/02/1982FWArbil (IRQ)178
9ABDUL WAHHAB ABU AL HAIL16/01/1979MFSepahan (IRN)183
10YOUNIS MAHMOUD02/03/1983FWAl Gharafa (QAT)185
11HAWAR MULLA MOHAMMED01/06/1981MFAnorthosis Famagusta (CYP)170
12MOHAMMED KASSID10/12/1986GKAl Zawraa (IRQ)173
13KARRAR JASIM11/06/1987MFAl Wakra (QAT)179
14SALAM SHAKER31/07/1986DFAl Khor (QAT)177
15ALI HUSSEIN REHEMA08/08/1985DFAl Wakra (QAT)180
16DARA MOHAMMED16/07/1987DFSulaymaniyah (IRQ)182
17ALAA ABDUL ZAHRA22/12/1985FWAl Khor (QAT)180
18MAHDI KAREEM10/12/1983MFAl Khor (QAT)175
19ISAM YASEEN11/03/1987DFAl Amana (IRQ)180
20SAMER SAEED01/07/1987MFAl Ahly (LBY)170
21ODAY TALIB06/11/1981GKDuhok (IRQ)186
22MUAYAD KHALID03/09/1987DFAl Quwa Al Jawiya (IRQ)179
23HALKARD MULLA MOHAMMED01/07/1988MFSulaymaniyah (IRQ)170
Coach: Bora MILUTINOVIC (SRB)

B GRUBU

BREZİLYA

BRA
Brazil

Nr.NameDate of BirthPositionClubsHeight
1JULIO CESAR03/09/1979GKInter (ITA)186
2MAICON26/07/1981DFInter (ITA)184
3LUCIO08/05/1978DFBayern Munich (GER)188
4JUAN01/02/1979DFAS Rome (ITA)182
5FELIPE MELO26/08/1983MFFiorentina (ITA)183
6KLEBER01/04/1980DFInternacional (BRA)181
7ELANO14/06/1981MFManchester City (ENG)174
8GILBERTO SILVA07/10/1976MFPanathinaikos (GRE)190
9LUIS FABIANO08/11/1980FWSevilla FC (ESP)182
10KAKA22/04/1982MFAC Milan (ITA)186
11ROBINHO25/01/1984FWManchester City (ENG)175
12VICTOR21/01/1983GKGremio (BRA)194
13DANIEL ALVES06/05/1983DFBarcelona (ESP)171
14LUISAO13/02/1981DFBenfica (POR)193
15MIRANDA07/09/1984DFSao Paulo (BRA)185
16ANDRE SANTOS08/03/1983DFCorinthians (BRA)180
17JOSUE19/07/1979MFWolfsburg (GER)169
18RAMIRES24/03/1987MFCruzeiro (BRA)179
19JULIO BAPTISTA01/10/1981MFAS Rome (ITA)183
20KLEBERSON19/06/1979MFFlamengo (BRA)175
21ALEXANDRE PATO02/09/1989FWAC Milan (ITA)180
22NILMAR14/07/1984FWInternacional (BRA)180
23GOMES15/02/1981GKTottenham Hotspur (ENG)191
Coach: DUNGA (BRA)


İTALYA

ITA
Italy

Nr.NameDate of BirthPositionClubsHeight
1Gianluigi BUFFON28/01/1978GKJuventus (ITA)190
2Davide SANTON02/01/1991DFInter (ITA)187
3Fabio GROSSO28/11/1977DFLyon (FRA)190
4Giorgio CHIELLINI14/08/1984DFJuventus (ITA)192
5Fabio CANNAVARO13/09/1973DFReal Madrid (ESP)175
6Nicola LEGROTTAGLIE20/10/1976DFJuventus (ITA)185
7Simone PEPE30/08/1983FWUdinese (ITA)179
8Gennaro GATTUSO09/01/1978MFAC Milan (ITA)177
9Luca TONI26/05/1977FWBayern Munich (GER)194
10Daniele DE ROSSI24/07/1983MFAS Rome (ITA)182
11Alberto GILARDINO05/07/1982FWFiorentina (ITA)184
12Morgan DE SANCTIS26/03/1977GKGalatasaray (TUR)190
13Alessandro GAMBERINI27/08/1981DFFiorentina (ITA)185
14Marco AMELIA02/04/1982GKPalermo (ITA)190
15Vincenzo IAQUINTA21/11/1979FWJuventus (ITA)186
16Mauro CAMORANESI04/10/1976MFJuventus (ITA)174
17Giuseppe ROSSI01/02/1987FWVillarreal (ESP)178
18Angelo PALOMBO25/09/1981MFSampdoria (ITA)177
19Gianluca ZAMBROTTA19/02/1977DFAC Milan (ITA)181
20Riccardo MONTOLIVO18/01/1985MFFiorentina (ITA)181
21Andrea PIRLO19/05/1979MFAC Milan (ITA)177
22Andrea DOSSENA11/09/1981DFLiverpool (ENG)180
23Fabio QUAGLIARELLA31/01/1983FWUdinese (ITA)180
Coach: Marcello LIPPI (ITA)

ABD

USA
USA

Nr.NameDate of BirthPositionClubsHeight
1Tim HOWARD06/03/1979GKEverton (ENG)187
2Jonathan BORNSTEIN07/11/1984DFChivas USA (USA)175
3Carlos BOCANEGRA25/05/1979DFRennes (FRA)184
4Conor CASEY25/07/1981FWMainz 05 (GER)185
5Oguchi ONYEWU13/05/1982DFStandard Liege (BEL)192
6Heath PEARCE13/08/1984DFHansa Rostock (GER)183
7DaMarcus BEASLEY24/05/1982MFRangers (SCO)170
8Clint DEMPSEY09/03/1983MFFulham (ENG)185
9Charlie DAVIES25/06/1986FWHammarby (SWE)178
10Landon DONOVAN04/03/1982FWLos Angeles Galaxy (USA)173
11Marvell WYNNE08/05/1986DFToronto FC (CAN)175
12Michael BRADLEY31/07/1987MFBorussia Moenchengladbach (GER)185
13Ricardo CLARK10/02/1983MFHouston Dynamo (USA)178
14Danny CALIFF17/03/1980DFMidtjylland (DEN)185
15Jay DeMERIT04/12/1979DFWatford (ENG)180
16Sacha KLJESTAN09/09/1985MFChivas USA (USA)185
17Jozy ALTIDORE06/11/1989FWVillarreal (ESP)185
18Brad GUZAN09/09/1984GKAston Villa (ENG)193
19Freddy ADU02/06/1989MFMonaco (FRA)172
20Francisco TORRES29/10/1987MFPachuca (MEX)168
21Jonathan SPECTOR01/03/1986DFWest Ham (ENG)183
22Benny FEILHABER19/01/1985MFAGF Aarhus (DEN)175
23Luis ROBLES11/05/1984GKKaiserslautern (GER)185
Coach: Bob BRADLEY (USA)

MISIR

Egypt

Nr.NameDate of BirthPositionClubsHeight
1Essam EL HADARY15/01/1973GKSion (SUI)188
2Mahmoud FATHALLA13/02/1982DFZamalek (EGY)173
3Ahmed AL MUHAMADI09/09/1987MFEnppi (EGY)178
4Ahmed SAID13/03/1984DFHaras El Hedood (EGY)186
5Ahmed KHAIRY01/10/1987DFIsmaily (EGY)178
6Hani SAID22/04/1980DFZamalek (EGY)180
7AHMED FATHI10/11/1984MFAl Ahly (EGY)175
8Hosni ABD RABBOU01/11/1984MFAl Ahli (UAE)172
9Mohamed ZIDAN11/12/1981FWBorussia Dortmund (GER)176
10AHMED EID15/05/1980MFHaras El Hedood (EGY)183
11Mohamed SHAWKY05/10/1981MFMiddlesbrough (ENG)181
12Mohamed HOMOS01/01/1979MFIsmaily (EGY)182
13Abdelaziz TAWFIK24/05/1986MFEnppi (EGY)172
14Sayed MOAWAD25/05/1979MFAl Ahly (EGY)169
15Ahmed FARAG20/05/1986DFIsmaily (EGY)184
16WAHID03/06/1977GKZamalek (EGY)182
17AHMED HASSAN02/05/1975DFAl Ahly (EGY)175
18Ahmed ABDELGHANI01/12/1981DFHaras El Hedood (EGY)183
19Mohamed ABOUGRISHA04/08/1981FWIsmaily (EGY)183
20Wael GOMAA03/08/1975FWAl Ahly (EGY)184
21Ahmed RAOUF15/09/1982FWEnppi (EGY)176
22Mohamed ABOUTRIKA07/11/1978FWAl Ahly (EGY)181
23Mohamed SOBHI30/08/1981GKIsmaily (EGY)176
Coach: Hassan SHEHATA (EGY)

Grup A Maç Programı

Güney Afrika - Irak --- 14.06.2009 16:00
Yeni Zelanda - İspanya --- 14.06.2009 20:30
İspanya - Irak --- 17.06.2009 16:00
Güney Afrika - Yeni Zelanda --- 17.06.2009 20:30
İspanya - Güney Afrika --- 20.06.2009 20:30
Irak - Yeni Zelanda --- 20.06.2009 20:30

Grup B Maç Programı

Brezilya - Mısır --- 15.06.2009 14:00
ABD - İtalya --- 15.06.2009 18:30
ABD - Brezilya --- 18.06.2009 14:00
Mısır - İtalya --- 18.06.2009 18:30
İtalya - Brezilya --- 21.06.2009 18:30
Mısır - ABD --- 21.06.2009 18:30

Turnuvayı TRT 1 yayınlıyor.

14 Haziran Pazar:
16:55 FIFA Konfederasyon Kupası Futbol Karşılaşması "Güney Afrika - Irak" TRT1
21:25 FIFA Konfederasyon Kupası Futbol Karşılaşması "Yeni Zellenda - İspanya" TRT1
15 Haziran Pazartesi
16:55 FIFA Konfederasyon Kupası Futbol Karşılaşması "Brezilya - Mısır" TRT1
21:25 FIFA Konfederasyon Kupası Futbol Karşılaşması "ABD - İtalya" TRT1
17 Haziran Çarşamba
16:55 FIFA Konfederasyon Kupası Futbol Karşılaşması "İspanya - Irak" TRT1
21:25 FIFA Konfederasyon Kupası Futbol Karşılaşması "Güney Afrika - Yeni Zelanda" TRT1
18 Haziran Perşembe
16:55 FIFA Konfederasyon Kupası Futbol Karşılaşması "ABD - Brezilya" TRT1
21:30 FIFA Konfederasyon Kupası Futbol Karş."Mısır-İtalya" TRT3

20 Haziran Cumartesi

Irak – Yeni Zelanda (Johannesburg) A Grubu – 20.30
İspanya – Güney Afrika (Bloemfontein) A Grubu – 20:30

21 Haziran Pazar
Mısır – Amerika (Rustenburg) B Grubu – 20.30
Italya – Brezilya (Pretoria) B Grubu – 20.30

Yarı Finaller;

24 Haziran Çarşamba
A Grubu 1.’si – B Grubu 2.’si (Bloemfontein) – 20.30

25 Haziran Perşembe
B Grubu 1.’si – A Grubu 2.’si (Johannesburg) – 20.30

2.’cilik – 3.’lük maçı;

28 Haziran Pazar
(Rustenburg) – 15.00

Final;

28 Haziran Pazar
(Johannesburg) – 20.30*********
Futbolsuz günlerde hiç olmazsa futbol keyfimizi bir süre giderecek bir turnuva.
A Grubundan İspanya ve G.Afrika çıkar.
İspanya da İniesta haricinde tam kadro.
Ev sahibi G.Afrika yurt dışındaki 8 Lejyonerine güveniyor.
Yılladır PL'de forma giyen Kaptan Aaron Mokoena savunmada,Everton'dan Steven Pienar
Blackburn'e transfer olan Elrio Van Heerden,forvette Thenbinkosi Fanteni etkili isimler.
Irak'ın tek lejyoneri K.Rum Kesimi takımı Anorthosis'te oynayan orta saha Hawar Mulla
Mohammed.Takımın en iyi ismi Kaptan forvet Younis Mahmoud.
Yeni Zelanda sürpriz yapabilir mi bilemiyorum.
Hazırlık Maçında İtalya karşısında öne geçmelerine rağmen 4-3 kaybettiler ama
kök söktürdüler.En etkili isimleri İskoçya Celtic'te oynayan forvet Chris Killen.
Milli forma ile 27 maçta 15 golü var.
B Grubundan ise Brezilya ve İtalya çıkar.
Brezilya da Ronaldinho ve Diego çağrılmadı.Robinho,Kaka,Elano,Pato,D.Alves,
Maicon,Baptista var.
İtalya'da Pirlo,Gattuso,De Rossi,Luca Toni,Camoranesi gibi tecrübeli isimlerin yanı sıra
Davide Santon ve Guiseppe Rossi gibi genç isimler de var.
Mısır'da en tanınmış isimler Amr Zaki (Wigan),Ahmed Hassan- 34 yaş - ve
Mohammed Zidan (Dortmund)
ABD zorlayabilir ama 3.olur.Kadrolarında kalede Tim Howard,orta sahada Clint
Demsey,Freddy Adu,De Marcus Beasley ,forvette London Donovan,Jozy
Altidore etkili isimler.

Brezilya - İspanya veya Brezilya -İtalya finali olabilir.
Finali Brezilya kazanmasın da kim kazanırsa kazansın.
İtalya'yı Dünya Kupasından önce kazanır tahmini yapıp bilmiştim.
İnşaallah gene kazanırlar.

Etiketler