13 Haziran 2009 Cumartesi

Mehmet Topuz Resmi Sözleşmeyi İmzaladı !!!Başkanımız Aziz Yıldırım, Kayserisporlu futbolcu Mehmet Topuz ile resmi sözleşme imzaladı. Kulüp binasının yönetim kurulu odasında düzenlenen imza törenine Başkanımız Aziz Yıldırım'ın yanısıra yöneticilerimiz ve Kayserispor Başkanı Recep Mamur ile Kayserispor genel menajeri Süleyman Hurma katıldı. Fenerbahçemizin klasik çubuklu formasıyla kendisini sarı-lacivertli renklere bağlayan imzayı atan Mehmet Topuz'u yöneticilerimiz alkışladı ve sırasıyla tebrik etti.

Taraftara açık imza töreni

Mehmet Topuz'un imza töreninin Pazartesi günü saat 11.30'da Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu tribününde taraftara açık olarak yapılacağı açıklandı.*************

Böyle transfer görülmedi

“Beşiktaşlıyım” dediği gün Fenerbahçe bonservisini aldı. Oynar-oynamaz tartışmaları yapılırken, Aziz Yıldırım, özel uçakla Mehmet Topuz´u İstanbul´a getirdi. İşte yılın olayı ve yaşananlar...

Aziz Yıldırım, özel uçak tutup Kayseri’den getirdiği Mehmet?Topuz’a dün 3 yıllık imza attırdı. Fenerbahçe Tesisleri’ndeki sade tören yarın 11.30’da yerini gövde gösterisine bırakacak. Milli futbolcu, medya ordusunun önünde Saracoğlu’na çıkacak

FANATİK, yılan hikayesine dönen Topuz olayının perde arkasını yazdı...

Menacerleri Mehmet Topuz’u alacak kulüplerin nabzını yoklamaya başlamıştı. 1 Haziran’da Mehmet Topuz, geleceğinin ne olacağı konusunu netleştirmek için Başkan Recep Mamur’la masaya oturdu. Kayserispor, sözleşmesi önümüzdeki sezon bitecek olan Topuz’a sözleşmeyi uzatma teklifi yapıyor, kulübünden yılda 3.2 milyon TL kazanan futbolcu, Ailem ve geleceğim var. 4.2 milyon istiyorum” diyordu. “Ekonomik kriz var. Sana 4.2 verirsek, diğer tüm futbolcuların toplamı kadar olur, denge kalmaz” yanıtını alınca da, “Müsaade edin gitmek istiyorum” karşılığını veriyordu. “Şu an sana teklif yok, kulüplerle konuşmaya başlayalım” sözlerini de duyunca, menacerleri ile Antalya’nın yolunu tutuyordu.

‘Aman gelme Başkan!’
Topuz, Antalya’ya tatile gitmişken Mamur ilk kontağı daha önce görüştüğü Aziz Yıldırım’la kuruyor, Fenerbahçe Başkanı’nın, “Özel uçakla Kayseri’ye gelelim. Transferi bitirelim” teklifine karşı çıkıyordu. Mamur, “Havaalanına geldiğinizde bütün Türkiye’nin haberi olur. Görüşmeleri gizli götürelim. Ben geleyim dikkat çekmesin” diyerek, 4 Haziran Perşembe günü tek başına uçağa atladığı gibi İstanbul’a geliyordu. İki başkan başbaşa görüşüp prensipte anlaşıyor, Fenerbahçe bazı detaylar için pazartesiye kadar süre istiyor, Mamur da aynı gün Kayseri’ye dönüyordu.

Beşiktaş’la anlaştı ama...
Yaptığı ilk görüşmede Yıldırım’ın, “Kulübünle görüşmeden senle hiçbir detay konuşmam. Ama şunu bil seni alacağız. Bekle” cevabını alan, ancak başkanı soğuk bulan Topuz, devre arasında Yusuf’u Beşiktaş’a getiren menaceri Metin Korkmaz’a anlatıyor, “Paraya değil maneviyata ihtiyacım var” dedikten sonra bu noktada devreye Beşiktaş giriyordu. Yıldırım Demirören, iki başkanın prensip anlaşmasına vardığı gün, tatilini yarıda kesip yöneticiler Kenan Öner, Mario Berk ve Şeref Yalçın’la Antalya’nın yolunu tutuyordu. Bu durum karşısında heyecanlanan Topuz, Beşiktaş’la bonservisinin alınması garantisiyle prensip anlaşmasına varıyor ve hayatı boyunca taraftarların unutmayacağı sözler söylüyordu: “Çocukluğumdan beri beşiktaş’lıyım. Beşiktaş forması giymek istiyorum. 50 milyon Euro verseler başka forma giymem.”

Başkanlar çılgına döndü
Fenerbahçe ve Kayseri cephesi, olayı televizyonda öğrenince çılgına dönüyor, ertesi gün Yıldırım Demirören’in Topuz’un transferi için Fenerbahçe’nin ısrarı hakkında, “Beşiktaşlıyım diyen bir futbolcuyu almaya çalışmak ezikliktir” deyişi ortamı iyice geriyor. Yıldız futbolcunun siyah-beyaz formayla verdiği görüntü Beşiktaşlılar’ı mutluluğa boğuyordu. Mamur, “Biz Fenerbahçe’ye söz verdik” derken, 3 başkanın katılıp tartıştığı Telegol programı transferi yine gündemin birinci maddesi olarak tutuyordu. Demirören, Çakar’la tartışıyor, daha sonra özür dilemesine neden olan, “Sen de önümüzdeki hafta küçük Çakar’la çıkarsın” laflarını ediveriyordu. Aziz Yıldırım ise “Futbolcu kaçırma devirleri eskide kaldı. İstersem onu oradan aldırırım ama yapmayacağız. Transferden vazgeçmeyeceğim” diyordu.

Tazminat dudak uçuklatıyor
Kamuoyunda “Köle ticareti” tartışmaları yapılırken Mamur yakın çevresine, “Beşiktaş, Fener’in verdiği parayı veremez. Önce Holosko için Manisa’ya ve Ekrem transferi için Antep’e borçlarını ödesinler. Mahkeme kanalıyla paramızı tahsil etmekle uğraşamayız” diyordu. Pazartesi iki kulüp yönetimi istanbul’da tekrar biraraya geldi. Sözleşme imzalandı ve sözleşmeye konulan tazminat maddesi inanılmazdı: Kayseri; Topuz’u Fenerbahçe’den başka bir kulübe verirse ya da Sarı-Lacivertliler, bu futbolcuyu almaktan vazgeçerse diğerine 10 milyon Euro ödeyecekti. Mamur bir başka açıklamayla siyasi baskının önünü kesiyordu: Cumhurbaşkanımız Kayserili’dir. Kimse onun bu transfer için devreye girmesini beklemesin!

Taraftar bağrına basacaktır’
Mehmet kafası karışık bir biçimde olayın nasıl neticeleneceğini beklerken, Beşiktaş sporcuyu asla baskı altında tutmadığını açıklıyor; geçen cuma Aziz Yıldırım’ın yakın arkadaşı Bülent İşcen, futbolcuya, “Gençsin. Forma giymen de önemli değil, sözlerin de. Seni onbinler karşılayacak ve Fenerbahçe taraftarı bağrına basacak” diyordu. Beşiktaş’ın çözüm üretememesi Topuz’un kafasını karıştırıyor, diğer menaceri salı günü Taner’in Belediye’ye transferi için İstanbul’a geldiğinde, Fenerbahçe’ye, “Beşiktaş işi bitiremedi. Sizdeyiz” mesajını veriyordu.

Demirören inada bindirdi
Çarşamba günü FANATİK’te çıkan “Topuz Fener’e imza attı” haberi gündeme bomba gibi düşerken herkes son kozlarını oynuyordu. Transferin gerçekleşmeyeceğini anlayan Demirören’in yakın dostları Başkan’ı uyarıyor, “Fener işi bitirdi. Çık, ‘Futbolcuya zulüm yapılıyor. Beşiktaşlı bir oyuncuya daha fazla baskı yapılmasına müsaade edemiyoruz. Transferde yokuz’ de, kendini de kurtar, çocuğu da” diyorlar ama Demirören inadından vazgeçmeyip kalesine gol atıyordu. Demirören’le hiç görüşmeyen Topuz, perşembe Beşiktaş Başkanı’nı otelinde ziyaret ediyor, Nihat’ın transferi için İspanya’ya uçacak olan Demirören isim vermeden, “Topuz’un birlikte oynamaktan keyif alacağı büyük bir futbolcuyla döneceğim” diyor; Topuz ise, “Evime dönüyorum. Hakkınızı helal edin” deyip vedalaşıyordu.

15 dakika yetti
Topuz’un Beşiktaş’a transferini daha çok isteyen menacer Metin Korkmaz, Antalya’da kalırken, Topuz, ailesi ve diğer menaceri Hakan Şirin’le Kayseri’nin yolunu tutuyordu. Kayseri eski Başkanı Mete Eke’nin bağ evinde, Beşiktaş adına Mehmet üstünde baskı olmadığını görmek isteyen bir milletvekili olduğu halde Recep Mamur’la yapılan ilk görüşmeden sonuç alınamıyor, saat 22.00 sıralarında ise Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, Semih Özsoy ve bir kaç arkadaşları Hurma’yla birlikte Topuz’u getirmek için Kayseri’nin yolunu tutuyordu. Görüşmeler 15 dakika kadar sürdü. 8 gün önce Beşiktaş forması giyen Topuz, Aziz Yıldırım’la İstanbul’a dönüp Fenerbahçe formasıyla mutlu-mesut poz veriyordu.

****

O formayı sadece tuttum, giymedim

Mehmet Topuz, 5 Haziran Cuma günü medyaya yansıyan Beşiktaş formalı fotoğrafları için çarpıcı bir açıklama yaptı.

Kamuoyunda büyük yankı yaratan o fotoğrafın hileli olduğunu öne süren yıldız futbolcu, "Ben Beşiktaş forması giymedim. Evet, formayı elimde tuttum ama asla giymedim. O fotoğraf fotomontaj. Fotoğraftaki kafa benim ama vücut benim değil" ifadesini kullandı.

Öte yandan, Topuz ile Beşiktaş arasındaki görüşmelere aracılık eden menajer Metin Korkmaz, futbolcunun her şeyi hür iradesiyle yaptığını vurgulayarak, "Bu olayın başından sonuna kadar biz bu futbolcuya ne forma giydirdik, ne de ’Ben Beşiktaşlıyım’ demesini söyledik. Her şeyi hür iradesiyle yaptı" dedi. Korkmaz, kendisinin hiçbir şekilde Fenerbahçeli yöneticilerle görüşmediğini de belirterek, "Ben sadece Beşiktaş cephesiyle görüştüm. Fenerbahçe ile görüşmeleri ortağım Hakan Şirin yürüttü" diye konuştu.

*************

Hoşgeldin.

Hayırlı Olsun Mehmet.

Başarılar Diliyorum.

Aziz Yıldırım'ı en çok eleştiren biri olarakta büyük prestij konusu olan

bu transferi gerçekleştirerek sözünü tuttuğu,herkese ders verdiği için de

kutlamak boynumun borcudur.Ders'te çıkarılmalı bu transferden,uyanık

olunmalı ve geç kalınmamalı bazı şeylerde.

Fenercell tanıtımı için de güzel bir fırsat oldu ve kulüp bunu iyi değerlendirdi.

Kayserispor Kulübünü de tebrik ediyorum sözlerinde durdukları için.

''Renksiz Semt Takımı'' da hasbelkader 6 yıl sonra kazara bir Şampiyonluk görmüşken,

haddini bilmeden boyundan büyük işlere kalkışınca ,kiminle aşık attığını

unutunca böyle kapağı yer ve oturur işte.

''Haddinizi bilin Asla Büyük Olamazsınız''

''Bu Memlekette sadece FENERBAHÇE istediği oyuncuyu alır,diğer

küçükler FENERBAHÇE'nin istemediklerini alır ancak''

''Mehmet'i FENERBAHÇE,Topuz'u 8jk Aldı ''


0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler