25 Temmuz 2009 Cumartesi

Fenerbahçe Ülker City'nin Temeli 4 Ağustos'ta Atılıyor !!!Divan Kurulu Toplantısından gene müjdeli bir haber.

ATAŞEHİR'DE TEMEL 4 AĞUSTOS'TA ATILACAK


Toplantıda daha sonra İkinci Başkanımız Nihat Özdemir, Ataköy'e yapılacak spor salonunun temelinin 4 Ağustos'ta atılacağını ve spor salonunun 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'na yetiştirileceğini de söyledikten sonra, amatör branşlarda takımlarımız elde ettiği sportif başarıları sıraladı.


Hadi İnşaallah diyelim.
Tüm engellemelere rağmen.
Zemin Etüdünde o civarda başka hiç bir inşaat için istenmeyen şeyler istedi
Ataşehir Belediyesi ve hem gecikme oldu hem de 23 m.euro ek maliyet çıktı karşımıza.

Toplantıda ayrıca Efsane Futbolcularımızdan ''Lefter Küçükandonyadis''in
ismi Dereağzı Tesislerine,''Can Bartu'' nun ismi Samandıra Tesislerine verildi.

Tenis,Binicilik,Hentbol,Engelli Sporcular,Su Topu Şubelerinin açılması isteklerine
Nihat Özdemir şu cevabı verdi ;

Kongre Üyelerimizin tenis yapmaları konusunda Dalyan Kulüp'le bir anlaşma yaptıklarını ve üyelerimizin buraya başvurabileceğini söyledi. Özdemir tenisin yanı sıra binicilik, engelli sporcular, hentbol ve su topu şubelerinin açılması için yoğun bir baskı ve istek olduğunu belirterek, "Fenerbahçe, yarıştığı her branşta, her zaman en üst seviyeyi hedefler. Bu nedenle kurulacak yeni şubelere de en iyi sporcuları getirmemiz gerek. Bunun için de önemli maddi bütçeler ayırmalıyız. Bu konuda yavaş yavaş ilerliyoruz" diye konuştu.

Kulubün borcu ise 80 m.dolar (124 milyon Lira) olarak açıklandı.

Özdemir, "Hesaplarımız bunlara biz vermiyoruz. Onlar araştırıyorlar. Fenerbahçe'nin borcu 124 milyon Lira, bu da yaklaşık 80 milyon Dolar civarındadır. Fenerbahçe'nin, Fenerium gibi kendi şirketlerinden aldığı avanslar, bilanço tekniğinde borç olarak gözükmektedir. Oysa bu miktarlar gerçekte kulübün borcun değildir. Ancak bunları bilançoda sadece böyle gösterebiliyoruz. Ayrıca Fenerblahçe yöneticilerinin Kulübe verdiği borçları da bir şekilde bilançoda göstermek zorundayız. Ancak, hiçbir şekilde biz bu borçları almayacağız" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Üniversitesi,Fenerbahçe Huzurevi,Spor Salonu,İsim verilmesi gibi güzel
olayları gündeme getirmek varken,baktım gazetelerin internet sitelerine ve bazı haber
sitelerine sadece ''Fenerbahçe''nin Borcu 80 Milyon Dolar'' diye haber koymuşlar.
İşte Medya bu.


Fenerbahçe Üniversitesi 1 Yıl Sonra !!!


Yıllardır beklediğim Fenerbahçe Üniversitesi ile ilgili nihayet güzel bir haber
duydum.
Bugün yapılan Divan Kurulu Toplantısında Nihat Özdemir şunları söylemiş ;

FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ 1 YIL SONRA


Gündemlerine aldıkları huzurevi konusu için yer arayışlarının sürdüğünü belirten Nihat Özdemir, "Uygun yer bulduğumuzda Fenerbahçe Huzurevi projesini hayata geçireceğiz" dedi. Fenerbahçe Üniversitesi için bir vakıf kurulduğunu ve bu vakfın 1 ay içinde genel kurulunu yapacağını belirten Nihat Özdemir, "1 yıl sonra Fenerbahçe Üniversitesi açma durumuna geleceğiz"dedi.


Haydi Hayırlısı.

Çok sevindim .

QTM Fenerbahçe'ye Saldırmaya Çok Erken Başladı.

Bizim kulübün iletişim politikasını ben de eleştiriyorum.
Çünkü taraftara ve kamuoyuna bilgilendirme yetersiz.Böyle olunca
kasıtlı,bilinçli olarak veya haber kıtlığından çarpıtma haberler uyduruluyor.
Medya bundan çok şikayetçi.Ancak Daum ve Aykut Kocaman döneminin
başlamasından sonra bu konuda iyimser rüzgarlar esmeye başlamıştı.
Ancak ''Huylu Huyundan Vazgeçmez'' hesabı Medya Fenerbahçe aleyhine
kasıtlı haber yapmaktan asla vazgeçmiyor.
Ben de bu konuda sıkıntılıyım ama QTM'ye de ''Bu ne perhiz Bu ne Lahana
Turşusu'' diyorum.

Bugün ve bir kaç gün önce çıkan haberlerden bir kaç örnek ;

1-

Milliyet'ten İmzasız bir Haber ;

Fenerbahçe'de Lucio kavgası

Lucio ile anlaşan hatta verilecek parayı bile konuşan Alman hocayı asbaşkan Özaydınlı şu sözle frenledi

.

F.BAHÇE’NİN Inter’in ABD kampına katılan Lucio’yu kulüp içi hiyerarşi yüzünden İtalyan Kulübü’ne kaptırdığı ortaya çıktı. Sarı-lacivertlilerle anlaşmasının ardından zaman kaybetmeden oyuncu arayışlarına giren Christoph Daum, Bayer Leverkusen’den eski öğrencisi Lucio ve kulübü Bayern Münih ile prensipte anlaştı. Hatta verilecek paralar bile belliydi.

BAYERN’E bonservis ücreti olarak 6.5, Lucio’ya ise 3.5 milyon Euro ödenecekti. İşi sadece imzaya bırakan Daum, Almanya kampında ’B.Münih’ten bir oyuncu alacağız ama adını söylemem’ açıklamasını yapacak kadar net konuşmuştu. O zaman bu ismin Hamit olduğu düşünülmüş, Brezilyalı savunma oyuncusu 2. planda görülmüştü. Hâlbuki Hamit, F.Bahçe’nin tekliflerine teşekkür edip hepsine olumsuz yanıt vermiş Lucio ise düşünmeden Daum’a ’evet’ demişti.

FENER’İN ELİNDEN INTER’E GİTTİ PEKİ nasıl oldu da ’biten’ Lucio transferi gerçekleşmedi? Nedeni ise şu: Almanya kampının ilk gününde Daum, Lucio ile toplantı yapıp söz aldı. Ancak yönetim bu görüşmeyi öğrenirken, asbaşkan Murat Özaydınlı, Alman hocayı telefonla arayarak kibarca ’Hocam sen karışma, biz gerekeni yapacağız. Transferi yönetim adına Aykut Kocaman yürütüyor’ der. Bunun üzerine Daum kenara çekilir. Kocaman da Cristian ve Santos için Brezilya seferine çıkınca görüşmeler durma noktasına gelir. Lucio, F.Bahçe’den cevap gelmemesi üzerine sabırsızlanır ve eski hocasını arayıp ’Inter beni istiyor, gidiyorum’ der ve Milano ekibine transferi gerçekleşir.

Aynı haberi bir Fenerbahçe Haber Sitesi

Özaydınlı – Daum kavgası! başlığı ile veriyor.

daum ozaydinli Özaydınlı   Daum kavgası!Doğru olmamasını umduğum bir haber.

Resmi Site henüz yalanlamadı.

Muhtemelen basenden uydurulmuş bir haberdir.


2.

Gene Milliyet'ten.

Kanarya transfere dünyaları verdi

Yeni Sambacılarıyla transferi tamamlamak üzere gibi görünen Fenerbahçe, transferde tam 31.6 milyon avro harcadı. Beşiktaş'ın bu sezonki bonservis harcaması 17.7 milyon avro düzeyinde. Şu âna kadar bonservisiyle bir tek Keita'yı alan Cimbom'sa 8 milyon avro harcadı. Goal.com internet sitesinde Erhun Geyisi imzası ile yayınlanan araştırma şöyle...

Fenerbahçe'yi 3 sene üst üste şampiyon yapmaya ant içen Aziz Yıldırım, yeni transferlerle ciddi bir kadro revizyonu gerçekleştirdi. Futbolculara ödenecek olan maaşlar bir yana, sarı-lacivertli kulüp, şu âna kadar yaptığı transferlerle, 2006-2007'de kırdığı harcama rekoruna yaklaşarak 31.6 milyon avroyu çeşitli kulüplere ödedi. 2006-2007 sezonunda Anelka, Lugano, Kezman, Deivid gibi isimlere büyük paralar ödeyen Fenerbahçe, toplam 37.7 milyon avroluk transfer alışverişi yapmıştı.

Fenerbahçe'ye en yakın harcamayı yapan kulüpse, bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde iz bırakmak isteyen Beşiktaş oldu. Siyah-beyazlılar17.7 milyon avroluk transfer bedeli ödediler.

Yeni transferler yapması beklenen Galatasaray'sa, şu âna kadar bonservisiyle yalnızca Keita'yı renklerine katarken, bu oyuncu için Olimpik Lyon'a 8 milyon avroluk transfer ücreti ödedi.

İşte 3 büyük kulübün şu âna kadar yaptığı harcamalar:

FENERBAHÇE Futbolcu Harcama (€)

Mehmet Topuz ~ 10.6 milyon (9 milyon + Gökhan Emreciksin

) Andre Santos 7 milyon

Cristian 5 milyon

Özer Hurmacı ~ 5 milyon (4.2 milyon + İlhan Parlak + Özgür Çek)

Fabio Bilica ~ 4 milyon (2.7 milyon + Yasin Çakmak)

Bekir İrtegün Bedelsiz

TOPLAM ~ 31.6 MİLYON AVRO

**************

Sanki bütün bu imzalar atılırken yanlarındaymış ve rakamları bire bir biliyorlarmış gibi abartılı rakamlarla uçurmuşlar.

3-

Kulübün İletişim politikasından en çok şikayet eden ,yeni dönemdeki uygulamalardan
da çok memnun olduğunu yazan Fotomaç'tan Emre Bol gene dayanamamış ve kusmuş.
Bugünkü Köşe Yazısı ;

8 Brezilyalı

Fenerbahçe'de yapılan iki yeni transfer biraz olsun herkesi rahatlattı. Ama yıllardır süregelen, "Brezilya çetesi" muhabbeti bu sezon daha fazla konuşulacağa benziyor. Takımın yarısı Brezilyalı, diğer yarısı ise Türk. Aykut Kocaman, "Farklı ülkelerden, farklı özelliklere sahip oyuncuları almaktansa, aynı dili konuşan oyuncuları almak daha mantıklı değil mi?" diyor. Bu söylem bana da mantıklı geliyor ama takımda 8 Brezilyalının bulunması başta Daum olmak üzere herkes için büyük tehlike oluşturuyor. Bu ekibin istemediği kimsenin takımda yaşama şansı yok! Alex artık takımda her zamankinden daha güçlü. Onun yüzünden Anelka'nın, Kezman'ın yaşadıklarını biliyorsunuz. Fenerbahçe yönetimi bari oldu olacak forveti de Brezilyalı alsaydı. Çünkü bu çete Güiza'yı daha sezonun ilk yarısı bitmeden imha eder. Pas atmazlar, konuşmazlar, dışlarlar...

Yıldırım'ın dengesini bozar
Bırakınız takımda bir oyuncuyla uğraşmalarını Daum'un bile rahat edebileceğini düşünmüyorum. Çok ciddi bir disiplin sorunu onu bekliyor. Bunu sadece başkan Aziz Yıldırım'ın desteğiyle aşabilir. Demek oluyor ki önümüzdeki sezon Yıldırım soyunma odasını daha çok ziyaret edecek! Yani aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık! Arsene Wenger'in Brezilyalı oyuncularla ilgili dedikleri aklıma geldi: "Bir Breziyalı yarar, iki Brezilyalı karar, üç Brezilyalı zarar" demiş! Peki kadrosunda tam 8 Brezilyalı olan F.Bahçe'nin durumu bunlardan hangisine uyar? Ben söyleyeyim: "8 Brezilyalı çok yakında başkan Aziz Yıldırım'ın dengesini bozar!"


Amaç belli.
Şimdiden Brezilyalı - Yerli Kavgası çıkartmak.


4-

Dün İmza Töreninde Kanaltürk Muhabiri olduğunu söyleyen ismini unuttuğum bir
zat (Gargamel'in adamı) Aykut Kocaman'a
''Bu transferlerde son kararı siz mi, Daum mu verdi ?"
şeklindeki bir soru sordu.
Aykut Kocaman'da rahatsızlığını belirterek , "Bu neyi değiştirir ki!' şeklinde yanıt veren Kocaman, "Benim anlayamadığım, bunun neyi değiştireceği? Bizim mantığımız böyle çalışıyor. Bu karar ortak, müşterek bir karardır. Bu Fenerbahçe Spor Kulübü'nün ortak kararıdır. Sonunda bu oyuncular Fenerbahçe'nin oyuncuları. Kötü oyuncu yoktur, uyumsuzluk olabilir. Bundan sonra tek dileğimiz, bu oyuncuların uyum süreçlerini en kısa sürede atlatarak, Fenerbahçe tarihindeki yerlerini almalarıdır" diye cevap verdi.

5-

Sabah Gazetesi ,2 Yeni Brezilyalı Oyuncunun Maliyeti hemen çıkarılıp 31 Trilyon Çok Para diye haber yaptı.maraton.com.tr de hemen oradan alarak koydu.

¤ Maraton | iddaa ¤ SAMBACILAR PAHALIYA PATLADI!..
SAMBACILAR PAHALIYA PATLADI!..

Sabah Gazetesi'nin haberine göre Fenerbahçe, uzun bekleyişten sonra ön libero ve sol kanat transferlerini önceki gece açıkladı. Sarı-lacivertliler Corinthians'ta forma giyen ön libero Cristian Mark Junio Nascimento Oliveira Baroni ve sol kanat oyuncusu Andre Clarindo Dos Santos'u 5 yıllığına renklerine bağladı. Bugün 16.55'te İstanbul'da olması beklenen iki transferin maliyeti hakkında Fenerbahçe'den bir açıklama yapılmadı. İtalyan tuttomercato sitesi, Andre Santos için 9, Cristian için ise 5 milyon Euro bonservis bedeli ödendiğini yazdı. Fransız Gazetesi L'Equipe Andre Santos'un 7, Cristian'ın 5 milyon Euro'ya mal olduğunu ileri sürdü. İspanyol EFE Ajansı ise, Fenerbahçe'nin Santos'a 6, Cristian'a 4 milyon Euro bonservis verdiğini bildirdi. Fenerbahçe'nin 5'er yıllık sözleşme imzalattığı iki oyuncudan Andre Santos'a yıllık 2.2 milyon Euro, Cristian'a ise 1.2 milyon Euro ödeyeceği öğrenildi. Resmi olmayan rakamlara göre, iki oyuncunun Fenerbahçe'ye 5 yıllık maliyeti, 31 milyon Euro...

2 Oyuncunun 5 Yıllık Maliyeti bu.31 Trilyon rakamı doğru
mu değil mi meçhul.
Hadi doğru diyelim.5 Yılda Ödenecek be kardeşim.
Ki bu oyucuncuların piyasası var ,belki de satıp daha fazla para kazanılabilecek.


6-

Bir çok yerde geçiyor.

"Yabancı Gelin” yarışmasıyla ünlenen Litvanyalı Akvilina:

"Kaleci Volkan peşimde!"


“Yabancı Gelin” yarışmasıyla adını duyuran Akvilina, birkaç gündür Fenerbahçeli Volkan’ın yakın markajında... Ünlü kaleci, takımın yeni formalarının tanıtıldığı defilede podyuma çıkan Litvanyalı güzelle tanışmanın yollarını arıyor.

Yarışmanın ardından ülkesi Litvanya’ya dönmeyip ıstanbul’da kalan Akvilina, çok geçmeden de şov dünyasına atıldı. Bir yandan mankenlik, bir yandan sunuculuk yapan güzel, görev aldığı son defilede ise Fenerbahçe takımının kalecisi Volkan Demirel’in göz hapsinde kaldı.

Yeni formaların tanıtıldığı defileyi izlemeye giden Volkan, defile sonunda yanına giderek Akvilina’ya kartını verdi. Litvanyalı güzel, gözü önünde kartı yırtsa da Volkan ısrarcı çıktı. Ve ertesi gün numarasını bulup Akvilina’yı cep telefonundan aradı. Bu durum karşısında şaşkına dönen güzel, “Onu terslemek zorunda kaldım, ama bu tarz yaklaşımlara açık değilim” dedi.Al İşte basenden uydurulmuş bir haber daha.
Forma Tanıtımındandan bir şey uydurmak lazımdı.
Bu kızı kullanmışlar.Kız da zaten reklam yapmak istiyor tanınmak için.
Uydur baseninden.
Volkan Sözlü bir kere.Kız arkadaşı var.
Daha yeni tatil yaptı Sözlüsü ile.
Ama amaç şimdiden yıprtmak işte.


7-

Selçuk Manav'ın haberi Sabah ve fotomaç'ta çıkmıştı bazı internet siteleri de alıp koydu.

Fener Shakhtar’ı oyaladı!

lewandowski Fener Shakhtarı oyaladı!

Genel menajer Palkin: Lewandowski transferinde bizi oyaladılar. Oliveira’yı almaları bizim için büyük sürpriz.

Anlaşıldı ama
Fenerbahçe, Brezilyalı futbolcular Oliveria ve Dos Santos’u transfer ederken, Ukrayna ekibi Shakhtar Donetsk, sarı-lacivertlilere tepki gösterdi. Bunun nedeni olarak da Christoph Daum tarafından kandırıldıklarını ileri sürdü. Shakhtar’a göre Fenerbahçe, Polonyalı orta saha Mariusz Lewandowski ile 20 Temmuz’da anlaşma sağladı ancak onun yerine Oliveira’yı transfer etti.

Zor bir durum
Shakhtar Donetsk Dış İlişkiler Sorumlusu Sergei Burlaka, Daum’un Lewandowski transferiyle çok yakından ilgilendiğini söyledi. Burlaka, “Oyuncunun menajerine Brezilya’dan sol kanat futbolcusu ve Lewandowski’yi de alarak transferi kapatacağız” denilmişti. Buna rağmen son anda böyle bir manevra yapmaları bizi zor durumda bıraktı” diye konuştu.

Fener’i istiyordu
Fenerbahçe’nin gündeminde Oliveira’nın olmadığını söyleyen Burlaka sözlerini şöyle sürdürdü: “Lewandowski, Daum’dan hiç beklemediği bir tavır gördü. Kendisini Fener’de oynamaya hazırlamıştı. Şimdi boşlukta. Fenerbahçe, onun kalitesindeki bir oyuncuya böyle yapmamalıydı. UEFA finalinin en değerli futbolcularından birine böyle davranmamaları gerekirdi”

Lucescu üzüldü
Genel menajer Sergei Palkin ise “Christoph Daum’un, oyuncağı olduk. Fenerbahçe’nin, Dos Santos’u alacağını biliyorduk ama Oliveira gündemlerinde yoktu. Cristian’ı almaları bizim için büyük süpriz. Lucescu da bu duruma çok üzüldü” şeklinde konuştu.

Daum'u ve Fenerbahçe'yi yıpratma haberi.
Bir de Christian iyi çıkmazsa,taraftarın keşke Lewandovski'yi alsaydık demesi için
uydurulmuş menajerlerin üfürdüğü bir haber.

8-

Gene Vatan Gazetesinin Klasik basenden Sallama haberlerinden biri.

Eto’o: ”Fener’den teklif aldım”

25 Tem, 2009

SPAIN SOCCER

Dünya futbolunun gündemindeki Kamerunlu golcü Samuel Eto’o, Fransa’nın ünlü tatil beldesi Saint-Tropez’de Türkler’e ilginç açıklamalar yaptı…

İbrahimoviç ile takas edilen ve 10.8 milyon Euro karşılığında Inter’le anlaşan Kamerunlu yıldız, F.Bahçe’den çılgın bir teklif aldığını anlattı.

İsmi bizde saklı bazı Türk tatilciler ile dünyanın en gözde tatil beldelerinden Saint-Tropez’de sohbet eden Eto’o, “F.Bahçe’den yakın zamanda teklif aldım. Çok cazipti. Hatta uçuk bir rakam önerdiler. Ama kabul etmedim” şeklinde konuştu… Kamerunlu rakam konusundaki ısrarları ise yanıtsız geçti… Barcelona’da uzun bir dönem 5 milyon 4 bin Euro alan, ücreti geçen sezon 7.5 milyon Euro’ya çıkartılan Eto’o’ya F.Bahçe’nin 10 milyonun üzerinde bir rakam önerdiği tahmin ediliyor.

Kaynak: Vatan

Breh Breh Brehhhhh.
Fenerbahçe sadece Etoo'nun kendisine yıllık 10 milyon euro'nun üzerinde teklif etmiş
ama kabul edilmemiş haaaa.
Ulan Feridun uydurulur da bu kadar uydurulmaz lan.


Bir bakışta toparladıklarım bunlar işte.
Daha çok var aslında.
Bu QTM'nin veya ''Fenerli Medya''nın uslanacağı yok.
Bence Yönetim biraz şeffaf olsun iletişim konusunda,istedikleri bilgi akışını
sağlasın.Bakalım gene bu şekilde sallıyorlar mı görelim.
Politikayı değiştirsin bir kez.
Gene devam edeceklerdir ama bir de bu şekilde denemek lazım.
Çünkü doğru bilgi verilmediği takdirde bu haberler,bu uydurulan rakamlara inanan
çarşıda,pazarda,manavda,markette,kahvede internet ile alakası olmayan Fenerbahçe
haberlerini bu gazetelerden okuyarak bilgi sahibi olan milyonlarca
Fenerbahçeli var ve çok etkileniyorlar.
Yönetimin İletişimde yeni adımlar atması şart.

WORLD FOOTBALL CHALLENGE 2009 : Chelsea - Milan 2-1

Champions World Series Chelsea 2-1 AC Milan


Chelsea 2-1 AC Milan
Didier Drogba 7 (1-0)
Clarence Seedorf 38 (1-1)
Yuri Zhirkov 69 (2-1)
Maçın tekrarını banttan izledim biraz önce.

Çok güzel maç oldu.

2 takımda ellerindeki tüm oyuncuları kullanarak kıran kıran bir maç oynadılar.

Çok ta gol kaçtı.

Ancelotti iş yapacak gibi.Chelsea iyi oynuyor.

Drogba şimdiden forma girmiş.

Harika bir gol attı gene.

Daha 7. dakikada Terry'nin pasında sağ çaprazdan net ve kurşun gibi sert bir
şut ile takımını 1-0 öne geçirdi.

38. dakikada Ronaldinho'nun şık pasında pozisyona giren Seedorf, ceza sahası içinde Cech'i avlamayı başardı ve ilk yarının 1-1'lik beraberlikle bitmesini sağladı.

69. dakikada sahneye çıkan Zhirkov'un golü maçın 2-1 sona ermesini sağlarken, Ancelotti yeni takımıyla eski takımını yenmiş olmanın karışık duygularını yaşadı.

Maçta dikkatimi çeken en önemli nokta da Chelsea'nin formalarının bizim yeni arma
formalarla olan ciddi benzerliği idi.

Benim beğenmediğim ,herkesin çok beğendi antrasit forma.
Ancelotti Milan'a acımadı!

Benziyor değil mi ?

En Fazla Para Harcayan Lig İtalya Serie A.

serie-a-logo-01

Şu ana kadar transfere en fazla para harcayan lig 338 milyon Euro ile İtalya Serie A olurken, İspanya La Liga 283 milyon, İngiltere ise 264 milyon Euro harcama yaptı.

İşte detaylar…

Hareketli geçen transfer sezonunda en çok harcama yapan lig İtalya Ligi (Serie A) oldu. 338 milyon Euro harcama yapan İtalya’nın ardından 283 milyon Euro harcayan İspanya ikinci, İngiltere ise 264 milyon Euro ile üçüncü oldu. İtalya’da transfere en yüksek rakamı 63.6 milyon Euro ile Genoa harcarken, bunda kulübün oyuncak devi şirketi Preziosi’nin sahibi Enrico Preziosi’nin payı büyük. İkinci sırayı 57.5 milyon ile Inter alırken, Juventus 52 milyon Euro tutarında transfer yaptı. Kadrosuna Quagliarella, Cigarini ve Zunita’yı alan Napoli de Serie A’nın bonkör kulüplerinden.

Almanya-Fransa Durgun

Alman Ligi’nde Bayern Münihario Gomez, Tymoschuk ve Pranjiç için 48.7 milyon Euro öderken, Köln’e 10 milyon Euro karşılığında imza atan Podolski, Bundesliga’nın en yüksek bonservis bedeli ödenen isimlerinden biri oldu. Fransa’da en çok para harcayan kulüp Lyon. Geçen sezon şampiyonluğu Bordeaux’ya kaptıran Lyon, Benzema’yı satmasının ardından Lisandro Lopez ve Cissokho için 57 milyon Euro ödedi.

Brezilya Ligi Campenato Brasileiro Serie A 2009 13.HaftaSérie A

22 Temmuz Çarşamba

Flamengo - Barueri 1-1 69 Mauricio Emerson / 53 Baiano (Pen.)
Santo Andre - Cruzeiro 0-2 59 Kleber,68 Renan
Avai FC - Gremio 1-0 49 Ferdinando - Kırmızı Kart 62 Ferdinando


23 Temmuz Perşembe

Santos - A.Paranaense 1-0 72 Neymar
Goias - Palmeiras 2-1 75 Lima (Pen.),88 Meneghel / 52 Diego De Souza
İnternacional - Sao Paulo 2-2 29-37 A.Barbosa / 48 Hernanes ,69 Jean
Clube Nautico - Botafogo 2-2 58 (p)- 67 Gilmar / 21 Juninho,76 Reinaldo

24 Temmuz Cuma

Corinthians - Vitoria 2-1 22 Dentinho,30 Jean / 43 Apodi
Coritiba - Sport Club Recife 1-1 33 Marcelinho (p) / 18 Dutra
A.Mineiro - Fluminense 2-1 61 Serginho,66 Diego Tardelli / 80 Kieza

PUAN DURUMU


RankMatchesGoalsPoints
Last Matches
Results
PlayedWinDrawLossRemainingFADiff.
1Atlético MineiroBrazil138412527131428
Atlético Mineiro tied with Santo AndreAtlético Mineiro defeated Atletico ParanaenseAtlético Mineiro defeated Clube Nautico CapibaribeAtlético Mineiro defeated Santos Futebol ClubeAtlético Mineiro defeated by BarueriAtlético Mineiro tied with Botafogo FRAtlético Mineiro defeated CruzeiroAtlético Mineiro defeated Sao Paulo Futebol ClubeAtlético Mineiro tied with Esporte Clube VitóriaAtlético Mineiro defeated Fluminense FC
2PalmeirasBrazil13742252314925
Palmeiras tied with BarueriPalmeiras defeated Esporte Clube VitóriaPalmeiras defeated CruzeiroPalmeiras tied with Atletico ParanaensePalmeiras tied with Santos Futebol ClubePalmeiras defeated Avai FCPalmeiras defeated Clube Nautico CapibaribePalmeiras defeated FlamengoPalmeiras defeated Santo AndrePalmeiras defeated by Goias Esporte Clube
3InternacionalBrazil13733252115624
Internacional defeated Avai FCInternacional tied with CruzeiroInternacional tied with Esporte Clube VitóriaInternacional defeated by FlamengoInternacional defeated Coritiba FCInternacional defeated Clube Nautico CapibaribeInternacional defeated by Atletico ParanaenseInternacional defeated Fluminense FCInternacional defeated by GremioInternacional tied with Sao Paulo Futebol Clube
4Sport Club Corinthians PaulistaBrazil13724252017323
Sport Club Corinthians Paulista defeated by Santos Futebol ClubeSport Club Corinthians Paulista defeated Coritiba FCSport Club Corinthians Paulista tied with Goias Esporte ClubeSport Club Corinthians Paulista defeated Sao Paulo Futebol ClubeSport Club Corinthians Paulista defeated by Atletico ParanaenseSport Club Corinthians Paulista defeated Fluminense FCSport Club Corinthians Paulista defeated by GremioSport Club Corinthians Paulista defeated Sport Club do RecifeSport Club Corinthians Paulista defeated CruzeiroSport Club Corinthians Paulista defeated Esporte Clube Vitória
5BarueriBrazil135712529181122
Barueri tied with PalmeirasBarueri tied with Goias Esporte ClubeBarueri defeated Avai FCBarueri defeated CruzeiroBarueri defeated Atlético MineiroBarueri tied with Santo AndreBarueri defeated Coritiba FCBarueri tied with Santos Futebol ClubeBarueri defeated Clube Nautico CapibaribeBarueri tied with Flamengo
6Esporte Clube VitóriaBrazil13634252215721
Esporte Clube Vitória defeated GremioEsporte Clube Vitória defeated by PalmeirasEsporte Clube Vitória tied with InternacionalEsporte Clube Vitória defeated Botafogo FREsporte Clube Vitória defeated Santo AndreEsporte Clube Vitória defeated by FlamengoEsporte Clube Vitória defeated Santos Futebol ClubeEsporte Clube Vitória tied with Clube Nautico CapibaribeEsporte Clube Vitória tied with Atlético MineiroEsporte Clube Vitória defeated by Sport Club Corinthians Paulista
7Goias Esporte ClubeBrazil13553252418620
Goias Esporte Clube defeated Coritiba FCGoias Esporte Clube tied with BarueriGoias Esporte Clube tied with Sport Club Corinthians PaulistaGoias Esporte Clube tied with GremioGoias Esporte Clube defeated Botafogo FRGoias Esporte Clube defeated CruzeiroGoias Esporte Clube defeated by Sport Club do RecifeGoias Esporte Clube defeated by Avai FCGoias Esporte Clube defeated Fluminense FCGoias Esporte Clube defeated Palmeiras
8GremioBrazil13535252014618
Gremio defeated by Esporte Clube VitóriaGremio defeated Clube Nautico CapibaribeGremio tied with Fluminense FCGremio tied with Goias Esporte ClubeGremio defeated by Sport Club do RecifeGremio defeated Atletico ParanaenseGremio defeated Sport Club Corinthians PaulistaGremio defeated by Coritiba FCGremio defeated InternacionalGremio defeated by Avai FC
9Santos Futebol ClubeBrazil13454252526-117
Santos Futebol Clube defeated Sport Club Corinthians PaulistaSantos Futebol Clube tied with Santo AndreSantos Futebol Clube defeated by Botafogo FRSantos Futebol Clube defeated by Atlético MineiroSantos Futebol Clube tied with PalmeirasSantos Futebol Clube defeated Sport Club do RecifeSantos Futebol Clube defeated by Esporte Clube VitóriaSantos Futebol Clube tied with BarueriSantos Futebol Clube defeated by Sao Paulo Futebol ClubeSantos Futebol Clube defeated Atletico Paranaense
10Santo AndreBrazil13454251618-217
Santo Andre tied with Atlético MineiroSanto Andre tied with Santos Futebol ClubeSanto Andre tied with Sao Paulo Futebol ClubeSanto Andre defeated Sport Club do RecifeSanto Andre defeated by Esporte Clube VitóriaSanto Andre tied with BarueriSanto Andre defeated Fluminense FCSanto Andre defeated Atletico ParanaenseSanto Andre defeated by PalmeirasSanto Andre defeated by Cruzeiro
11FlamengoBrazil13454251821-317
Flamengo defeated Atletico ParanaenseFlamengo defeated by Sport Club do RecifeFlamengo defeated by Coritiba FCFlamengo defeated InternacionalFlamengo tied with Fluminense FCFlamengo defeated Esporte Clube VitóriaFlamengo tied with Sao Paulo Futebol ClubeFlamengo defeated by PalmeirasFlamengo tied with Botafogo FRFlamengo tied with Barueri
12Avai FCBrazil13445251618-216
Avai FC defeated by InternacionalAvai FC tied with Sao Paulo Futebol ClubeAvai FC defeated by BarueriAvai FC defeated Fluminense FCAvai FC defeated by CruzeiroAvai FC defeated by PalmeirasAvai FC defeated by Botafogo FRAvai FC defeated Goias Esporte ClubeAvai FC defeated Sport Club do RecifeAvai FC defeated Gremio
13Sao Paulo Futebol ClubeBrazil13364251516-115
Sao Paulo Futebol Clube defeated CruzeiroSao Paulo Futebol Clube tied with Avai FCSao Paulo Futebol Clube tied with Santo AndreSao Paulo Futebol Clube defeated by Sport Club Corinthians PaulistaSao Paulo Futebol Clube defeated Clube Nautico CapibaribeSao Paulo Futebol Clube defeated by Coritiba FCSao Paulo Futebol Clube tied with FlamengoSao Paulo Futebol Clube defeated by Atlético MineiroSao Paulo Futebol Clube defeated Santos Futebol ClubeSao Paulo Futebol Clube tied with Internacional
14Coritiba FCBrazil13436251821-315
Coritiba FC defeated by Goias Esporte ClubeCoritiba FC defeated by Sport Club Corinthians PaulistaCoritiba FC defeated FlamengoCoritiba FC defeated Clube Nautico CapibaribeCoritiba FC defeated by InternacionalCoritiba FC defeated Sao Paulo Futebol ClubeCoritiba FC defeated by BarueriCoritiba FC defeated GremioCoritiba FC tied with Atletico ParanaenseCoritiba FC tied with Sport Club do Recife
15CruzeiroBrazil12417261219-713
Cruzeiro defeated Esporte Clube VitóriaCruzeiro defeated by Sao Paulo Futebol ClubeCruzeiro tied with InternacionalCruzeiro defeated by PalmeirasCruzeiro defeated by BarueriCruzeiro defeated Avai FCCruzeiro defeated by Goias Esporte ClubeCruzeiro defeated by Atlético MineiroCruzeiro defeated by Sport Club Corinthians PaulistaCruzeiro defeated Santo Andre
16Sport Club do RecifeBrazil13337251922-312
Sport Club do Recife tied with Botafogo FRSport Club do Recife defeated FlamengoSport Club do Recife defeated by Atletico ParanaenseSport Club do Recife defeated by Santo AndreSport Club do Recife defeated GremioSport Club do Recife defeated by Santos Futebol ClubeSport Club do Recife defeated Goias Esporte ClubeSport Club do Recife defeated by Sport Club Corinthians PaulistaSport Club do Recife defeated by Avai FCSport Club do Recife tied with Coritiba FC
17Botafogo FRBrazil12264261620-412
Botafogo FR defeated by GremioBotafogo FR tied with Sport Club do RecifeBotafogo FR defeated by Fluminense FCBotafogo FR defeated Santos Futebol ClubeBotafogo FR defeated by Esporte Clube VitóriaBotafogo FR defeated by Goias Esporte ClubeBotafogo FR tied with Atlético MineiroBotafogo FR defeated Avai FCBotafogo FR tied with FlamengoBotafogo FR tied with Clube Nautico Capibaribe
18Atletico ParanaenseBrazil13337251323-1012
Atletico Paranaense defeated by FlamengoAtletico Paranaense defeated by Atlético MineiroAtletico Paranaense defeated Sport Club do RecifeAtletico Paranaense tied with PalmeirasAtletico Paranaense defeated Sport Club Corinthians PaulistaAtletico Paranaense defeated by GremioAtletico Paranaense defeated InternacionalAtletico Paranaense defeated by Santo AndreAtletico Paranaense tied with Coritiba FCAtletico Paranaense defeated by Santos Futebol Clube
19Fluminense FCBrazil13247251223-1110
Fluminense FC tied with Clube Nautico CapibaribeFluminense FC defeated Botafogo FRFluminense FC tied with GremioFluminense FC defeated by Avai FCFluminense FC tied with FlamengoFluminense FC defeated by Sport Club Corinthians PaulistaFluminense FC defeated by Santo AndreFluminense FC defeated by InternacionalFluminense FC defeated by Goias Esporte ClubeFluminense FC defeated by Atlético Mineiro
20Clube Nautico CapibaribeBrazil13247251328-1510
Clube Nautico Capibaribe tied with Fluminense FCClube Nautico Capibaribe defeated by GremioClube Nautico Capibaribe defeated by Atlético MineiroClube Nautico Capibaribe defeated by Coritiba FCClube Nautico Capibaribe defeated by Sao Paulo Futebol ClubeClube Nautico Capibaribe defeated by InternacionalClube Nautico Capibaribe defeated by PalmeirasClube Nautico Capibaribe tied with Esporte Clube VitóriaClube Nautico Capibaribe defeated by BarueriClube Nautico Capibaribe tied with Botafogo FR

GOL KRALLIĞIVal Baiano - Osvaldo Felix de Souza

- Grêmio Recreativo Barueri (SP) Campeonato Brasileiro Série A Campeonato Brasileiro Série A


Val Baiano


Date of birth: 07.04.1981
Age: 28
Height: 1,83
Nationality: - Brazil
Foot: rightGoalsNamePositionNumberTeam

9Baiano

Barueri

8Roger

Esporte Clube Vitória

8Tardelli

Atlético Mineiro

8Felipe ReinaldoForward
Goias Esporte Clube

7Leite Ribeiro AdrianoForward
Flamengo

6Gilmar

Clube Nautico Capibaribe

6RonaldoForward9Sport Club Corinthians Paulista

6Marcelo Santos MarcelinhoForward32Coritiba FC

6Christiano Florencio PedraoForward
Barueri

5Kleber PereriaForward
Santos Futebol Clube

5Mauricio EmersonForward11Flamengo

5Nilmar Honorato da SilvaForward9Internacional

5Manuel De Brito ObinaForward
Palmeiras

5Keirrison de Souza CarneiroForward
Palmeiras

Corinthians 2-1 VitoriaBruno
Ferreira Bonfim Dentinho 21 (1-0)
Narde Ferreira Jean 30 (2-0)
Luis Dialisson de Souza Alves Apodi 42 (2-1)Atletico MG 2-1 Fluminense
Antônio Borges Júnior Serginho Mineiro 59 (1-0)
Martins Diego Tardelli 65 (2-0)
Welker Marcal Almeida Kieza 79 (2-1)Internacional 2-2 Sao Paulo
Barbosa Felisbino Alecsandro 29 (1-0)
Barbosa Felisbino Alecsandro 36 (2-0)
Anderson Hernanes de Carvalho Andrade 48(2-1)
Raphael Vanderlei Moreira Jean 69 (2-2)
Goias 2-1 Palmeiras
Diego Souza 52 (0-1)
Leonardo Lima da Silva Leo Lima (pen) 75 (1-1)
Reboli Bruno Meneghel 87' (2-1)Nautico 2-2 Botafogo RJ
Anselmo Vendrechovki Juninho 20 (0-1)
Silva Santos Gilmar (pen) 58 (1-1)
Silva Santos Gilmar 67 (2-1)
da Cruz Oliveira Reinaldo 75 (2-2)Santos FC 1-0 Atletico PR
Santos Junior Neymar da Silva 72 (1-0)Santo Andre 0-2 Cruzeiro
Giacomazzi de Souza Freitas Kleber 59 (0-1)
De Lima Ferreira Diego Renan 67 (0-2)Flamengo 1-1 Barueri
Osvaldo Felix Souza Val Baiano (pen) 53 (0-1)
Marcio Passos de Albuquerque Emerson 69 (1-1)
Avai FC 1-0 Gremio
Pereira Leda Ferdinando 48 (1-0)

Etiketler