5 Ocak 2012 Perşembe

Orduspor - Fenerbahçe : 1-1 (Kronik Deplasman Kabızlığı) !!!


50. Dakika
GOOOOOLLLLL!!!!! Fenerbahçe Emre'nin attığı gol ile durumu 1-1 yapıyor.Emre ceza sahası önünden kaleye yerden sert vurdu ve top direğe çarparak ağlarla buluştu.

* Maalesef deplasmandaki kısır,kabız futbolumuz ve dolayısıyla puan kayıplarımız kronik hal aldı.Son 7 deplasmanda 17 puan kaybettik.
*Hal böyleyken Aykut Kocaman'ın hiç bir çözüm aramaması (transfer çözüm olarak görülüyor galiba,onda da bahsi geçen Sow 8-9 hafta yok,Kocaman zaten Play Off'lar için transfer yapacağız diyor) da bıktırıyor.Hep aynı oyuncularla aynı sistem ve anlayış.Alex yok madem çok sevdiğin 4-3-3 sistemini dene,santrfor Semih ve Bienvenü bitik madem Dia gibi güçlü,kuvvetli bir oyuncuyu santrfor oynat yardırsın.Ama yok.Her zamanki gibi koca bir ilk yarıyı çöpe atıp,tek devrede sonuç aramaya kalkarsan ancak beraberliği kurtarabilirsin.
* Çok sinir oldum ve kızdım dün akşam.Bir de polyannacılar sonuç önemli değil,kupa önemli değil işimiz bu sene saha dışında masalları ile eleştiri yapanlara polislik,bekçilik yapıyorlar ifrit oluyorum.
 Milyon kere yazdık ''Bu sene madem Onur mücadelesi yapıyoruz'' diyorsun,''en önemli göstergen sahada aldığın başarılı sonuçlardır'' Ama gel de anlat.
 Kupa,Şampiyonluk istemiyorlarmış,gs kupayı kaldırırken de alkışlarsınız o zaman.Fesuppanallah.
* Hadi tamam sonuç önemli değil hani mücadele ? Böyle mi Onur mücadelesi yapılıyor ? Emre'den ve biraz da Stoch'tan başka yırtınan var mı ?
 O Stoch'u da ikinci yarı kenara alıyor Aykut Kocaman.
* Aykut Kocaman'ın prensi Özer Hurmacı gene döktürdü (!).
Takımın resmen el freniydi.1 metre yana pas atamıyor.15 top kaybı yaptı ilk yarıda.Söyleyecek bir şey yok artık Hurmacı'ya.
* Alex'in yokluğu da bir kez daha sıkıntı yarattı.Alex'i de eleştiriyorum.
Son maçta soyunma odasından gelip oyuna girmek istemiş,oyuncu değiştirilmesini eleştirmişti.Eee 15 gün geçti nasıl geçmez bel sakatlığı.
Yılbaşı partisinde oynamak güzel de bir de bu maçta oynayabilseydi.
* Orduspor gs kongre üyesi ve gs yalakası Başkanlarının dolduruşuyla iyi bilenmiş maça.Hakem Tolga Özkalfa'nın da yardımı ile tekme,tokat 2 kişilik oynadu her futbolcu.Cuper'in ilk maçı,sağ bek Garcia'nın Sedat Bayrak'ın yokluğunda Stoper oynaması,Fatih Tekke'nin sakatlığı nedeniyle olmaması gibi dezavantajlarını bozuk zemin avantajı ve Fenerbahçe düşmanlığı bilenci ile aştılar.Şu görüntü maça nasıl hazırlandıklarını ve oynadıklarını gösteriyor.
* Volkan gol de hatalıydı.Uzaktan iyi vurmuş bilmem ne anlamam,o gol yenmez.Serdar Kesimal'in 1-1 iken yakın mesafeden kaleciyi geçememesi bizim adımıza kırılma anıydı.Onlar için de 86'da Stancu'nun Volkan'ın ayakları arasında kalan topu.Yani kazanabilirdikte kaybedebilirtikte.
* Transfer konusunda yukarıda değindiğim gibi hala acil eylem planları yok.
Aykut Kocaman hala şunları söylüyor ; 
‘Önemli olan Play Off' 
Transfer konusuna da değinen Aykut Kocaman, "Önemli olan play -off'ta yer almak ve önemli transferleri orada kullanmak. Seçeneklerimiz arasında Afrika Kupası'nda mücadele edecek oyuncu da bulunduğu için, bu transferleri ocak ayı süresince kullanamayabiliriz zaten" diye konuştu.
Hasan Ali Atasoy ne güzel yazmış ; 
''Her şey haftalardır kabak gibi ortadayken, acil ihtiyaç ortada sırıtırken, hâlâ bir santrfor transferinin bitirilememiş olması, yakışıksız ve yaralayıcı bir durum. Bu nasıl bir “saldım çayıra, mevlâm kayıra” halidir anlamam. Sorun ekonomikse taraftarlarla paylaşırsınız, olur biter. Bütün Fenerbahçeliler anlayışla karşılayacağı gibi, her türlü maddi desteği vermeye çalışır. 
Bu konuda ‘saklambaç’ oynamak, en son ana bırakmak neyin nesidir? ‘Umursamamak’ diyemeyiz ama en hafif tabiriyle bu sezonun kulüp tarihindeki önemini hiç anlamamak, hiç kavramamak demektir''
* Hakem Tolga Özkalfa.
Özellikle ikinci yarı başından golü de bulduğumuz 45-70.dakikalar arasındaki dilimde bize çok kolay fauller çalarken,rakibin faullerini es geçmesi dikkat çekti.
Aykut Kocaman'ın bizzat belirttiği gibi  ince ince doğradı resmen.
Penaltı,ofsayt,gol verirsin,vermezsin ayrı şey bunlar gibi sonuca direkt etki edecek kararları yok gibi görülebilir ama oynamak isteyen ve 1-1'den sonra oyunu bindirip 2.golü aradığımız anlarda hızımızı,tempomuzu kesti.
 Yere atan oyuncu kalkmıyordu,5 oyuncu değişti buna rağmen 3 dakika uzatma verdi.
 Culio'yu atamadı.Culio hava topuna çıkan Emre'ye dirsek atıyor,sinirlenen Emre tokat gösterdi diye sarı kart görüp cezalı duruma düşerken,lütfen sarı kart gösterdiği Culio sarı karttan sonra el hareketi yapıp,abartılı tepki gösteriyor ama bir şey yok.Dirsekten direkt kırmızı kart görmeliyken,2.sarıdan bile göremiyor (!).

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler