25 Şubat 2012 Cumartesi

Fenerbahçe Ülker ''Mucize İle ''Kazan''dı : 94-87 !!!SALON: Ülker Sports Arena

FENERBAHÇE ÜLKER (94): Roko Ukic 18 (3 ribaund- 3 asist), Mirsad Türkcan 6 (13 ribaund- 4 asist), Engin Atsür 4, Gasper Vidmar 10 (5 ribaund- 1 asist), Kaya Peker 6 (1 ribaund), James Gist 2 (1 ribaund- 1 asist), Oğuz Savaş 6 (2 ribaund- 1 asist), Marko Tomas 9 (1 ribaund), Bojan Bogdanovic 20 (5 ribaund), Emir Preldzic 13 (4 ribaund- 4 asist).

UNICS KAZAN (87): Terrell Lyday 5 (2 ribaund- 3 asist), Petr Samoylenko (3 ribaund- 1 asist), Zakhar Pashutin, Vladimir Veremeenko 6 (3 ribaund), Lynn Greer 33 (6 ribaund- 6 asist), Aleksey Savrasenko 4 (1 ribaund- 2 asist), Kelly McCarty 3 (6 ribaund), Nathan Jawai 6 (4 ribaund- 1 asist), Henry Domercant 13 (1 ribaund- 1 asist), Mike Wilkinson 17 (5 ribaund- 1 asist)

1.PERİYOT: 21-26
2.PERİYOT: 21-18
3.PERİYOT: 13-24
4.PERİYOT: 24-11
UZATMA : 15- 8
 


* Ne yalan söyleyeyim soğumuştum takımdan ve maçı başka kanal seyrederken arar ara baktığımda her zamanki istikrarlı kötü oyunlarını sürdürüyorlardı.O yüzden bir daha bakmadım.
* Twitter da yazılanları okuyordum.Tam 1 sayı öne geçtik,hadi belki bir şeyler olur derken Spahija gene rakibin hızını kesecek mola almamakta gecikmiş ve 13-1'lik seri yemişiz.Fark 13 sayıya kadar çıkmış.
* Her şey bitti derken son 5 dakikada Mirsad isyan bayrağını açmış.
Kaşı yarılıp Gazi olma pahasına takımın pes etmemesini sağlamış.
* Son 40 saniye falandı.Twitter da açacağım maçı bu maç uzatmaya gidecek
dedim.Bu arada Spiker Murat Kosova ve Yorumcu İbrahim Kutluay bile uzatmadan bahsetmeyerek her şey bitti diyormuş.Fark 6 sayıydı.
* Kader işte.
Belki de kader gene ağlarını örecek gruptan çıkışımız gibi bir durum olacak.
Beğenmeyerek yolladığımız Lynn Greer kariyer maçını oynamıştı bir nevi intikam maçı gibi.33s.6r.6a.3.çeyrekte son saniyede orta sahayı geçip attığı üçlük dahil 15 sayı atmış,ikili oyunlarda delik deşik etmişti savunmayı.Ama O 40 saniyede
2 tane çok önemli hata yaptı 1 top kaybı bir erken 2 atışlık faul yaptı ve farkın 
kapanmasında rol oynadı.Gene maçın yıldızlarından Wilkinson da 2/0 atınca
kaderin son ördüğü ağ olacak Ukiç son saniye göz yaşı damlası geldi ve
maç uzatmaya gitti.Bu bir mucizeydi.Belki Top 8 vizesi.
* Sonradan maçı izlediğimde son 5 dakika ve uzatmalarda müthiş savaştığımızı  gördüm.İşte yapmaları gereken buydu hep.Böyle savaşsınlar kaybetsinler önemli değil dedik hep.
* Maçın kahramanı kesinlikle Mirsad'dı.36 yaşında 1 seneyi aşın ağır sakatlıktan dönüp parkeye yürek,karakter koyarak gerçek bir Fenerbahçelilik gösterdi.
25.57dk.6s.13r.4a.1tç.Deli yüreğin'' bu takının isyankar ruhunun baş aktörünün
rakamlarıydı ama ortaya koyduğu yüreğin,karakterin rakamı yoktu.
Helal Olsun sana ''Deli Çocuk''.Bravo ''Gazi Mirsad Paşa''
* Ömer Onan'ın olmaması bu konuda büyük eksiklik.Çünkü Mirsad ile birlikte 
takımın abileri hem de yürekten Fenerbahçe'lileri.İsyan ,direniş fitilini onlar ateşleyecekler.
* Malum eksiklerimizden pek fazla bahsetmeyeceğim.Koç etkisizliği,Vidmar'ın erken faul problemi,Gist'in klasik basketbol cehaleti,Pick n Roll savunmasında
delik deşik olmamız.Uzunların zaafları.Kaya hücum,Oğuz savunma hep aynı.
* Curtis ve Ömer Onan olmayınca kısalar rotasyonda daha fazla süre aldı.
*Bojan Bogdanovic 20 sayı, 5 ribaund,Roko Ukic 18 sayı, 3 asist, Emir Preldzic 13 sayı, 4 ribaund, 4 asistle diğer önemli katkı yapan oyuncularımız oldular.Vidmar da uzun süre erken3 faulle kenarda kalmasına rağmen 10s.5r.
özellikle 6/4 serbest atışı ile ciddi katkı yaptı.
* Maçın sonunda gene kronik hastalığımız depreşti ve taaa nerelerden 9 sayıya getirip bitirdik dediğimiz işi heba etmeye epey uğraştık (!)
Fark 7.13 saniye var Bogdanoviç süreyi kullanacağına turnikeye gitti.Allahtan faulleri attı 9 oldu fark ama rakibin hücumunda 2 saniye geçmişken faul yapması akıl alır gibi değildi.Greer 2/2 attı.Son 6 veya 7 saniyede bu kez Ukiç gene çok erken inanılmaz bir faul yaptı rakibi faul çizgisine getirdi.
Yetmedi Gist topu çıkarırken sokağa attı ve resmen harakiriydi.
Son hücumu Allahtan kullanamadılar.Greer'i Mirsad iyi savundu,Wilkinson'a 3'lük attırmak zorunda kaldı ve kaçırınca kalp krizlerinden dönmüş olduk.
* Şimdi bir kez daha son maç kader maçı ve gene bir İtalya deplasmanı.
Grubun son maçında da sanırım son sırada girmiş ve Cantu'yu yenip,diğer Caja Laboral - Bilbao maçının da sonucu ile elenmekten lider olarak çıkmıştık.
Şimdi de bu kez E.Armani Milano deplasmanı.Kazanmak yetmiyor.Pana da kendi işi için Kazan'ı yenmek zorunda.Yoksa O da Barcelona ile eşleşecek.
Bakalım.İnşaallah tarih bir kez daha tekerrür eder.
* Şu bir gerçek ki şubenin bu kadar kötü,olumsuz yönetilmesi,kötü maçları v.s
rağmen birileri hep bizi koruyor.Şans yanımızda.En azından son 1 şans daha veriyor bize.

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler