18 Mart 2012 Pazar

Fenerbahçe - G.Saray : 2-2 (Aykut Hoca Böyle İstedi) !!!

 * Ne söylemeli ki ? Dakika 15.Skorboard'da 2-0 yazıyor.Ve sen 2-0 önde başladığın hayati maçı 90+4'te üst direk engellemese 2-3 kaybedecek duruma getiriyorsun.
* Maç öncesi yazdığım yazıdaki her şey gerçekleşti.Sadece iyi önlem aldıkları için Stoch bildiğimiz kadar etkili olamadı.Ancak çıkarılıp yerine Selçuk'un girmesi de yanlıştı.
* Sezon başından beri bu kaçıncı maçtır öne geçip küçük Anadolu takımları gibi skoru korumak için geriye yaslandığımız.
* 20 dakika istediğimiz tempolu futbolu oynadık.Abondone olmuş,kroki durumdaki gs'yi ondan sonra kendi kendimize dirilttik.
* 20.ci  dakikadan maçın sonuna kadar 70 dakika geriye çekilir mi bir takım ?
Ama Aykut Hoca'nın takımı bunu ilk kez yapmıyor.Bu kaçıncı ?
* Sezon başından beri malum 3 Temmuz sürecindeki dik duruşu nedeniyle bariz teknik hatalarına rağmen fazla bir şey söylememeye özen gösterdik.
Ama artık yeter.Çünkü hatalarından ders çıkarmıyor.
* Aykut Kocaman'a eyvallah,candır,kocaman yürekli adamdır.Ancak
Aykut Hoca ise bu takımın hocalığı için yetersizdir.
* Şu geri çekilme işi psikolojik mi,fiziksel yetersizlik mi her neyse çözmek hocanın işi.Oyuncu değişiklikleri ile oyuna müdahale ederek bunu giderebilirsin.
Ama bunda da yanlış yapıyor.64'te Stoch'u çıkarıyor,Selçuk Şahin'i alıyor.
Bunu gören sahadaki oyuncu ne düşünür ? Bizim hoca korkuyor,skoru korumak için geriye yaslanmamız lazım.Öyle değil mi ?
 Bu değişiklikten sonra o lanet olası - ilk maçta da yapıp yaktığı - 4-3-3'e dönüyor.Alex'i Santrfor'a,Sow'u sol'a çekiyor.Daha önce uygulayıp başarısız olan Baroni - Selçuk - Emre 3 ön libero ile gene olmuyor.Tamam orta saha çökmüştü tedbir almak lazımdı da böylesine gerek yoktu ki.Baroni'yi çıkar,Selçuk'u al.
Stoch çıkınca topu ileriye taşıyacak adamı da kaybettik.gs savunması orta sahaya kadar çıktı,özellikle Stoch'un kanadındaki Eboue çok rahatladı ve ileri çıkmaya başladı.4-3-3 olmayınca bu kez Alex'i çıkarıp Dia'yı aldı.
İyice forvetten koptuk.5 dakika sonra 2.golü yedik.Bağıra bağıra geldi zaten.
Aykut Kocaman: ''Fizik sorunu yaşamadık. Kesinlikle bir alakası yok. Temel sıkıntı ikinci yarıda kontra atak golü sıkıştıramamamız''
 Kendisi diyor ikinci yarı kontraatak oynadıklarını.Ne diyelim ?
Artı ,Elmander gibi güçlü fiziği olan birine Yobo'yu vereceğine Serdar'ı veriyor.Necati'yi ise Yobo tutuyor.Tam tersi olmalıydı.Elmander Serdar'ı bitirdi işte.
* Her şey ortada.Yazık yani bile bile lades olmak.
* Harikulade 2 gole yazık oldu.
2.Gol
* gs istediğini aldı.Beraberliğe bayram kutlaması yapanları da ilk kez gördük.
Hak vermekte lazım.Kadıköy'den 1 puan çıkarmak onlar için galibiyet ile eşdeğer tabii.
* Bir de Şerefli (!) QTM'de herkes gs Şampiyonluğu haketti güzellemeleri gırla gidiyor.Kimse de sorgulamıyor bu duruma nasıl geldi,getirildi gs diye.
Hangi para ile transfer yaptılar ? Fatih Terim neden 45 gün bekleyip,3 Temmuz'dan sonra resmi sözleşmeyi imzaladı ? MHK ve PFDK'nın kıyaklarından ne haber ? Hangi sorunları vardı ? Sorun yaşadılar mı ? 
* Hakem Bülent Yıldırım tam beklediğimiz gibi maç yönetti.
-Daha 4.cü dakikada Mehmet Topuz - Melo elektriklenmesinde Melo'nun topsuz kasti hareketine kırmızı kartını çıkaramadı.Sarı bile çıkarmadı.
Karışılıklı uyarı ile geçiştirerek baştan taviz vermiş oldu.Orada Topuz sarı,Melo kırmızı kart görmeliydi.
- Attığımız 1.gol temiz hiç bir şey yok.Ama Fenerbahçe düşmanı Selçuk Dereli faul var Sow'un ayağı tehlikeli kalktı diyor.Serdar Tatlı da ona katılmış.
TRT SPOR Futbol Ateşi programında Bünyamin Gezer uzun uzun göstererek golün nizami olduğunu Semih'in geç kaldığını gösterdi.
Sow topa vurmuş Semih ancak kafasını uzatıyor bakın.
Ali Aydın çok  doğru yorumlamış  ;
 ''Fenerbahçe'nin ilk golünde Sow'un ayağı havada topla buluştuğu anda Semih, daha yeni hareketlenmişti. Yani gol kararı doğruydu''

- Asıl pozisyon 20.ci dakikada soldan Stoch'un yaptığı ortada Gökhan kafa ile Sow'a indiriyor Muslera zamanlama hatası yaparak alttan Sow'a daldı ve düşürdü.Açık penaltıydı ama veremedi ve Fenerbahçe aleyhine faul çaldı.Çok garip bir karardı.
Bu görüntüler yayıncı kuruluş Lig TV özetlerinde yoktu.
- Emre 2.sarı karttan atılabilirdi.O da 90+1'de.
Atsın bir şey dediğimiz yok.Gördüğünü çalsın,eyyam yapmasın.
''Önceden sarı kartı bulunan Emre'nin 53'te Semih'e yaptığı faul, topun konumu ve hücum bölgesi dikkate alındığında ikinci sarıyı gerektirmezdi''
Ali Aydın
- Stoch - Semih mücadelesinde Semih önce itirek pozisyonunu bozuyor,ayakları takılıyor birlikte yere düşüyorlar.Semih hareketi faul ama hadi penaltı kararı ağır olur diyelim,faulü Stoch yaptı diye aleyhimize verdi.
- 76.cı dakikada Baros'un Gökhan'a yaptığı faul doğru.Sarı kart eksik.
gs'li oyuncuların aşırı itirazlarını ise anlamak mümkün değildi.

Elmander bu itirazlardan yardımcının uyarısı ile sarı kart  gördü.Görüntülerden ''fuck'' dediği anlaşılıyor.fuck'a sarı kart,Hastir çeken Caner'e 3 maç.MHK adaleti bu.Ha aşil tendonuna kasti tekme atıp 3 maç ceza alan Elmander'in ilk FB maçında oynayabilmesi için 1 maça indirenlerde 
''2000 Ruhu (!)''nun yeni lojistik destekçileriydi.
''76'da Elmander'in sarı kart gördüğü pozisyonda Baros, topa müdahale etmesine rağmen top oyunda kalıyor. Ve Baros, kontrolsüz bir şekilde rakibi ile çarpışıyor. Doğru bir fauldü. O kadar fazla itiraz gereksizdi'' 

Ali Aydın
*gs'nin 2.golünde Elmander'in Serdar'a şarjı normal mi tartışılır.Aynı hareketi Beşiktaş maçında 2.golde Baros yapmıştı.

* Semih sarı kart göstermedi.Ceza sınırındaydı.
 NOT : 
Yayıncı kuruluş özetlerde bir çok pozisyonu koymuyor bilinçli bir şekilde.

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler