18 Ekim 2012 Perşembe

Kraliçeler Cumhurbaşkanlığı Kupasını ''Terbiye ederek'' kazandı : 62-45 !!!SALON: Ankara SS

HAKEMLER: Zafer Yılmaz-Yener Yılmaz-Uğur Özen

FENERBAHÇE (62): Birsel Vardarlı 4 (4 ribanud-5 asist), Esmeral Tunçluer 11 (2 ribanud), Kübra Siyahdemir (1 ribanud), Anastasiya Verameyanka 10 (12 ribanud-3 asist), Yasemin Horosan (2 ribanud), İvana Matovic 9 (5 ribanud-1 asist), Olcay Çakır 2 (1 ribanud), Cappie Pondexter 11 (2 ribanud-3 asist), Angel McCoughtry 13 (11 ribanud-2 asist), Kristen Nevlin 2 (5 ribanud),

GALATASARAY(45): Özge Yavaş 3 (3 ribanud), Yasemen Saylar 4 (1 ribanud-1 asist), Işıl Albsen 11 (4 ribanud-7 asist), Ann Wauters 8 (6 ribanud-2 asist), Şaziye İvegin 2 (3 ribanud), Şebnem Kimyacıoğlu (3 asist), Sylvia Fowles 11 (6 ribanud), Bahar Çağlar 6 (4 ribanud)

1.PERİYOT:10-10
2.PERİYOT:20-12
3.PERİYOT:15-14
4.PERİYOT:17- 9


Fenerbahçe Antrenörü Roberto Iniguez De Heredia, her rakibe saygı duyarak oynamalarının kendilerini başarıya götüreceğini ifade ederekKolay bir maç olmadı. Zor bir maç olacağını zaten düşünüyorduk. Maça rakibimiz baskılı savunma yaparak başladı ancak biz bir süre sonra kontrolü ele aldık. Potamızda 45 sayı gördük ama hücumda eksiklerimiz olduğu kesin. Benim için şu anda maç bitti . Gelecek açısından takım olgusu daha önemli. Bütün takımlara saygı duyuyorum. Eğer saygı duymazsanız bir çok sorun yaşarsınız. Başarılı olmanız için diğer takımlara saygı duymanız lazım. İlk önemli maçımızda biz de bunu yaptık. Mutluyum” dedi.


* Tebrikler.
* Eksiksiz ve geçen sezondan oturmuş bir kadro olmamıza rağmen takım henüz hazır değil.Buna rağmen sezona kupa ile başlamak üstelik ''Terbiye ile'' çok güzel.
* gs çok eksikti evet ama bu galibiyetimize gölge düşüremez.Onların sorunu.
* Şartlar ne olursa olsun,nerede ne maçı olursa olsun gs maçları önemlidir ve galibiyet güzeldir.
* İyi basketbol oynamadık.Koç Roberto'da zaten ilk yarı sonunda tepkisini dışa vurdu,maç sonunda röportajda da söyledi.
* Savunmayı oturtabilmemiz ve uzunlarımızın performansı bu sezon Lig ve Avrupa'da kaderimizi belirleyecek.
* Bu maçta ''ribaunt''larda fark yarattık.47-29.Daha ilk yarıda 14 hücum ribauntumuz oldu.
Vera 12,Angel 11 ribaunt.Ancak Matoviç,Newlin ve Yasemin'in ayakları yerden kalkmıyor.Sakat Fowles bile oynadığı dakikalarda dağıttı geçti.
* Takımın en iyi ismi Verameyanka idi.10 sayı,12 ribaunt,2 asist rakamları ama özellikle düzgün dış şutları (3/2 üçlük attı sanırım),ribauntları ve blokları ile  çok dikkat çekti.
*  Angel sanırım Jetlag yüzünden olacak dağınık bir görüntüdeydi.Buna rağmen 3.çeyrekteki kıpırdanışı ve son çeyrekteki sayıları ile 13 sayı,11 ribaunt,2 asist ile bitirdi.
Kötü oynadığı bir maçı 13 sayı 11 ribaunt ile en skorer isim olarak bitirmesi bile önemli.
* Birsel'de bildiğimiz performansında değildi.Sanırım hafif sakatlığı var.Maç sırasında değişmek istedi ve kupa resminde de dizinde buz torbası vardı.Buna rağmen 4 sayı,4 ribaunt,5 asist.
* Cappie de kötü başladı ikinci yarıda toparladı.11 sayı,2 ribaunt,3 asist.
O da Angel gibi Jetlag mağduru diyebiliriz.
* Esmeral  bu sezon daha 11 sayı ile skora iyi katkı yaptı ancak Işıl'ı adeta hiç savunma yapmayarak ekstra katkı yapmasını ve maçın erken kopmasını önledi.Ufff Prensesi Işıl Albeni 11 sayı,4 ribaunt,7asist ile kariyer maçlarından birini oynadı ama ''gene kaderini yaşadı'' :))
* Newlin beni korkutuyor.Devşirme kontenjanını daha iyi kullanmalıydık diye düşünüyorum.
* Olcay'ın rotasyona girmesi ve cesareti  iyi.
* Kötü oyunun nedenlerinden biri organizasyon sıkıntısıydı.Topu paylaşmadık,iyi çevirmedik gelen kaldırıp attı.Özellikle ilk yarıda bunu gördük.İkinci yarıda daha iyiydik.
* Koç kenarda maçı adeta yaşıyor.
Takıma damgasını ileride göreceğiz ancak maç sonrası röportajında ''Bugün takımın en iyisi Bibrzycka (Biba)'ydı '' diyerek Ona kompliman yapması çok güzel ve önemliydi.Biba çok oynamak istiyor ve bekliyormuş ama yabancı kontenjanı yüzünden 1 yabancının tribüne gitmesi piyangosu onu vurunca gayet olgunlukla karşılamış ve
arkadaşlarına destek olmuş.Ki kenarda gördüm zaten maç başlamadan ve maç sırasında desteklerini.
* Tribünler maç sırasında ve sonrasında güzeldi.
* Bu maçta tribün tarihine Klasikler olarak geçecek bir olay da yaşandı.
gs tribünleri bizim Üçlü çeksene tezahüratını emir telakki ederek hemen uyguladı :))
* 17 Ekim'de 17 sayı farkla galibiyet ''BU DA MI TESADÜF BEEE ? '' :)))) dedirtti.

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler