1 Ekim 2009 Perşembe

2009-2010 SüperLig Hakem Hataları 7.HAFTA

http://murathacioglu.com/index/images/stories/hakem_fifa.jpg

Antalyaspor - Fenerbahçe 1-2
Hakemler : Yunus Yıldırım,Mustafa Emre Eyisoy,Alper Ulusoy
Bu harekete penaltı yok.
Aksine topa hareketlenen Bilica olduğu halde Bilica ve Yalçın'a karşılıklı sarı kart gösterdi.

Antalyaspor - Fenerbahçe (TSL 7. hafta) / 10

Bu harekete sarı kart.

Ceza alanı çizgisi yanında Kazım arkadan rakibinin müdahalesi ile yere düştü ve top elleri arasında kaldı. Yardımcı hakem Mustafa Emre Eyisoy pozisyonu tespit edemedi. Aleyhine verilen serbest vuruş için kendisine hareketle itiraz eden Kazım’a pat sarı kart.
Sola Hizala

Yunus'un gözlerine bakın !!!

Antalyaspor - Fenerbahçe (TSL 7. hafta) / 20

Antalyaspor - Fenerbahçe (TSL 7. hafta) / 21

Bu harekete de penaltı yok.

Antalyaspor ceza alanında kaleci Polat topu kontrol edemedi. Genç file bekçisi, topu kaleye göndermeye çalışan Uğur Boral’ı arkadan tutarak dengesini bozdu. Penaltıyı vermeliydi.

Orhan Ak'ın kendisine koşarak gelip şiddetli itirazına ve Kazım yaptığı görmüyormusun hareketine ve 76.dk.da Batak'ın Semih'e yaptığı kontrolsüz harekete sarı kart göstermedi.
Necati'nin itirazlarına aynı şekilde sarı kart yok.

Gökhan'a sert giren Zituni'ye kart bile verilmedi tak Gönül'e sarı kartı gösterdi.

Sedat'ın sarı kartı olduğu halde maçın ikinci yarısında Kazım atağa çıkarken kasti bir tekmesi var, Yunus gözünün önünde bunu görmedi. (!)

41.dk.da yardımcı hakem Alper Ulusoy, Antalyaspor atağında Sedat’a kaldırdığı ofsayt bayrağı ile gollük bir pozisyonu kesti.

Oyunu sık sık durdurdu,tempoyu kesti.98 dk.lık maçta top oyunda 53 dk.kalmış.

Maç öncesi kolay penaltı çalmıyor demiştik.Yunus dediğimiz gibi 2 penaltımızı yedi gene.

Çirkef Antalyaspor seyircisinin maç boyu ettiği küfürler yanlarına kar kalır tabii.

Şimdi de öpsene!


TÜRKİYE Süper Ligi’nde, hiç kusura bakmasınlar ama bazı takımların yeri yok. Bunlardan bir tanesi Antalyaspor. Sağa sola koşturan futbolcular...

Ne hücumda organizasyon var, ne de defansta bir organizasyon var. Böyle bir takıma karşı Fenerbahçe de hiçbir şey oynamıyor ama, onların da tesadüfen üç topu direkten dönüyor, Güiza iki tane yüzde yüz pozisyonu kaçırıyor. Her şey tamam ama böyle bir takım bunlara rağmen maçı 1-1 berabere bitirecek... Bir korner atışı kazanıyor, kaleci hariç bütün futbolcuları rakip 30 metreye giriyor. Yanlış okumadınız; rakip 30 metreye giriyorlar. Arkalarında 3 veya 4 Fenerbahçeli kalıyor, Antalya kalesine daha yakın. Bu görüntüyü alın, bu hafta dünya televizyonlarına verin, bütün komedi filmlerini geride bırakır, reyting rekorları kırar. Ve futboldan anlayanlar, kusura bakmayın ama ağızlarıyla gülmezler...
İnanılır gibi değil...
İşte böyle bir ligde 7’de 7’ler, 8’de 8’ler gırla gidiyor. Valla ben size bir şey söyleyeyim mi; bu ligde 15’te 15’ler de olur, 30’da 30’lar da olur.

Antalyaspor’un ilk yarıdaki net bir gol pozisyonunu 2 no’lu yardımcı ‘ofsayt’ diye durdurdu. Ama aynı yardımcı F.Bahçe’nin 90. dakikada attığı Demokles’in Kılıcı gibi olan pozisyonu devam ettirdi ve gol oldu. Gol pozisyonunda devam kararı doğruydu, ama aynı gözler Antalyaspor’un pozisyonunu nasıl öyle değerlendirdi, anlaşılır gibi değil.

Erman ağlıyor


G.Saray - Eskişehirspor 1-1
Hakemler : Cüneyt Çakır,Bülent Gökçü,Nihat Mızrak

Cüneyt Çakır gs golü öncesi taça çıkan topa yardımcısı ile beraber devam dedi.

Galatasaray - Eskişehirspor (TSL 7. hafta) / 13

Bu top nasıl çıkmaz yardımcı hakem gözünün önünde.

Sabri'yi sarı kartı varken ikinci sarı ve kırmızı kartlık hareketten atamadı.

Taç çizgisi kenarında B.Kocabey’i yaptığı kontrolsüz müdahale ile düşüren sarı kartlı Sabri’ye 2. sarıdan kırmızı kart göstermeliydi.Sabri maçın sonunda Cüneyt´e bana 2.sarı kart gösterip atmadığın
için teşekkürler diyor.Baros penaltı için kendini attı gene ve bu pozisyonda hakeme f. you diye küfür etti
duymamazlıktan geldi.

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler