1 Aralık 2009 Salı

Kraliçeler'den ''Geleneksel Kedi Terbiyesi'' 77-84

Dev Derbide Kazanan Fenerbahçe
30.11.2009

TBBL’de 6.haftanın derbi mücadelesinde Fenerbahçe, Ahmet Cömert Spor Salonu’ndaki mücadelede Galatasaray’ı 84-77'lik skorla mağlup etti.
TBBL’de 6.haftanın derbi mücadelesinde Fenerbahçe, Ahmet Cömert Spor Salonu’ndaki mücadelede Galatasaray’ı 84-77'lik skorla mağlup etti.

Nevin Nevlin’in üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu iki isabetle ilk dakikada skor bulan Fenerbahçe karşısında ev sahibi takım, Yasemin Horasan ile rakibine karşılık verdi. Boyalı alana topu indirerek hücum eden Sarı Kırmızılılar, Yelena Leuchanka’nın turnikesiyle skorda eşitliği yakaladı (6-6). Tammy Sutton-Brown ve Nevriye Yılmaz ile pota altından skor üreten Fenerbahçe, Penny Taylor’ın da dış atışlardaki isabeti ile farkı 5.dakikada 6 sayıya çıkarttı (9-15). Kathryn Douglas ile hücumdaki suskunluğunu bozan Galatasaray, Leuchanka’nın da basketleriyle durumu 14-15 yaptı. Ancak Nicole Powell ile hücumları iyi değerlendiren Fenerbahçe, Esra Şencebe’nin serbest atışlarına rağmen ilk çeyreği 20-22 önde tamamladı.

Penny Taylor ile Yelena Leuchanka’nın karşılıklı basketleriyle ikinci periyodun ilk iki dakikası geride kaldı. Kathryn Douglas’ın turnikesiyle skorda eşitliği yakalayan Galatasaray, savunmasını da sertleştirerek 13.dakikada 28-26 ile öne geçti. Bir hücum sonrasında Yasemin Horasan ile basket bulan Sarı Kırmızılılar, 14.dakikada farkı 4 sayıya çıkarttı ve konuk ekip de mola aldı (30-26). Aranın ardından Penny Taylor’ın turnikesiyle Sarı Lacivertliler durumu 30-28’e getirdi. Mola sonrası savunmasını toparlayan Fenerbahçe, karşılaşmanın ilk yarısını da 35-39 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğin ilk dakikası içerisinde skor üretilmezken, Galatasaray pota altından Sophia Young’ın turnikesiyle durumu 37-39 yaptı. Nicole Powell ve Tammy Sutton-Brown’ın isabetsiz atışlarını Yelena Leuchanka ile iyi değerlendiren Sarı Kırmızılılar, 22.dakikada 41-39 ile öne geçti. Penny Taylor ile yeniden dengeyi yakalayan Fenerbahçe, Tammy Sutton-Brown’ın turnikesiyle de 42-46’lık skorla farkı 4 sayıya çıkarttı. Douglas ve Tuğba Palazoğlu ile hücumları değerlendiren ve pota altı savunmasını da sertleştiren Galatasaray, 28.dakikada skoru 56-54 yaptı. Rakibinin top kayıplarını iyi değerlendiren Sarı Kırmızılılar, Nilay Yiğit’in üç sayılık basketiyle periyodu 61-54 önde tamamladı.

Esmeral Tunçluer ve Esra Şencebe’nin karşılıklı basketleriyle başlayan dördüncü çeyrekte Fenerbahçe, Nicole Powell’ın basketiyle durumu 64-58’e getirdi. Sophia Young’ın turnikesine Penny Taylor’ın üç sayılık basketiyle karşılık veren konuk ekip, Powell’ın da üç sayı isabetiyle farkı 35.dakikada 2 sayıya indirdi (66-64). Tuğba Palazoğlu’nun pasını pota altında bitiren Sophia Young ile rakibinin serisine son veren Galatasaray, buna karşın rakibini savunmada durdurmakta sıkıntı yaşadı. Nevriye Yılmaz ile hücumları iyi değerlendiren Sarı Lacivertliler, 36.dakikaya girilirken 69-71 ile öne geçti. Esmeral Tunçluer ve Nicole Powell ile skor bulan Fenerbahçe, son dakikaya 73-79 üstün girdi. Son bölümde taktik faulleri iyi değerlendiren Sarı Lacivertliler, salondan 77-84 galibiyetle ayrılmayı başardı.

SALON: Ahmet Cömert Spor Salonu

HAKEMLER: Mehmet Keseratar – Ozan Çakar – Çetin Artan

GALATASARAY (77): Tuğba Palazoğlu 8 (1 ribaund- 3 asist), Ivana Vecerova (1 ribaund), Nilay Yiğit 9 (3 ribaund- 2 asist), Yelena Leuchanka 15 (6 ribaund- 1 asist), Yasemin Horasan 6 (4 ribaund- 2 asist), Kathryn Douglas 18 (5 ribaund- 7 asist), Sophia Young 16 (8 ribaund- 1 asist), Esra Şencebe 5 (4 ribaund- 1 asist)

FENERBAHÇE (84): Birsel Vardarlı 3 (3 ribaund- 1 asist), Esmeral Tunçluer 7 (1 asist), Nicole Powell 15 (7 ribaund- 1 asist), Nevriye Yılmaz 15 (6 ribaund- 3 asist), Matee Ajavon (1 asist), Penny Taylor 25 (7 ribaund- 6 asist), Tammy Sutton-Brown 6 (7 ribaund), Nevin Nevlin 13 (4 asist)

1.PERİYOT: 20-22
2.PERİYOT: 15-17
3.PERİYOT: 26-15
4.PERİYOT: 16-30


30250738.jpg

 
 HELAL OLSUN KRALİÇELER !!!!!!!!!!
   İlk yarının sonlarına yetişebildim.İkinci yarının tamamını izledim.
Bir kere en başta ZK'lı,Nilay'lı eziklerin başı çektiği malum takımı inlerinde
geleneksel olarak terbiye ettiğimiz için tebrik ve teşekkürler Haydar Kemal ve
Kraliçelere.

  Penny Taylor'a ayrı ve özel teşekkürler.
Bu kıza bayılıyorum.Cappie'den sonra bu takıma faydası çok olan 2.yabancı bence.
  3.Çeyrekte berbat bir oyun ile 8 sayı geride son çeyreğe girdikten sonra mükemmel
bir 4.çeyrek oynayıp (30-16) 6 sayı ile kazanmak süper.
 Her zamanki  gibi çok ballılardı.
Nilay eziği ilk yarı sonunda orta sahadan her zamanki balık atışını yapıyor giriyor,
Tuğba Palazoğlu'nun üçlüğü çemberden sekip giriyor ,bizim Penny'nin serbest atışı çemberde
sekiyor girmiyor.Böyle balık 6 sayıya rağmen gene de yendik.
 Onlarda Jia Perkins'in yokluğu çok iyi oldu.
Biz de de Ajavon çok kötüydü.Powell son çeyrekte sahne aldı.
ZK'nın alan savunması tam bir intihardı.
Çoğu son çeyrekte olmak üzere 16/8 .% 50 üçlük atmışız.
Esmeral'in de devreye girmesi çok önemliydi.
Zaten Birsel ile Esmeral mutlaka skora katkı yapmalılar.
Sadece Penny ile olmaz.Powell da neyseki açıldı sonra.
Uzunlarımızdan Nevriye hasta hasta oynamış.
Çok zorlama atış yaptılar.
Ribauntlarda da zayıf kaldık.32-30 önde gs ama 2.yarıda ribaunt almakta zorlandık bir aralar.
Dönüp dolaşıp Penny Taylor'a gelmek istiyorum.
Mükemmeldi ya.Öldürücü penetreleri matkap gibiydi.
Hep basket faul oldu.Delip geçiyor.
25 sayı.7 ribaunt,6 asist.MVP bu işte.
Helal Olsun.
Bu galibiyetle ligin kaderi de hemen hemen belli oldu gibi.
Yine yeniden kupa gözüktü inşaallah.

Son Söz ; Nilay Yiğit bir kere daha beni yanıltmadın.
Aferin sana.Tam bir ezik olduğunu gösterdin.Balık bir 3'lük atıp sonra taraftarını elleri 
ile hadi hadi diye ayaklandırmaya çalışmalar falan.
Gördü gününü ezik.
ZK'ya da iyi oldu.

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler