17 Ocak 2011 Pazartesi

İstanbul B.B. - Fenerbahçe : 1-3 (Teşekkürler Burak Yavuz)


Avrupa Challenge Kupasından acı bir şekilde elenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bir darbe de Fenerbahçe’den yedi ve 3-1 mağlup oldu. Fenerbahçe ise bu sonuçla büyük moral buldu.

Maça hızlı başlayan Fenerbahçe 2-5, Tomislav Coscovic’in manşet hataları sonucu ilk teknik molada rakibinin gerisine düştü 8-7. Bu andan itibaren servis şiddetini arttıran İBB, rakibinin iyi manşet alarak hücum kurmasına fırsat vermedi ve ikinci teknik molada farkı daha da yükseltti 16-10. Setin son bölümlerinde iyi defans yaparak tempoyu yükselten ev sahibi takım, seti 25-16 kazandı.

Daha dengeli başlayan ikinci sette ilk teknik molaya konuk Fenerbahçe (7-8) ulaştı. Skor 10-10 ike Bulgar smaçör Todor Aleksiev’in hücumunu karşılamaya çalışan Fenerbahçe pasörü Arslan Ekşi parmağından sakatlanarak yerini Burak Yavuz’a bıraktı. Buna rağmen mücadelesini sürdüren konuk ekip, ikinci teknik molayı da 15-16 önde geçti Aleksiev’in hücum hatası sonucu farkı 3 sayıya kadar yükseltti 19-22. İBB’nin hücum hataları sonrası 21-24’ü yakalayan konuk takım, 2 kez kaçırdığı fırsatı Ivan Miljkovic’in blok-aut pozisyonuyla kullanarak seti 23-25 kazandı.

İlk iki setin kopyası gibi başlayan üçüncü sette de ilk araya Fenerbahçe önde girdi 7-8. Her iki takımın da manşet hataları nedeniyle hücum kurmakta zorluk çektiği ikinci bölümde Fenerbahçe sayı farkını ikiye çıkarttı 14-16. Setin sonlarına doğru Kübalı oyuncusu Marshall’ın oyuna ağırlığını koymasıyla 20-23’lük skoru yakalayan sarı kanarya, bu oyuncunun servis sayısıyla noktayı koydu 20-25.

Dördüncü sete daha iyi başlayan, etkili servisleriyle İBB oldu 8-7. Ancak file önüne adeta duvar ören Kemal Kayhan’a Sırp oyuncu Ivan Miljkovic’in hücumları ve servisleriyle katkı vermesi sonucu Fenerbahçe ikinic teknik molaya 11-16 önde girdi. Ev sahibi İBB’nin tüm çabalarına karşın oyunu bırakmayan konuk takım, seti 19-25 kazanarak 3 puanın sahibi oldu 1-3.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE-FENERBAHÇE: 1-3

Salon: Haldun Alagaş

Hakemler: Serdar Nisancioglu, Temel Oneri

İBB: Erhan, Ulas, Kunnari, Muhammet, Oivanen, Aleksiev, Baris(L)
(Hakan Akisik, Hakan Fertelli, Fatih)

Fenerbahçe: Marshall, Kemal, Miljkovic, Coscovic, Emre, Arslan, Serkan(L)
( Burak, Cengizhan, Erden)

Setler:
25-16, 23-25, 20-25, 19-25

Süre: 88 dakika (19-24-23-22)

TEŞEKKÜRLER BURAK YAVUZ !!!!
* Tebrikler takıma.
* Maçın adamı kesinlikle Burak Yavuz du.En başta beni yanıltmadığı için şahsi teşekkür ve tebriklerimi sunuyorum.Tam bir profesyonel oyuncu olarak küsmeden,kırılmadan görev verildiğinde her an hazır olarak çoookkkk dersler verdi çookkk.Genç oyuncular Onu örnek almalı.
FB taraftarı tarafından hor görüldü,kaale alınmadı.Sürekli Arslan'ın yedeği yok denildi.
Evet boy dezavantajı nedeniyle bloklarda sıkıntı yaşayabiliyoruz ama dün oynattığı organize oyunla o dezavantajını kat kat örttü.İstatistiklerden çok rahat görülüyor zaten hücumdaki çeşitlilik ve dağılım.
Pasör çaprazı Mijkoviç 19,4 numara smaçörler Marshall 14,Coskoviç 9,ortalar Kemal 12,Emre 10
(Blok sayılarıda var tabii de tıpkı Fofao'nun oynadığındaki gibi bir dağılım sözkonusu)
* Evet maçın kader anı 2.sette İBB'nin 11-10 öne geçtiği hücumda Arslan'ın bileğinden sakatlanıp çıkması ile Burak'ın oyuna girmesiydi.Arslan ve  takım her zamanki gibiydi 1.sette.2.sete Arslan iyi başlamıştı aslında ama devamında açıkcası ne olacağı meçhuldü.Büyük ihtimal gene kaybederdik.
Zira asıl sorunumuz olan manşette pek bir değişiklik olmamıştı.Burak'ın oyun organizasyonunu iyi kurması büyük etkendi başarılı olmamızda.
* 1.sette ''klasik gamsız görüntümüzdeydik'' Manşette aksıyorduk ve İBB zaten etkili olduğu servislerine yükleniyordu ve sonuç alarak farklı aldı seti.Lanet olsun gene mi dedik.
* Ancak hayatta bazen kader anları vardır veya yıldızının parladığı anlar vardır.
Başka spor dallarında da çok örneklerini gördük şimdiye kadar.Mesela rakibin en önemli oyuncusu veya kalecisi sakat veya cezalı diye seviniyoruz,yerine ilk kez oynayan oyuncu harikalar yaratıp bizi yakıyordu.İşte Arslan - Burak değişikliği kaderin bize nihayet ''tatlı bir oyunuydu''
* Burada Arslan'ı bir kalemde silip atmıyorum.Arslan'ın yeri bende ayrıdır.Pasörlüğüne de güvenirim.
En önemlisi her zaman ''bu takımın yüreğidir'',''İsyankar ruhunun temsilcisidir'' derim.
Ancak bu sezon ne yazık ki Arslan çok formsuz.Şu ana kadar İvan ve Marshall ile bir türlü uyum sağlayamadılar.Dün İvan'ın çoookkkkk uzun süre sonra biraz kıpırdanmasında Burak'ın rolü olduğunu düşünüyorum.(% 48'lere çıkmış) Marshall zaten iyiye gidiyordu hücumda.Dün de iyiydi.(% 58)
* Bu galibiyetle çok şey kazandık çok.
Bir kere stratejik olarak 9 puan farkla lider ve en önemli rakibimizi yenerek gücümüzü gösterdik ve Şampiyonlukta gene varız dedik.İkincisi Demeter yedek oyuncularında takıma katkı verebilecek durumda olduğunu gördü.Üçüncüsü geçen yıl olduğu gibi ikinci yarı hesap kapatma seanslarına başlamış olduk inşaallah.Kısacası böyle bir maç gerekiyordu.Ateşleme gerekiyordu ve O meşaleyi yakan da Burak oldu.Yeniden doğuş başladı artık.
* Demeter demişken 1.sette gene aynıydı.5-2 öndeyken gene mola almadı,uyudu ve 5-6 öne geçip gitti adamlar ama ''kader anından sonra Demeter'e de bir şey oldu.Sihirli bir el değdi sanki.
Manşette sallanan Cosko'yu Cengizhan ile değiştirdi bir ara.En önemlisi blok için genç pasörümüz Erden'i sahaya sürdü.İşte bu kardeşim ya.Dediğimiz bu.Statükoyu bırakın artık biraz yaratıcı olun.
* Tours maçında İvan yerine Emre pç,Kemal orta oynasa şimdi Avrupada devam ediyorduk ama ahhh statüko ahh işte.
* Erden'e de çok sevindim.Girer girmez bloğunu yaptı.Hayatı boyunca unutamayacağı bir andır O an.
Sonra 2 numaraya Demeter'in dediği gibi havaya dikti topu ama İvan öldüremedi.
Böylesine bir maçta görevini layıkıyla yaptı.
* Ve Kemal.Taraftarın hor gördüğü ve sürekli Özkan ile kıyaslayıp kaale almadığı Kemal gene ders verdi anlayanlara.Ona da bir büyük teşekkür beni utandırmadığı için.Hep güvendim,destekledim kendisini.(Halkbank maçında aslında Özkan'dan daha iyi oynadığını göstermişti)
Dün de bloklarla duvar ördü.4 blok ve 9/8.% 89 gibi harika bir hücum bitiriciliği ile oynadı.
Burak kendisini harika kullandı.Helal olsun ikisine de.
* Emre'de 11/8.% 73 ile çok iyiydi.Burak'ın ortaları nasıl bu kadar çabuk oynattığı ortada.
Ki manşetimizde çok yüksek değilken.72/6.% 61(51) Serkan 3 manşet hatası ile en çok hata yapan oyuncumuz gibi gözükse de savunmada iyiydi.
* Cosko ne yazık ki hala düşük viteste.Umarım play off'larda sahne alır.Dün % 40 ile en düşük hücum yüzdeli oyuncumuzdu - çok düşük değil aslında ama takımda en az % ) 5 kez blokta kalması kötüydü.
* Bloklarda 12-8 üstünüz.
* İBB'nin manşeti bizden çok daha iyi.76/7.% 74 (62).Buna rağmen galip gelmek çok önemli.
* İvan 4.sette serviste azdı.4 ace ile ateş etti adeta.
* Nedim Özbey geçen sezonun ikinci yarısındaki maç gibi her şeyi yaptı ama yenilgiyi önleyemedi.
O maçta da  bir ara Ryan Millar'ı çapraz oynatmıştı.Dün de kötü oynayan Oivanen'i çıkarıp Hakan Akışık'ı aldı.Genç Muhammed'i kazandırması alkışa değer.
Yalnız molalarda - sports tv'den izlemek güzel oluyor- ''beyler oynayın biraz adam genç takım pasörünü alıyor ya'' repliğine çok güldüm.
* Taraftarımızda iyi destekledi takımı.Kendilerine teşekkürler.
* Neticede Sarı Meleklerin İlaç fabrikası hezimetinden sonra böyle bir galibiyet bünyeye iyi geldi.
Dün keyfim bayağı iyiydi.Bu takımı çok sevdiğimi her zaman söylerim.
* Hesapları kapatma seanslarına başladık hayırlısı ile.İnşaallah devamı gelecek.

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler