5 Mayıs 2011 Perşembe

Fenerbahçe - İBB : 2-0 ( Son 3 kala .....) !!!!

3' Dakika : GOOOOOLLLLL!!!!! Fenerbahçe Stoch'un attığı gol ile 1-0 öne geçiyor.Stoch sol kanattan ceza sahası önüne kadar geldi, yerden sert vurdu ve top köşeden ağlarla buluştu.


Fenerbahçe - İBB / 6


44' Dakika : GOOOOOLLLLL!!!!! Fenerbahçe Alex ile 2. golü buldu.Gökhan Gönül sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı, Alex ön direkte kafayı vurdu ve top uzak köşeden ağlarla buluştu.
 


* Beklediğim gibi geçti maç.İstekli,arzulu,tempoluyduk.Bunun semeresini de erken golle aldık.İBB her ne kadar kupayı düşünse de elinden geleni yaptı.Kazma dediğim Can Arat eski takımına karşı - rakiplerimizde  hiç görülmeyen - hayatının maçını oynadı ve farkı önledi.
* Maçın adamı - Alex'i kategori dışı tutuyoruz artık - Miroslav Stoch'du.Uzun süredir 11'de şans bulamıyordu,sabırla bekledi,çalıştı ve semeresini son haftalarda gördü.Gerçekten de takıma ciddi katkı yapmaya başladı.Kendisi de kabul ediyor 11'de olmamasını '' Burada işlerin kolay olacağını sanmıştım ama öyle değilmiş.Haklı olarak beklemek zorunda kaldım'' gibi şeyler söyledi.
Fenerbahçe - İBB / 15
* Barca Squad'ının önünde görücüye çıkan A.Santos ve Gökhan Gönül çok iyi oynadılar.Gökhan zaten hep böyle ama A.Santos adeta kendini yırttı.Kişisel isteğim A.Santos umarım iyi bir bonservis ile satılır ve yerine defansif özellikleri daha iyi olan kemik gibi bir sol bek alınmalı.Keşke Taiwo alınsa ama bize yedirmezler.
Gökhan Gönül'ün ise gitmesini istemiyorum.
* Alex Reis için her hafta aynı şeyleri yazıyoruz.Pamuklara sarıp sarmalamak lazım Onu.Allah 3 hafta daha esirgesin demek lazım.Gene tam zamanında kritik bir golle devreye 2-0 girmemizi sağladı.Bu Onun bu sezon ki 5.kafa golü idi.
* Çok gol kaçırıyoruz yalnız.İnşaallah kalan 3 hafta da bu kadar kaçırmayız.Semih maalesef 11 çıktığı her maçta böyle oynuyor.Özverisine tamam ama efektifliği az.Nöbetçi golcü olarak kulübeden gelmesi en doğrusu.
Niang acil iyileşmeli ve Karabük maçında oynamalı.
* Taraftar da her zamanki gibi çok iyiydi.Guiza'ya da bağırlarına bastılar.
Fenerbahçe - İBB / 50
* Şampiyon bayan basketbol  ve erkek voleybol takımımızın resmi geçidi de çok güzeldi.
Fenerbahçe - İBB / 19
* Daha fazla bu maçla ilgili yazılacak bir şey yok.Asıl yazılacaklar diğer maçla ilgiliydi.
Cüneyt Çakır ve arkadaşları Tolunay birlikte Lazyo'ya yarışta devam imkanı veren Lojistik desteği sağladılar.
Hakem kararlarına geleceğim de bizim maçla bu maçtaki Gaziantepspor aynen Bursaspor gibi ibretlik bir manzara sergilemiştir.
Bizim maçta 25 faul yapıp 11 sarı 1 kırmızı kart gören Gaziantep'in bu maçta sadece 10 faul yapıp tek sarı kart görmeden kırmızı kartı uyduruk penaltıda gördü.
Bizim maçta tekme tokat Çanakkale geçilmez yapan ve ceza sahası önünden ayrılmayan Gaziantep bu maçta defansını orta sahaya kadar çıkarıp arkayı boşalttı ve tam Trabzon'un istediği gibi Selçuk  İnan ve Jaja'nın Burak Yılmaz'a attığı paslara imkan tanıdı.3.pozisyonda da Danny -Burak Yılmaz teması ve ceza sahası dışından içeri taşınan penaltı doğdu.
* Cüneyt Çakır yardımcısı Tarık Ongun birlikte maçı Trabzon'a hediye etmişlerdir.
Trabzonspor - Gaziantepspor (Süper Lig 31. hafta) / 8

Trabzon'a verilen penaltı

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=91641

Glovaçki'ye kırmızı verilmeyen pozisyon

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=91644Ceza sahası dışında en ufak çekmeyi orada düşmeyip,içeride kendini atan Burak Yılmaz'a sarı kart gösterilmesi gerekirken,penatı ve kırmızı kart ile maç daha 23.dakikada bitmiştir.İlginçtir ilk maçta da 1-1 iken böyle gene Burak Yılmaz ile uyduruk bir penaltı ve kırmızı kart ile 37.dakikada 1-2 olmuş ve iş bitmişti.

Aynı hareketin daha ağır ve netinde Glowacki Olcan'a yapıyor ama sadece sarı kart görüyordu.
Aynı maçta çifte standartın tillahını yapmıştır Cüneyt Çakır.
Gene ikinci yarıda soldan yapılan ortada Glowacki ıskalamış ve düşmüş,yerde eliyle müdahale ederek Cenk Tosun'un önüne gelmesini önlemiş,penaltı verilmemiştir.
* Trabzon taraftarı iğrenç bir pankart açarak,yetkililerde gözyumarak,maçtan sonra da pişkin pişkin ne var bunda diyerek '''tiynetleri''ni göstermişlerdir.
Şampiyonluğa oynarken (!) 25 bin kişilik stadlarını dolduramayan zavallılar.
 Bunlara söylenecek çok  şey var da değmez başımızın ağrımasına.Sadece bir renktaşımızdan şu yeter ;
Bu pankart dert açabilir
''Sizlere Koymak ''Günahsa''... Söyleyin Cehennemi biz gelmeden boyasınlar Sarı Laciverte....!!

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler