17 Kasım 2011 Perşembe

Fenerbahçe Ülker - Bennet Cantu : 85-83 Uzatmada) !!!


SALON: Sinan Erdem Spor Salonu

FENERBAHÇE ÜLKER (85): Roko Ukic 12 (5 ribaund- 2 asist), Curtis Jerrells 1 (1 ribaund), Ömer Onan 18 (2 ribaund- 1 asist), Gasper Vidmar 10 (6 ribaund), Kaya Peker (1 ribaund), James Gist 3 (2 ribaund), Oğuz Savaş 13 (5 ribaund- 1 asist), Thabo Sefolosha 14 (7 ribaund), Bojan Bogdanovic 12 (1 ribaund), Emir Preldzic 2 (4 ribaund- 2 asist)

BENNET CANTU (83): David Lighty 9 (4 ribaund- 2 asist), Vladimir Micov 8 (6 ribaund- 3 asist), Marko Scekic 2 (2 asist), Manuchar Markoishvili 8 (3 ribaund- 3 asist), Maarten Leunen 11 (6 ribaund- 1 asist), Denis Marconato 11 (4 ribaund- 1 asist), Nicolas Mazzarino 12, Giorgi Shermadini 8 (6 ribaund), Andrea Cinciarini 2 (4 ribaund- 2 asist), Gianluca Basile 12 (4 ribaund- 2 asist)

1.PERİYOT: 17-19
2.PERİYOT: 15-16

3.PERİYOT: 24-17
4.PERİYOT: 17-21

UZATMA : 12-10


SADECE SKOR !!!
* Önce galibiyet ve oyuncuların emekleri için tebrik edelim.
* Ancak galibiyet -sonuç asla bizi yanıltmasın.Aynen Bilbao deplasmanında mucize galibiyet alıp içeride Telekom'dan büyük bir şamar yediğimiz en sıcak örnek.
* Takımın kronik sorunları devam ediyor,edecek çünkü ''takım kimyası arızalı'',''yapısal sorunları'' var.Evet bunları her maç yazıyorum ama ne yapayım ?
* Aynı görüntü vardı.Sadece savunmayı biraz daha yukarı çektik,nasılsa baskılı savunmayı hatırladı (önceki maçlarda hiç yaptırmadığı),Vidmar'ı hatırladı,''Bayrak Oyuncu Ömer Onan'' ve ''40 yıllık Fenerbahçeli Sefo Reis''ile 100.cü EL maçı şerefine Oğuz'un  bireysel gayretleri ile galibiyet aldık,onu da uzatmada güç bela.
* Ha belki şerefsiz hakemlerin 65-56 iken temiz bloğa çaldıkları absürt faül  düdüğü ve arkasından gelen kaçıncı her maç alınan teknik fauller olmasaydı belki daha rahat kazanabilirdik
ama bu galibiyet sorunları,şu takımın iyi bir takım olmadığı gerçeğini değiştirmezdi.
Neticede Cantu'yu yeniyorsunuz yahu.Şu takımdan kimi alırdınız bir düşünün bakalım ?
Emekli Basile ve Marcanato'yu mu ? Chermadini'yi mi ? Yoksa Darüşşafaka da oynamış Martin Leunen'i mi ? Ben hiçbirini almam.
 Rakip 3 yıldır birlikte oynayan,mütevazi bütçeli,disiplinli bir orta sıra takımı o kadar.
* Güç bela kazandığın Nancy,Cantu iç saha ve dışarıda mucize eseri kazandığın Bilbao.
3 takım da senin dengin mi ? Bunları zorla yenebiliyorsun,F4 hedefim diyorsun Top 16 ve ilerisi için Barcelona,CSKA,Pana,Siena,Maccabi v.s. takımları nasıl yeneceksin ?
 Bu kadro ile daha fazla bir şey yapılmaz.Sürekli yazıyoruz ama Nato kafa Nato mermer.
 Nedim Karakaş ve Spahija transfer yok diyor.Yoksa avucunuzu yalarsınız.
  Spahija  ''Dürüst olarak şunu söylemek istiyorum; finansal açıdan transfer yapacak durumumuz yok. Benim takımım bu takım. Tomas ve Mirsad dönünce yine bu kadroyla devam edeceğiz. Ben antrenör olarak daha sıkı çalışmayı ve zorluklarla mücadele etmeyi seven bir antrenörüm. Takımdan memnunum, yeni bir oyuncu getirip sihirli bir değişiklik olması için bir isteğim olmadı''   demiş.Curtis,Gist,Bogdanoviç'i Sen aldırmadın mı ? Tükettik mi tüm parayı ? Yetersiz,hatalı transferler yaptırdığı için yüzü yok tabii transfer istemeye.
 Bu takımda 1 tane ADAM GİBİ OYUN KURUCU ve 1 tane ADAM GİBİ PİVOT ihtiyacı BAS BAS BAĞIRIYOR.Gözünüz kör mü ? Dün akşam bir kez daha kabak gibi ortaya çıktı bu.
* 45 dakikalık maçta sadece 6 asist (4+2) yapmışız.Oyun kurucuların işte ortada.
En önemlisi Ukiç ve Curtis kenardayken takım daha iyi oynuyor.Şaka gibi.
* Ukiç deli etti.Her maç aynı arkadaş,çıldıracağım yahu.Topu 20 saniye elinde tut,son 4 saniye zorla ve girmez tabii.Son hücumda da 10 saniyede gördük gene bire birini.
Ukiç ile F4 rüyadan öteye gitmez Bay Spahija.
* Spahija'nın tek denediği şey 4 kısa.Sefo'yu 4'e çekiyor.Niye ? Adam gibi 4 numara ve uzun yokta ondan.Daha mobil bir takım ile idare etmeye çalışıyor.Tabii ribaunt sorunu ortaya çıkıyor.
Hücum ribauntu veriyoruz habire.Dün nasıl ,kim aklına getirdiyse önceki maçlarda hep dediğimiz birader bari bir alan savunması,bir baskılı savunma dene olayını nihayet baskı yaptırdı.
Yaptırdı da suyunu da çıkardı.Son 20 saniye hala baskı yaptırıyordu.Baskıyı aştı mı rakip rahat basket bulabiliyor tabii.Sonra deli gibi Oğuz'a bağırıyor falan filan.
* Rakip koç mola aldı ve bizzat üçlük atacak Mazzarino'yu soktu,seti çizdi ve 10 saniye kala attı herif üçlüğü berabere uzatma.3 sayı öndesin niye faul yapmıyorsun ,neden hala 4 kişi ile baskılı savunma derdindesin ?
* Dediğim gibi savunmadaki canlanma,özellikle kenardan gelenlerin (Ömer Onan,Vidmar,Emir,Bojan) büyük katkıları,Sefo ve Oğuz'un bireysel performansları galibiyeti getirdi.
* Ömer Onan mide rahatsızlığına rağmen BAYRAK OYUNCU lafını boşuna demediğimizi TAM BİR FENERBAHÇELİ yürekli sporcu profilini bir kez daha gösterdi.Maçın MVP'siydi.
* Sefo.Basketbol,futbol,voleybol kaliteli oyuncularla oynanır.Adam boşuna NBA'de değil.
Kaçıncı maçı daha ve sanki 40 yıllık Fenerbahçe'li gibi oynuyor.14 sayı, 7 ribaunt, 2 top çalma 
Helal Olsun.
* Vidmar.Spahija'nın kafasına bir şeyler düşmüş galiba da nihayet Eski Vidmar'ı görebildik.
23.55 dk.10s.6r.ve savunmadaki ikili oyunlarda ortadaki direnişi,yardım savunması ile geçen sezon sakatlanıncaya kadarki Vidmar'ı gördük.İşte bunu diyorduk.Bu çocuk ancak bunu en iyi yapabiliyor zaten.O halde niye 6-7-8 dakika oynatıp maymun ediyorsun (faul problemine girse de) .Galibiyette kesinlikle Vidmar'ın da büyük katkısı vardı dün akşam.
* 3.Çeyrek sendromunu aşmış görünüyoruz 2 EL maçıdır.Dün de maçı 3.çeyrekteki oyunumuz getirdi.5 dakikalık savunmamız çok önemliydi.Zaten savunma sayıları bulduk.Yani iyi savunma yaparak transition  game (geçiş oyunu - savunmadan hücuma hızlı çıkışlar) ile sayılar bulduk.
* Kronik arızalardan biri dış atışlarımız gene sahnedeydi.8/1.% 12.5.Çok kötü.
Bu üçlük yüzdesi ve 45 dakikada sadece 6 asist ile maç kazanan takım zor bulunur.
Neyseki içeriden % 43.5 ikilik ve sadece 6 top  kaybı zavahiri kurtarıyor.
* Emir dün fazla verimli olamadı çünkü unuttu kenarda.Son anlarda oyunda olmalıydı,son hücumu Emir kullanmalıydı.
* Son saniyede mucize bal bile olsa o üçlüğü yememeliydik.Evet Basile EL'nin en çok üçlük atan oyuncu ve çok şanslıydı ama umarım bize sorun çıkarmaz o üçlük.
Sayı averajla elendiğimizi hiç unutmuyoruz.
* Spahija'nın teknik faulü kabak tadı verdi.Ne kadar haklı olursan ol takıma zarar veriyorsun.
Her maçta teknik faul alınır mı ? Öfkeni kontrol et be birader.Dün akşam kafa kafaya giden bir maçta 4-5 sayı yedirdi boşu boşuna.
* Taraftar da maçın kazanılmasında çok önemliydi.8355 resmi rakam.
Sinan Erdem zaten çok iyi bir salon.Ulaşım imkanı da iyi.Ambians iyiydi.Düşünün bu atmosferde bile şerefsiz hakemler 2 kez temzi bloğa faul çalabiliyorlar,boş salonda kim biler neler yapacaklar ? Turgay Demirel FİBA Asbaşkanı veya 2.Başkanı ama hep biz mağduruz ne iş anlamıyorum (!) ?
* Grup iyice karıştı.Dün akşam Bask derbisinde Bilbao deplasmanda Caja Laboral'i yendi.
Bakın görüyormusunuz sayı averajının önemini ?
Haftaya belki de liderlik maçına çıkacağız Baskonia da ama bir Bask mucizesi daha gelir mi ?
Çok zor.O Salondan çıkmak kolay değil.Umarım olur.

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler