13 Aralık 2011 Salı

Bursaspor - Fenerbahçe : 0-2 (Güzel Oyun,Güzel Sonuç) !!!37. DK
GOOOOOLLLLL!!!!! Fenerbahçe Semih'in attığı gol ile 1-0 öne geçiyor.Emre ceza sahası içine uzun oynadı, kaleci Carson kalesini terketti ve Semih altıpas önünde gelişine kaleye şutunu vurarak kaleci Carson'ın altından topu ağlarla buluştu.


83. DK
GOOOOOLLLLL!!!!! Fenerbahçe Stoch ile 2. golü buldu.Gökhan Gönül sağ kanatta topla buluştu, hızla ilerledi, ceza sahası içine yerden oynadı, Stoch gelişine sert vurdu ve top 90 diye tabir edilen köşeden ağlarla buluştu.


* Tebrikler takıma,teknik heyete ve büyük taraftara.
* Zor bir haftaydı gene.Maalesef başta Aykut Kocaman'ın büyük hatalarıyla sezonun en kötü futbolu oynanarak,gs'ye can suyu verilmiş mağlubiyet ve getirdiği moral bozukluğu,Şike tertipçilerinin bir kez daha tesadüf eseri (!) maç öncesi tahliye kararları,Wederson'un bu maçta oynaması için tedbir kararı kaldırılıyorken ,onunla konuşan Tercüman Samet Güzel ve İdari Menajerimiz Hasan Çetinkaya'nın stada giriş yasaklarının devam etmesi garabeti gibi,2 yıl önce Şampiyon yapılarak Türk futbolu artık eskisi gibi olmayacak,çağ atlayacak masalları ile rol biçilen Bursaspor'un özüne dönmesi ile son 9 maçta 1 galibiyet alan çok kötü performansı ile bu maça hayata dönüş maçı olarak bilenerek çıkmaları gibi olumsuz faktörlerle çıktığımız bir maçtı.
* Tahliye kararlarının doğurduğu negatif etki futbolcularımızda çok bariz görülüyordu.
Alaattin Metin'in cümleleri ; 
''Önce, maç öncesi F.Bahçe’deki havayı anlatayım… Kampta maç kimsenin umurunda değildi. Futbolcuların F.Bahçe dışındaki tahliyeleri öğrenince moralleri bozuldu… Kendi aralarında ‘Başkanı çıkarmazlar, bizi de küme düşürürler’ diye konuşmaya başladılar. Stada otobüsle giderken bile bunlar konuşuluyordu…''
* Açıkcası bu olumsuz şartlara rağmen takımdan bir başkaldırı bekliyordum.Hatta tahliye kararlarının tam tersine takıma motivasyon getirmesi gerektiğini düşünüyordum.
* Ve nihayet geçen yıl ki 17/16 yapan takımı özellikle ilk yarıda gördük.
Maçın başındaki Ozan İpek'in vuruşunda süper oynayan Gökhan Gönül'ün çizgiden çıkardığı pozisyon haricinde Bursaspor sahada çaresizleri oynadı.Fenerbahçe oyunu domine etti.
Golü buldu ve maçı daha ilk yarıda bitirebilecek gol pozisyonlarını da cömertçe harcadı.
 Özellikle Özer'in kaçırdığı üst direkten dönen top saç baş yolduracak cinstendi.
* İkinci yarıya rölantide başladık,Bursaspor'da nefret ettiğim başımıza bela olan ve Şampiyonluğumuza mal olan 2-3'lük maçta gol atan Batalla'yı alarak biraz oyunu dengeledi.
* Aykut Kocaman 70'de Özer-Baroni,72'de Semih - Bienvenü değişiklikleri ile hamle yaptı ama gene anlaşılmaz bir şekilde gs maçında ipimizi çeken lanet olası 4-3-3 sistemine döndü.
Orta saha Emre-Selçuk-Baroni,forvet ise Sol açık Stoch,santrfor Alex,sağ açık Bienvenü.
 Bir türlü anlayamıyorum şu tutmayan,tutmayacak 4-3-3 ısrarını.Hadi madem buna dönecektin neden Dia'yı değil de Bienvenü'yü aldın hocam ? Hangisi sağ kanat acaba ?
Neyse ki 2.gol tam zamanında geldi de son dakikaları gene fıtık olmadan bitirdik.
 Maça 4 yabancı ile başladığı halde (hep 6 yabancı kontenjanının sorun yarattığından yakınıyordu)
Dia varken Özer'i verimli olamadığını bile bile neden sağ kanat oynatıyor hoca soru işareti.
 Gerekçesini şöyle söyleyecektir ,''Özer geriye yardım ediyor ,Dia bunu yapamaz onun kadar.''
 Özer'in sürekli yerini kaybettiğini,Gökhan Gönül'ün kendisine serzenişlerini görüyoruz.
* Yani Aykut Kocaman'ı eleştirmek istemiyorum.İçimizden biri,başımızın tacı,3 Temmuz'dan beri yaşanan süreçte iyice kocamanlaştı ancak teknik tasarrufları eleştiri götürür düzeyde.
* Çok şükür haftalardır sürekli düşüşteki oyunumuzu dün akşam hep birlikte savaşarak,organize bir şekilde oynayarak ve Stoch,Serdar Kesimal,Semih gibi doğru tercihlerin katkıları ve dönüşleri ile  Gökhan Gönül'ün muhteşem dönüşü ile düze çıktık.
* Stoch.Ne söylesek bilmiyorum ki.Ahhh Aykut Hocam Ahhh diye dövünsek elden ne gelir artık.
Sezon başından beri doğru dürüst oynatmadın.En iyi oynadığı maçtan sonra bile gs maçında kestin.3 gün sonra sahaya sürdün, bir kez daha gösterdi nasıl bir futbolcu olduğunu.


 Artık bu forma Onun.Söke söke aldı.Gene oynatmazsan ayıp değil günah olur artık.
   Şu takımda tempolu oynayabilen,hücumda aktif olan,hareket  getiren az sayıdaki oyuncudan biri Stoch ve kullanılmıyor.Dün de gördük bunu bir kez daha.Yazık.
* Serdar Kesimal'in iyi dönüşü de sevindirici.Zira orada sıkıntı vardı,hem de yabancı kontenjanından 1 kişi yer açmış olacağız.Sakalları da keser artık oynayınca keseceğim demişti.
* Volkan kendisine fazla iş düşmemesine rağmen 55.dakikada Ömer Erdoğan'ın kritik kafasını köşeden çıkarması kırılma anlarından biri oldu.Bravo Volkan.
* Semih.Nihayet diyelim.Uzun süre yoktu ve formsuzdu.Hala hazır değil,hala ağır ancak sistemi işletebilmesini bir kez daha gördük.Çok iyi duvar olabiliyor arkadaşlarına.Ömer Erdoğan ve İbrahim gibi 2 sert stoperle de iyi boğuştu.Hayati bir gol de atarak görevini yaptı.
* Gökhan Gönül.Mükemmel oynadı.Çizgiden golü çıkardı,gitti asist yapıp gol attırdı,kademelere iyi girdi,iyi mücadele etti,iyi bindirdi.Eski Gökhan'ı tekrar izletti.
* Selçuk çok pas hatası yaptı.
* Ziegler.Maçın başındaki hareketi gereksizdi.Penaltı tartışmalarına neden oldu.Görevini yapmaya çalıştı ancak gereksiz didişmeden gördüğü sarı kart ile 3 sarı kartı oldu.
Bu 2 hatasına dikkat etmeli.
* Özer.Gene verilen şansı iyi değerlendiremedi.O golü atmalıydı.Allahtan aramadık o pozisyonu.
Geriye yardımlarında da yetersizdi.Yerini de çok kaybediyor.Ama vazgeçilemiyor.
* Ve Emre.Evet gene vukuat yaptı bu kez Baroni'ye fırçayı kaydı,sarı kart görmeyi gene başardı (!) soyunma odasında da devam ettiği yazılıp çiziliyor ancak gün boyunca yavşak medyanın kadro dışı kaldı çığırtkanlıkları henüz amacına ulaşmış (!) değil.
Ben Emre'yi en çok eleştirenlerden biriyim,her maç yazıyorum ve eleştiriyorum.
Ama kadro dışı bırakmak salaklıktır,bu oyuncuya değil takıma verilmiş bir ceza olur.
 Prensip  olarak zaten futbolcuyu kadro dışı bırakma kararına karşıyım.Bu adamlar profesyoneller ekmeğini bu işten kazanıyorlar.Bunlara verilecek en ağır ceza yüklü miktarda para cezasıdır.
 Kadro dışı bırakmak çözüm değildir.O yüzden en önemli maç öncesi en önemli oyuncuyu kadro dışı bırakmak kendi ayağına kurşun sıkmaktır.Bu yanlışı kesinlikle FB yönetiminin yapmaması gerekir.Yapılacak tek şey ; basın toplantısı yaptırıp Aykut Kocaman,arkadaşları ve taraftarlardan özür diletmek ile birlikte ağır para cezası vermektir.Bununla birlikte bir psikolog ve mentörden yardım almasını sağlamaktır.Bu kadar basit.Gerisi yavşakları sevindirmek olur.
* Bursaspor'a gelince ; ölmüş ağlayanları yok.Tek atımlık barutları vardı,bu maçı can suyu,hayata dönüş maçı olarak gördüler ama bitik bir topluluğun bunu yapma şansı yoktu.
 Hani ne oldu 2 yıl önce Şampiyon yapıldıklarında ''Artık Türk futbolunda hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktı.Bu bir devrimdi.Türk futbolu çağ atlamıştı '' ? Balon erken söndü.

 Her zaman nefret ettiğim Bursa seyircisi de kendini yakışanı yaptı.Maç boyu Fenerbahçe'ye,analarımıza küfür ettiler.Yüz misli hepsine iade ediyoruz.Şu ana kadar hemen hemen hiç bir yerde karşılaşmadığımız şikeci tezahüratları ve pankart ile ezikliklerini gösterdiler.
 O yüzden Bursaspor'u ve seyircisini hiç sevmedim,sevmeyeceğim de.


Bursasporlu taraftarlar, "futbolda şike iddiaları" soruşturması çerçevesinde tezahüratlarla Fenerbahçe’ye gönderme yaptı. Yeşil-beyazlı tribünler, sarı-lacivertli futbolcuların sahaya çıkmasıyla birlikte, "Para şike işte Fener işte", "Şike yapsana şike yapsana Aziz Yıldırım şike yapsana" ve "Fener kümeye" diye bağırdı.
 "Şikenin yanında değil Cumhurun yanında. Teşekkürler Cumhurbaşkanım" yazılı pankart açıldı.

* Hakem Halis Özkahya.
-4.cü dakikada Ziegler-Ömer Erdoğan temasında penaltı tartışması yapılıyor.
Ömer Erdoğan o kadar abartılı düşüyor ki sanki magnumla vuruluyor.Pazubanttan çekmiş Ziegler,iyi de o çekişle öyle mi düşülür ? Hakem eskileri bile zıt görüş bildiriyor.
Selçuk Dereli penaltı demiş.Ali Aydın ise '''4. dakikada Fenerbahçe ceza alanı içinde Ziegler'in Bursasporlu Ömer Erdoğan'a eliyle bir teması var. Bu temas, net bir faulü oluşturmayan sadece bir dokunuştu''.
- Semih'in golünde de ofsayt yoktu.
-15.dakikada Gökhan'ın çizgiden çıkardığı pozisyonda karar doğru.
-İbrahim sarı kartı olduğu halde 2.sarı kartlık hareket yaptı ama kırmızı dan atılmadı.
-Bangoura aynı şekilde.Serdar'a kasıtlı dirsek attı ama kırmızı kart görmedi.

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler