10 Şubat 2012 Cuma

Kraliçeler G.Saray'a Kendi Evinde ''Klasik Terbiyesi''ni Yaptı :65-81 !!!SALON: Abdi İpekçi Spor Salonu

HAKEMLER: Özlem Yalman, Ahmet Ersan Ergüler, Kaan Büyükçil

GALATASARAY MEDİCAL PARK (65): Epiphanny Prince 13 (1 ribaund, 1 asist), Bahar Çağlar 4 (5 ribaund, 1 asist), Işıl Alben (8 ribaund, 2 asist), Diana Taurasi 20 (3 ribaund, 6 asist), Sariye Kumral, Melisa Can (2 ribaund), Tina Charles 8 (10 ribaund, 1 asist), Syliva Fowles 20 (10 ribaund),

FENERBAHÇE (81): Birsel Vardarlı 6 (6 asist),Esmeral Tunçluer 2 (1 ribaund, 2 asist), Nevriye Yılmaz 16 (7 ribaund), Penelope Taylor 8 (5 ribaund, 1 asist), Iavana Matovic 17 (3 ribaund), Nevin Nevlin (3 ribaund), Cappie Pondexter 7 (3 ribaund, 1 asist), Angel Mc Coughtry 25 (5 ribaund),

1.PERİYOT:21-21
2.PERİYOT:16-17
3.PERİYOT:19-22
4.PERİYOT:9-21

Fenerbahçe baş antrenörü Georgios Dikaioulakos, sahada her şeyi yaptıklarını söylerken, “Öyle bir an geldi ki oyuncularım sahada ellerinden gelen her şeyi yaptılar ve en güzel oyunlarından birisini sergilediler. Soyunma odasında hepsine söylemiştim; biz büyük bir takımız ve takım olarak oynayacağız. Oyuncularım takım oyununu çok güzel bir şekilde sergilediler. Savunmada etkili olduk. Hücumda da akıllı oynayınca maçtan galip ayrıldık” dedi.

Sarı Lacivertlilerin yeni transferi Cappie Pondexter ise şunları söyledi; “Uzun bir aradan sonra yeniden Fenerbahçe formasıyla ilk maçıma çıktım. İyi oynadık ve enerji sarfettik. Buna devam edeceğiz ve daha iyi olmak için çalışacağız. Bu galibiyeti başkanımıza armağan ediyorum.” 

* Tebrikler Kraliçeler.Tebrikler Teknik heyet.
* 8 bin kudurmuş yaratık önünde ''Geleneksel Terbiye''mizi yaptık.
Bu şekilde ağlata ağlata,kudurta kudurta yenmek büyük zevk :))
* Bunu her zaman yapıyoruz.''Bu Filmin Sonu Yok !!!'' ''Öğrenilmiş Çaresizlik''
''Klasik Terbiye'' ne derseniz deyin ''bunların kaderi bu :)) ''
5 Ana branşta Son 102 maçın 82'sini kazandık.Tablo ortada.
* Açıkcası Mersin harakirisinden sonra bu şartlarda bunu beklemiyordum.
O yüzden bir çuval inciri mahvettik.Ayıklayın artık pirincin taşını demiştim.
* Cappie - Tamane tercihi ile rakibin Fowles - Tina uzunları karşısında Nevriye ve Matoviç ribauntlarda etkisiz kalmasına rağmen orta mesafe şutları ile bu dezavantajı çok iyi giderdik.
* Penny'nin de sakatlığı yüzünden etkili görünmediği ,kısaların skora çok az katkı yapabildiği,hiç üçlük isabetimizin olmadığı bir maçı son 6 dakikaya kadar kısa farklarla önde veya eşitlikle götürüp o dakikadan itibaren savunmayı sertleştirip vurup geçtik.Fark bir anda 21 sayıya çıktı ve 16 sayı ile kazandık.
9-21 4.çeyrek skoru.
* 5 hücumumuzda top çemberin içinden çıktı.Şanssızdık ta.
* Rakibin yabancıları gerçekten çok iyi.Zaten ezikler forumlarında çıldırıyorlar
Dünyanın en iyisi bizde,Dünyanın en iyi iki uzunu bizde,WNBA En iyi çaylağı bizde,Avrupa'nın en iyisi bizde ama neden olmuyor diye :))
 Ama çoğunun unuttuğu az sayıdaki kediciğin farkettiği gerçek 5.sınıf yerlilerinin olmasıydı :)) 
* Evet bizim yerliler 24 sayı,onların 4 sayı kazandırmış.
Işıl Albeni öyle amigolukla olmuyor bu işler.Artık farkeden kediciklerde var :))
Tuba Palazoğlu'nu gönder Sariye'yi al ama hiç oynatma.
* Bir diğer etken de Koç farkıydı.Bizim Koç George takımı iyi yönetti.
Ceyhun Yıldızoğlu bu takıma çok hafif geliyor.
Korkum Onu gönderip Cem Akdağ'ı getirmeleri.Allahtan şimdilik öyle bir şey yok.
* Ceyhun maça Fowles - Tina iki uzunu ile başlayıp,Bahar'ı 3 numaraya çekmişti.Angel Bahar'ı çabukluğu ile ezip geçti.Ribauntlarda etkiliydiler ama özellikle Matoviç 4 numara mevkiinden çok iş çıkardı.Nevriye de öyle.Bunda rakibin saf 4 numarası olmaması da etken oldu.Tina çaresiz kaldı.
gs'de şutu alan oyuncu sayısı çok az.Dolarasi ve Prince var sadece.
* Aslında takım olarak pek iyi oynamadık.Ama iyi mücadele ettik.Özellikle 4.çeyrekte de iyi savunma yaptık.
* Angel-Matoviç ve Nevriye skoru üstlendiler.Penny,Cappie,Birsel,Esmeral skora daha az katkı yaptılar.
* Matoviç bana göre en iyi oyuncumuzdu.
* Cappie'den çok şey bekliyorduk ama 11/2 ile bitirdi.6/0 ile başladı.
* Penny dediğim gibi hafif sakatlığı ile oynadı.Salonda maçı izleyen bir arkadaşımız bunu görmüş.Hal böyleyken hala önyargılı olarak acımız ve haksız eleştiri yapan Fenerbahçe'lileri görmek üzücü.Ayrıca Cappie de rotasyona girince Angel-Cappie-Penny olarak Penny'nin bu girme,çıkmalarda ritim bulamadığını düşünüyorum.
* Newlin de aldığı 12.49 dakikada çok ciddi katkı verdi.
* Dolarasi'ye de iyi baskı yaptık.Değişmeli olarak Penny,Angel,Cappie ile savunduk.2 sayılıklarda 12/3,üçlüklerde 8/1 ile oynadı.Abartılı hareketlerle aldırdığı faulleri değerlendirerek (12/11) 20 sayıyı bulabildi.
Maç sonrası topa hışımla tekme atışı görülmeye değerdi :))
Çok sinirli ve gergindi.Çok sert oynadı.Şurada İvana'ya yaptığı harekete bakın ;

* Maçın sonunda soyunma odasında Ali Koç'un yaptığı İngilizce konuşma da çok güzeldi.Bayılıyorum Ali Koç'a.Süper karizma.İnşaallah Başkan olarakta 
görürüz Onu.

*GS MB-FB Full Maç

* gs'lilerin hakemlere faturayı kesmesi çok komikti.Kudurmuş gibiydiler.
Ali Koç'a tepki gösteren dangalaklar bile vardı ;

'Ali Koç... Hakemi sen mi bağladın?'...

Galatasaray ile Fenerbahe arasında oynanan kadınlar basketbol maçında sarı kırmızılı taraftarlar yenilginin hırsını maça gelen Fenerbahçe'li yöneticiden çıkardı.

08:50 | 09 Şubat 2012
Ali Koç... Hakemi sen mi bağladın?...
Galatasaraylı taraftarlar, Ali Koç ve Aziz Yıldırım'a küfürlü tezahürat yaptılar. Ali Koç'a tepki-Maçın son periyodun da Fenerbahçe'li yönetici Ali Koç'a yönelik ''Ali Koç hakemi sen mi bağladın'' diye tezahürat yapan sarı-kırmızılı taraftarlar, bir süre sonra ''Ali Koç dışarı'' diye tempo tuttu. Galatasaraylı taraftarlar, maçın sonlarına doğru Ali Koç ve tutuklu bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a küfürlü tezahürat yaptılar.* Maçı gs tv'den anlatan elemanın sunumu ve resmi siteden de aynı dille hakemlere tepki göstermeleri çok komik ve eziklik tezahürüydü.
* Bu galibiyet çok önemli ama her şey bitmiş değil.Sadece saha avantajını elde ettik.Statü gene değişti.Seri gene 0-0 başlayacak ama 3 galibiyete ulaşan Şampiyon olacak.

* gs ile daha çok karşılaşacağız.Onların takım kimyaları daha çok sorunlu.Sayısını unuttuğum kadar yabancıları var.En son Litvanyalı bir PF almışlar ama asıl sorunları yerli oyuncularda.Bizim ise savunma ribauntlarını vermemek ve dış atış dışında büyük sorunumuz yok.Penny formunu bulur,Cappie de takıma alışır,bireysellikten uzaklaşır nasıl olsa.
0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler