21 Ekim 2009 Çarşamba

Bayanlar Basketbol Cumhurbaşkanlığı Kupası Mersin B.B.'nin 86-74 !!!
Maça Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ivory Latta’nın üst üste bulduğu 3 sayılık basketlerle başlarken, Fenerbahçe, pota altından Nevriye Yılmaz ile ilk sayılarına ulaştı. Nevin Nevlin’in basketlerine Ivory Latta ile karşılık veren Mersin temsilcisi, bu oyuncunun bulduğu 12 sayı ile 4. dakikayı 6-15 üstün geçti. Matee Ajavon’un 3 sayılık basketinin ardından Nicole Powel-Nevin Nevlin ikilsi ile üst üste sayılar bulan Sarı Lacivertliler, Erlana Larkins’in sayılarına engel olamadı. İlk periyodu Turuncu Beyazlılar, 16-22 önde tamamladı.

İkinci periyoda Fenerbahçe Nevin Nevlin ve Jane Taylor’ın, Mersin Büyükşehir Belediyesi ise Erlana Larkins’in arka arkaya bulduğu basketlerle başladı. Ribaundlarda rakibine karşı üstünlük kuran ve bu avantajını da hücumda iyi değerlendiren Mersin temsilcisi, Olimpia Scott’un ve Şaziye İvegin’in sayıları ile 16. dakikada farkı 15 sayıya çıkarttı (24-39). Fenerbahçe’nin dış oyuncularına yaptığı etkili savunma ile pas yollarını kesen Turuncu Beyazlılar, Olimpia Scott ve Aynur Metin ile kolay sayılar buldu ve soyunma odasına 17 sayı farkla 31-48 önde gitti.

İkinci yarıya Mersin Büyükşehir Belediyesi 8-0’lık bir seri yakalayarak hızlı başladı. Nevriye Yılmaz ile suskunluğunu bozan Sarı Lacivertliler, Esmeral Tunçluer ve Jane Taylor’ın sayıları ile 25 sayıya kadar çıkan farkı eritmeye çalıştı. Ivory Latta-Barbara Turner ikilisi ile etkili olmaya devam eden Turuncu Beyazlılar, 25. dakikayı da 39-61 önde geçti. Savunma direncini arttırarak rakibini top kayıplarına zorlayan ve Nevin Nevlin ile üst üste sayılar bulan İstanbul temsilcisi, farkı 27. dakikada farkı 14 sayıya indirdi (49-63). Barbara Turner-Deniz Boz ikilisinin 3 sayılık basketleri ile farkın daha fazla erimesine engel olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, son periyoda da 54-69 önde girdi.

Final periyoduna Mersin temsilcisi, Ivory Latta ve Olimpia Scott ile arka arkaya sayılar bularak başladı. Farkı tekrar 20 sayıya çıkartan rakibi karşısında serbest atışlardan skor bulan Fenerbahçe, pota altı savunmasında açıklar verdi. Turuncu Beyazlılar son 5 dakikaya da 59-79 önde girdi. Birsel Vardarlı’nın çabaları ile maça tekrar ortak olmaya çalışan Fenerbahçe, bu isteğinde başarılı olamadı ve üstünlüğünü koruyan Mersin Büyükşehir Belediyesi maçtan 74-86 galip ayrıldı.

SALON: Atatürk Spor Salonu

HAKEMLER: Serkan Emlek, Zafer Yılmaz, Özlem Yalman

FENERBAHÇE (74):Birsel Vardarlı 5 (5 ribaund, 2 asist), Begüm Dalgalar (1 ribaund), Esmeral Tunçluer 5 (3 ribaund, 2 asist), Nicole Powel 9 (2 ribaund, 4 asist), Nevriye Yılmaz 9 (3 ribaund), Matee Ajavon 5 (1 ribaund, 3 asist), Jane Taylor 18 (3 ribaund), Kim Sutton-Brown 6 (2 ribaund), Nevin Nevlin 17 (8 ribaund, 1 asist)

MERSİN BŞB(86):Deniz Boz 5 (2 ribaund, 1 asist), Merve Aydın (2 ribaund), Sariye Gökçe 2 (1 ribaund, 2 asist), Ivory Latta 27 (4 asist), Şaziye İvegin 9 (4 ribaund), Korel Engin (5 ribaund, 2 asist), Barbara Turner 6 (4 ribaund), Erlana Larkins 18 (8 ribaund, 1 asist), Aynur Metin 5 (2 ribaund, 1 asist), Olimpia Scott 14 (5 ribaund,1 asist)

1.PERİYOT: 16-22
2.PERİYOT: 15-26
3.PERİYOT: 23-21
4.PERİYOT: 20-17


 
 

  Mersin B.B.'yi  kutluyorum.
Fenerbahçeli bayanlara yakışmadı.
Maç öncesi yazımda ;
  Mersin´in iyi takım kurduğunu‚iyi mücadele etmezsek
ve yabancılar katılmazsa beklemediğimiz bir skorla karşılaşabiliriz
yazmıştım.
Ne yazık ki öyle oldu.
Takım zaten Fenerium Turnuvasında hiç iyi sinyaller vermemişti.

Yabancılar yok,Nevriye,Esmeral,Birsel ve Nevin 4'lüsü ile ancak bu kadar olabilir diye
teselli etmiştik kendimizi.
 Bu gördük ki hiç çalışmamışlar.İyi hazırlanmamışlar.
Mersin ortaya yürek koyarak,iyi mücadele etti,çok istedi.
Şansta isteyenin  yanında olur,şutları da girince resmen ezdiler.
Maç 12 sayı ile bitti ama fark hep 20'lerde idi.
Bizimkiler maça sadece oynamak için çıkmışlar.İstek yoktu.
Düşünün takımın en iyisi 4 gün önce gelen ve ilk resmi maçına çıkan Penny Taylor.
Asıl konuşulması gereken Haydar Kemal Ateş bu takıma yeterlimidir ?
 Geçen sezon içerisinde ZK ile oluşan sorunlardan ,boştaki Haydar Kemal Ateş,Mahmut Uslu abisinin
bir  telefonunu emir telakki ederek atlayıp gelmişti.Geçiş dönemi dediler.
Ama zayıf Mersin karşısında alınan Şampiyonluk her şeyi unutturdu.Devam ettirildi.
 Kariyeri,kapasitesi F4 Adayı bir takım için yetersizdir.
Oyuncular neşeli,espritüel bir insan olarak kendisini sevebilirler,konuşmalarına yerlere yatarak gülebilirler
ama bunlar yetmez.
 Umarım bir an önce toparlanırlar.
Mersin iyi yabancılar seçmiş.
Ceyhun Yıldızoğlu zaten bayan basketbolunda kendini ispat etmiş 1-2 isimden biri.
Kutluyorum onları.

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler