6 Mart 2009 Cuma

Solomon Geri mi dönüyor !!!!!!!!!!!!

Kral’ın geri dönüşü
Uzun süredir Solomon’u geri almak için uğraşan sarı-lacivertliler mutlu sona ulaşmak üzere

KAAN KURAL / VATAN


Sacramento ile sözleşmesini fesh etmeye hazırlanan Solomon yakında formasına kavuşacak.

F.BAHÇE taraftarının en büyük dileği gerçek olmak üzere. Türkiye’de King Solomon (Sultan Süleyman) olarak anılan, adına maçlarda pankartlar açılan taraftarın gönlünde çok özel yere sahip olan Solomon geri dönüyor. Son iki yılda şampiyonluğa ulaşan F.Bahçe Ülker’in lideri Solomon, bu sezon başında NBA rüyasını gerçekleştirmek için Toronto Raptors’la anlaşmış ancak Kanada takımında istediğini bulamamıştı. İspanyol Jose Calderon’un arkasında Hırvat Roko Ukiç ile dakika almak için mücadele eden Solomon çok kötü bir sezon geçiren Raptors’da bir türlü koç Sam Mitchell ile anlaşamamış, Mitchell’ın kovulmasıyla daha da karışan takımda yeni koç eski F.Bahçe oyuncusu Jay Triano ile de bir türlü iyi ilişkiler kuramamıştı. Sonuçta Solomon takas döneminin sonunda Sacramento yolunu tuttu. NBA’in finansal olarak en zor durumdaki takımı olan Kings bütçe kısmaya çalışıyor ve oyuncularını birer ikişer elden çıkarıyor. En son Drew Gooden’ı da gönderen Sacramento’nun Solomon’un sözleşmesini de karşılıklı olarak fesh etmeye ve biraz daha tasarruf etmeye hazır olduğu biliniyor.

MARQUEZ Green’in F.Bahçe’nin hedefleri düzeyinde bir oyun kurucu olmadığı ortaya çıktıktan sonra aylardır Solomon’u geri getirmeye çalışan F.Bahçe Ülker yönetimi şimdi aradığı fırsatı yakalamış görünüyor. Bu transferin gerçeklemesi an meselesi. Ortada sadece 1-2 pürüz var.

BİRİNCİSİ Sacramento’nun asıl oyun kurucusu Beno Udrih’in sakatlığında Solomon’a ihtiyacı var. Son iki maçta takıma yeni katılmış olmasına karşın 9/12 isabetle 17 sayı, 6 ribaund yapan Solomon, Sacramento’ya değerini biraz olsun gösterdi. Kings yine de Solomon’u bırakmaya hazır. Asıl önemli pürüz ise Solomon’un geçen sezon sonunda koç Bogdan Tanjeviç’le pek de dostane ayrılmamış olması. Amerikalı yıldız F.Bahçe’de oynamak istiyor. Toronto gazetelerine verdiği demeçte atmosferi özlediğini zaten itiraf etmişti ancak Tanjeviç’le ilgili çok rahat değil.

ANCAK bunların hepsi pürüz. Geçen sezona oranla çok kan kaybeden ve Beko Basketbol Ligi’nde 4. sıraya düşen, 10 defa üst üste yendiği Efes’e bu sezon iki maçta da yenilen F.Bahçe Ülker’in yeniden ’en iyi takım’ olmak için Solomon’a, Solomon’un da yeniden krallığına dönmeye ihtiyacı var. Pazar günkü dev Efes maçına yetişmeyecek ama Solomon’u gelecek hafta içinde bile sarı-lacivertli forma ile görebiliriz.

************************
Bu haberleri bir süredir ben de camia içinden duyuyordum.Kaan Kural'ın yazması da
olayın artık sona yaklaştığını gösteriyor.
Mahmut Uslu Tanjeviç'in inadını kırabilirse Kral dönebilir.
Başka şansları yok.
Kaosa düşmüş takım için bir şey yapmak lazımdı.Aslında Tanjeviç'in istifa etmesi gerekirdi ama
yapmıyor.Yönetimin istikrar kelimesinden ne anladığını (!) futboldan biliyoruz,gönderemiyorlar da.
Başka ne yapmaları gerekiyordu ? 17 Nisan'a kadar transfer şansın olduğuna göre
inadı bırakıp,takımı takviye etmek.
Ama oyuncu bulamıyorlarmış ya.(!)
Yapılacak en iyi iş Kral'ı geri döndürmekti.Bu gerçek bir şok etkisi olur.
Nihayet hata yaptıklarını anladılar ve tükürdükleri yalıyorlar.
Solomon gelirse bu demektir.
Gelsin de onların neye uğradıkları umurumda değil.
Mahmut Uslu Tanjeviç'e rağmen Solomon'u getirmeli ve sezon sonunda Tanjeviç'i gönderip
olursa Aydın Örs,kabul etmezse de Çetin Yılmaz'ı takımın başına getirmeli.

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler