19 Eylül 2011 Pazartesi

Euro Volley 2011 - SIRBİSTAN AVRUPA ŞAMPİYONU !!!!!
SIRALAMA
 1. Serbia *  
 2. Italy *
 3. Poland
 4. Russia
 5. Slovakia
 6. Bulgaria
 7. France
 8. Finland
 9. Slovenia
 10. Czech Republic
 11. Turkey
 12. Estonia
 13. Belgium
 14. Portugal
 15. Germany
 16. Austria
* İlk 2 takım 2011 Japonya Dünya Kupası ve 2012 Londra Olimpiyatlarına gitmeye hak kazandı.Polonya,Rusya,Slovakya,Bulgaristan 2013 Polonya - Danimarka Avrupa Şampiyonasına direkt katılacaklar.
  
EN İYİLER !!!
MVP: Ivan Miljkovic (SRB)
Best Scorer: Maxim Mikhaylov (RUS)
Best Spiker: Maxim Mikhaylov (RUS)
Best Server: Bartosz Kurek (POL)
Best Blocker: Marko Podrascanin (SRB)
Best Receiver: Nikola Kovacevic (SRB)
Best Libero: Andrea Bari (ITA)
Best Setter: Dragan Travica (ITA)

MVP: Ivan Miljkovic (SRB)
En Skorer: Maxim Mikhaylov (RUS)
En iyi Smaçör: Maxim Mikhaylov (RUS)
En iyi Servisçi: Bartosz Kurek (POL)
En iyi Blokör: Marko Podrascanin (SRB)
En iyi Manşet: Nikola Kovacevic (SRB)
En iyi Libero: Andrea Bari (ITA)
En iyi Pasör: Dragan Travica (ITA)


****************************
* Öncelikle Sırpları hiç sevmesem de (Sırp deyince aklıma hep Sırp kasapları Radovan Karadziç ve Ratko Miladiç geliyor) emek vererek Şampiyon oldukları için ,İvan'ı da iyi performansı ve MVP'liği için kutluyorum.
* Maçı Fenerbahçe Ülker'in maçını da izlediğim için bölüm bölüm izleyebildim.O yüzden sağlıklı yorum yapmam pek doğru olmaz.
* İstatistikler İtalya diyor ama 3-1 kazanarak Şampiyon olan İtalya :))
Gördüğünüz gibi maçın en iyilerinde hiç Sırp oyuncu yok.İstatistikler de de İtalya hep üstün.
İtalya % 50 ile hücum etmiş,Sırplar % 48,İtalya manşette 80/6.% 60(40),Sırbistan 73/8.% 48(38) ,bloklarda 11-9 İtalya önde,serviste İtalya 20 hata,8 ace,Sırplar 11 hata 6 ace.İşte fark serviste ortaya çıkıyor.İtalya 2 ace önde ama 9 hata fazlası var.7 sayı buradan fark var.
Özellikle başa baş geçen 3.ve 4.setlerde bu fark sonuca direkt etki etti.İtalya Mastrangelo ile etkili servis attı (22/4/4) ama kaçan servisleri çok fazlaydı.
* İvan Miljkoviç dünkü 3-2'lik maçın yorgunluğundan olsa gerek bugün çok hata yaptı.% 46 ile 18 sayısı var ancak hücumda 8 hata,4 kez blokta kalması var.Yani 12 sayı kaybettirmiş.Blok sayısı yok,serviste 3 hata,1 ace'i var.
* Bence Sırplar adına bugün en iyi adam Nikola Kovaçeviç'ti.% 48 ile 14 sayısı var.Hücumda sadece 3 hata yaptı.Manşette de 21/2.% 48(43) çok fazla sırıtmadı.
* Kovaçeviç'ten sonra Sırpların kader adamı yedek smaçör Milos Terziç'ti.3.ve 4.setin sonlarında servis atmak için oyuna girdi ve ace'leri ile tarih yazdı.Özellikle maçın bitiş sayısını getiren servis ace'i inanılmazdı.3 servisi var 2'si ace.
Tabii gene etkili servisi için oyuna alınan Milan Rasiç'i de unutmamak lazım.8 servisi var,hata yok,1 ace.Başarılıydı.
* Sırp ortalar Podroscanin ve Stankoviç'te iyi oynadı.Özellikle Podroscanin 4 kritik bloğu toplam 10 sayısı ile sonucu etkiledi.
* Turnuva boyunca eleştirilen - Nikola Grbiç'ten sonra oynamak kolay değil - pasör Vlado Petkoviç bugün fena değildi.Hatta 4.sette Miljkoviç'in içeri kaçan topuna yapılan smaca yaptığı blok setin kader anlarından biriydi.
* Gelelim İtalya'ya ; 
Bir kere ilk 6'larında 3 devşirme oyuncu oynatmalarına soğuk bakıyorum.Pasör Dragan Travica Sırp asıllı,Pasör Çaprazı Michal Lasko Polonya asıllı,4 numara smaçörü İvan Zaytsev Rus asıllı.Bu yüzden ve Sırpları sevmememe rağmen, İvan'dan dolayı Sırpların Şampiyon olmasını istedim.
* Bir ara basında transferde bizimle adı geçen 4 numara smaçörü Christian Savani % 74 ile hücum etti,sadece 2 kez blokta kaldı,2 blok,2 servis sayısı toplam 20 sayı.Manşeti iyi değil yalnız 19/2.% 42(16)
* Pasör çaprazı Lasko % 43 ile 16 sayı.Savani'den sonra en iyi 2.isim orta oyuncu Mastrangelo oldu.% 45 hücum,4 blok,4 servis 13 sayı.
* İtalya'nın kaybetmesinde çok servis kaçırmalarının yanı sıra diğer orta Birarelli ve diğer smaçör Zaytsev (Parodi)'nin etkisiz kalması rol oynadı.
* En İyi Ödülleri genelde doğru.(Final turu yani yarı final ve final maçlarından seçiliyor)
İvan'ın bu kez TVF olmayınca MVP'liği kaçırmaması dikkat çekiciydi (!)
İvan,Mikhaylov,Podroscanin,Travica,Kurek seçimleri doğru.
En İyi Manşetçi Kocaçeviç seçilmiş,Rus Taras Khtey'de iyi manşetçiydi. 

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler