5 Kasım 2011 Cumartesi

Sivasspor - Fenerbahçe : 2-0 (Kına Yakabilirsiniz Artık) !!!


* EVET ''BİLUMUM FENERBAHÇE DÜŞMANI EZİK TAYFA'' KINA YAKABİLİRSİNİZ ARTIK 11 AY ,27 MAÇ SONRA FENERBAHÇE YENİLDİ.
* Maalesef çok kötü bir yer ve zamanda kıstırıldık.Alex'in planlı,kasıtlı bir şekilde devre dışı bırakıldığı,biri deplasman derbisi ,biri 86 dakika Alex'siz oynadığımız 10 kişilik maçın ardından 8.günde 3.maç böylesine zorlu iklim (rakım) saha şartları ve özel (!) bir rakibe karşı,Ziegler'in erken sakatlığı ile çıkmasından sonra oyun kurgusunun değiştiği,1 haftadır OÇ tayfanın İddianame geliyor gördük Fenerbahçe düşürülecek tam tamlarının yeniden çaldığı zaman diliminde,fiziksel ve mental olarak yorgunken  Bahattin Duran zavallısının  burnunun ucundaki ofsaytı gözünde ........ olduğu için göremeyip tüy dikince sonuç alınmış oldu.
FENERBAHÇE ANCAK BÖYLE KALLEŞCE,ADİCE,YAVŞAKCA YENİLEBİLİRDİ.
GÖZÜNÜZ AYDIN (!) ŞEREFSİZ TAYFA,ARTIK MURADINIZA ERDİNİZ,KINA YAKABİLİRSİNİZ.
* Evet kötü oynadık.Sivas galibiyeti haketti.Onları tebrik ediyorum.
Yukarıda özel (!) bir rakip dedim Sivasspor için.Evet malum son Şampiyonluk maçı güya şike (!) imiş ya adamlar haklı olarak onurları için çok yüksek ,özel bir motivasyonla oynadılar.
Aslında son Şampiyonluk maçında da aynı şekilde ölümüne oynamışlardı.Alex,Lugano, Niang, Santos gibi oyuncularımız ve Şampiyonluk motivasyonu ile güç bela kazanabilmiştik güya bağladığımız (!) maçı.Ki Sivas geçen hafta İnönü'de 8jk'ya ''hakem kararı'' ile Kuddusi'nin baseninden uydurduğu penaltı ile zorlukla yenilmişti.Yani Sivas istim üstünde iyi takımdı.
* Bir sürü olumsuzluğu saydık,hepsi haklı gerekçeler yenilgiye ne kızdım ne fazla üzüldüm.
Tek üzüldüğüm konu ''OÇ Tayfanın bak bağlayamayınca (!) kaybettiler işte ağız ifrazatıdır''
 Bunu yaptırmamak için en azından ikinci yarı ne yapıp yapıp 1-0'ın altından bir beraberlik ile kalkmak,yenilmemekti ama gerek tükenmişlik gerek teknik yanlış hamleler (Semih'in 2-0'dan sonra alınışı gibi) ile bu olmadı.Ama her şeye rağmen son dakikalardaki şuursuz baskıda 2 Semih,1 Mehmet Topuz ile kaçırdığımız net kafa gollerinden 2'si girse beraberliği kurtarabilecektik.Sağlık olsun deyip,ders çıkarmamız gerekiyor.
* Teknik değerlendirme yapmaya gerek yok.Evet Ziegler sakatlandıktan  sonra Caner'in sol bek'e çekilmesi iki yönlü zarar oldu.Caner'in hem defansif zaafları (2 golde oradan oldu) ortaya çıktı hem de Milli takıma yükselten ofansif etkinliği de kayboldu.
 İkincisi Sezer-Selçuk değişikliği ikinci devreye çıkarken belki mantık olarak doğruydu Baroni'yi öne atmak fikri ama tutmadı,hemen 2.ci golü yemeden Semih'i alıp çift santrfor'a dönmek gerekirdi.
* Bakıyorum çok bilen ukala Fener taraftarı asmış,biçmiş.Özellikle Sezer'e.İşte gördük falan.
Ne oluyoruz yahu ? Çocuk geri kalan haftalarda doğru düzgün dakika almamış,bu kadar olumsuz şartların olduğu bir maçta Alex'in yerine soyundurulmuş tüm takım kötüyken hem de ,ne yapabilecekti ? El insaf yani.
* Çıkarılacak net sonuç ; Bienvenü'nün yetersiz kaldığı - go home demiyorum,ilerisi için olabilir ama şu an için kaldıramıyor - o yüzden Semih'te formsuzken,Dia'da sakat ve meçhul (Dia kanat değil forvet oynatılabilirdi) mutlaka ve mutlaka 1.sınıf bir Santfor alınmalı devre arasında.
 Alınmalı diyorum ama boynumuzda ip varken,önümüz meçhulken nasıl alabiliriz soru işareti.
* Gelelim hakemden önceki diğer önemli noktaya ;
İddianamenin açıklanması yaklaşıyormuş ya,OÇ tayfası tam tamları tekrar çalmaya başladı.
 10 gündür güya iddianameyi görmüşler ve olacaklar belliymiş.Yani Fenerbahçe idam edilecek.
Bir ezik gs'li yönetici isim vermeden (delikanlı (!) ya) ''gs-Fenerbahçe derbisinin tarihini,saatini konuşmaya gerek yok çünkü maç oynanmayacak,Fenerbahçe o tarihte küme düşürülmüş olacak'' diyor.Ulan dingil canınız öyle istiyor biliyoruz da bunun bir prosedürü var.
İddianame açıklanacak,kabul edilecek,etik kurulu yeniden inceleme yapacak,savunmalar,tahkim v.s.uzun bir süreç.Ki TFF zaten kararını sezon sonunda vereceğini açıkladı.
 Öte yandan bikinili truva iti bir hakem eskisi Çakal malum şehirde katıldığı bir panelde yalakalık yaparak şampiyonluk size verilecek diyor,sonra dansöz gibi kıvırıyor.
  Yazılıp,çizilen oturma organlarından türetilen sürüyle alçaklığı QTM'de hergün görüyoruz.
Bu şartlarda Fenerbahçe futbolcusu,teknik heyeti de insanlardan oluşuyor,robot değil.Etkilenmemek mümkün mü ? 4 Aydır her gün infaz edilen bu takımın bu başarısı hiç bir takıma nasip olmaz.
 * Rıdvan Dilmen dün akşam % 100 Futbol programında bu konuya çok güzel değindi.Daha fazlasını da söyledi.Mesela ; Başkan'ın 4 yerden eşgal tespit fotoğrafları için Lefter'in,Cemil'in,benim,çocuğum fotoğrafıdır O fotoğraf dedi.Bu ne mükemmel tespittir.
 İşte Rıdvan Dilmen böyle efsane.En ufak şeyde kendisini asan ''Ne efsanesi yaaaa kestaneee'' diyen,sayısız linç başlıkları açan,kusan dangalak,çok bilmiş ukala Fenerbahçelilerden nedense tık tok bu konuşmalarına.Demiştim zaten Rıdvan'a sallayan adam Fenerbahçeli falan değildir diye.Bakın Rıdvan Dilmen dün akşam aynı programda bomba gibi bir cümle daha söyledi ; 
MAA NTVSPOR'un müdürü Fuat Akdağ'ı arayıp ''Rıdvan'ın benimle bir sorunu mu var ? '' demiş.Rıdvan Dilmen de iyi tanıdığım gibi lafını hiç sakınmadan ,çekinmeden ''Fuat Akdağ müdürümüz,severim ama evet sorunu var demiş,beklerdim ki kendisiyle konuş'' dedim diyerek açık açık Fuat Akdağ'ı eleştirdi.
   İşte böyle foseptik bir düzende Fenerbahçe mücadele ediyor.
MAA ne diyelim sana ? Değmezsin...
* ''Gerçek Fenerbahçe taraftarı'' bir kez daha büyüklüğünü göstermiş ve gece 02.00'de takımı havaalanında karşılamıştır.İşte kudurdukları durum bunlar ;
 
* Gelelim ''Elit (!) Hakem Üçlüsü''ne ;
 Fenerbahçe'nin kötü oynaması,eksiği,gediği bilmem nesi sizi ilgilendirmez.Adam gibi düdük çalacaksınız.
Evet ilk yarı kötüydük ama bariz ofsayt golü vermeseydiniz,ikinci yarı belki farklı olacaktı ?
 Yok 37 cm.ofsaytmış falan filan bunun santimi bilmem nesi yok.Ben netten küçük ,net görüntü olmayan ekrandan izlerken bile ofsayt olduğunu gördüm canlı olarak.Ki ağır çekim tekrarlarında zaten net görülüyor.

 Eneramonun attığı golün yankıları sürüyor
Bahattin Duran bunu görecek arkadaş.Şüpheliysen zaten kurallarda açık kaldırma diyor.
 Manisa maçında da aynı şekilde Semih'in son dakika golünü bu kez tersine ofsayt diye iptal ettiniz.

  Maçın sonucuna etki eden en önemli hatayı yardımcı hakem Bahattin Duran yaptı.  Sivasspor'un bulduğu ilk golde Eneramo çok net bir şekilde  ofsayt pozisyonundaydı. Burada Duran'ın bu kadar açık bir pozisyonu tespit edememesi büyük talihsizlikti.
Selçuk Dereli

Pedriel’in kafayla kaleye gönderdiği topu, kale çizgisi üzerinden Bekir çıkardı. Yardımcı Bahattin Duran’dan doğru yardımı alan Cüneyt Çakır da oyunu devam ettirdi. Ancak aynı yardımcı Bahattin Duran bu kez Eneramo’nun atmış olduğu goldeki ofsaytı tespit edemeyince Fenerbahçe de golü kalesinde gördü. Bir başka pozisyonda Sezer’in doğal konumdan uzak, açık olan koluna top değince, sadece serbest vuruş kararı yeterli geldi, sarı karta gerek yoktu. Sonuçta Cüneyt Çakır pozisyonlara yakın olunca genelde de doğru kararlar verdi. Oyunun başında otoritesini de oyunculara hissettirince, son haftalardaki başarılı performansını bu maçta da sürdürmeyi başardı. Ancak ilk goldeki verilmeyen ofsaytın, yardımcısının hatasından kaynaklandığını da bir kez daha belirtmemiz gerekiyor.
Serdar Tatlı

Kırılma noktası: Kalkmayan bayrak

Dakika 37... Skor 0-0... Yardımcı hakem Bahattin Duran, zor pozisyon olsa da kaldırmadığı bayrakla oyunu devam ettirince ofsayttaki Eneramo, golü atarak takımını 1-0 öne geçirdi. Fenerbahçe savunmasının ofsayt itirazları ise Cüneyt Çakır tarafından itibar görmedi.
Ali Aydın
 Hal böyleyken bizim dangalak,her boku bilen objektif Fenerbahçeliler (!) takım kötü oynadı diye takımı suçlamak için hakemlik bir şey yok,o pozisyonda hakem kaçırmış olabilir yorumları yapmışlar gene okudum sağda solda.Yahu bunlar ihanet içinde değildir de nedir ?

 Elemana bakın ne yazmış yahu,bilimsel açıklama (!) bile yapmış yahu ;
Yıllardır savunduğum şeyi şimdi söylesem biliyorum beni taşa tutarsınız ama yine de söyleyeyim. 
Maçı izleyemedim‚ dolayısıyla ofsayt pozisyonunu göremedim. Ama bir renkdaş o anın görüntüsünü koymuş. O görüntüye göre diyeceğim şey şudur. Bilimsel olarak kanıtlanmıştır ki insan gözü yarım metreye kadar ofsayt pozisyonlarında aldanabilmektedir. Ofsayt pozisyonlarında hakemin gözü son savunma oyuncusu ile pası atacak oyuncu arasında gidip gelir. Yan hakem savunma oyuncusuna bakıp hiza alırken gözünü pası atacak oyuncuya çevirdiği anda o oyuncunun pası atmış olduğunu görse ve gözünü hemen son savunma oyuncusu ve top atılan oyuncuya çevirse top ayaktan çıktığı andaki duruma göre en az 40-50 cm´lik bir fark oluşur. Yani hücum oyuncusu hızla ileri çıkarken bazen savunma oyuncusu da hızla ileri çıkar. Dolayısıyla hani şu yorumcular "top tam ayakten çıkarken durdur abi" derler ve akan görüntyü bilgisayar marifetiyle durdururlar ya. Aslında o karenin yarım saniye sonrasında hücum oyuncusu yarım metre ileri fırlamış olur. Bu sebeple uefa hakemlere "şüphedeysen oynat" der. Ama ne yazık ki bizim hakemlerimiz şüphedeyse oyunu durdurur. Bu herif durdurmadı. Ama ben böyle bir pozisyon için hakeme kızamam‚ asıl manisa maçında ofsayt kararı veren yan hakem daha çok kızılmayı hakeder. 
Neyse ben bu ofsayt yorumunu bizim lehimize olan bir maç sonrasında da yapmış ve büyük destek görmüştüm. Benim için gerçek neyse odur. Bizim leihimize da olsa aleyhimize de ...

 Böyle Sözde Fenerbahçeliler (!) olduğu müddetçe düşmana gerek var mı ?

 Bunların nefret ettiği Gürcan Bilgiç ise bakın ne yazmış ;
Zaten hakem kararlarına Fenerbahçe standartı geldi. Bir metre geriden gelmeyince ofsayt oluyorsun (Semih'in Manisa'ya golü), rakibe dokunmak kırmızı için yeterli (Alex'in atılması) ve eğer bir metre önde değilse rakip ofsayt değildir (Dün Eneramo'nun durumu)... 
Elit hakem üçlümüz 27 maçtır rakiplerin yapamadığını da başardılar. 

 Maç 0-0 iken Sezer'in Murat Akça tarafından düşürülüşü de penaltıydı ama vermedi.

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler