21 Ağustos 2009 Cuma

Türkiye Kupası maçları 2 yıl boyunca TRT ekranlarından ücretsiz ve şifresiz yayınlanacak.

Türkiye Kupası'nın Yayın İhalesi Sonuçlandı

Türkiye Kupası maçları 2 yıl boyunca TRT ekranlarında olacak. İhalede en yüksek teklifi veren TRT, maçlarını ücretsiz ve şifresiz yayınlanacak. Ekim ayında başlayacak olan Türkiye Kupası maçları Mayısta sona erecek.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen ve 2009-2010 ile 2010-2011 sezonu Türkiye Kupası müsabakalarının televizyondan yayınlanmasına ilişkin ihale sonuçlandı. Önümüzdeki 2 sezonun Türkiye Kupası yayın ve isim hakkını Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) aldı.

Kapalı zarf usulüne göre gerçekleştirilen ihalede TRT, yıllık “17 milyon 100 bin dolar +Türkiye Futbol
Federasyonu payını” teklif ederek yeni yayıncı oldu.

Kulüplerin Kazancı Yüzde 30 Artacak

Söz konusu ihalenin son derece şeffaf ve Türk futboluna yakışır düzeyde olduğunu belirten Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, şunları söyledi: “Türkiye Kupası, Türk futbolunun en önemli değerlerinden biri. Son yıllardaki çalışmalarla yeniden marka değeri yükselen bu organizasyonun önemi son ihale ile birlikte bir kez daha ortaya çıktı. Yayın ve isim hakkı toplam tutarının yeni ihale ile birlikte artarak kulüplerin kazancının yüzde 30 yükselmesi, Türk futbolunda sağlanan güven ortamının bir eseri. Böyle bir ortamda futbolumuza ayrılan kaynağı artırarak, kulüplerimizin çok daha fazla para kazanmasını sağlamak bizlere de gurur veriyor. Bu rakama çıkan TRT’ye, federasyon ve kulüplerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum.”

Yeni sezonda kulüplerin Türkiye Kupası’ndan kazanacağı paranın da önemli miktarda yükseleceğine dikkat çeken Başkan Özgener, şöyle devam etti: “Türk futbolu sponsorlar ve onların sağladığı kaynaklarla çok daha ilerilere gidecektir. Bunun için bize destek olan, işbirliği yapan tüm sponsorlarımız ile Türkiye Kupası’nın 4 sezon boyunca yayıncı kuruluşluğunu üstlenen Digitürk’e ve isim sponsorluğunu yapan Fortis’e bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Basın Bülteni


***************

Süper haber.
Şifreci,kutucu,futbol katili zihniyeti TUŞ ettiği için
TRT'YE ÇOK TEŞEKKÜRLER.

Hayırlı Olsun.

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler