21 Nisan 2012 Cumartesi

Kraliçeler ''ŞİKE (!) ŞİKE (!) ŞAMPİYON : 86-96 !!!

Türkiye Bayanlar  Basketbol Ligi’nde mutlu sona Fenerbahçe ulaştı. Sarı-Lacivertli takım, Playoff Final Serisi’nin 4. maçında Abdi İpekçi Spor Salonu’nda karşılaştığı ezeli rakibi Galatasaray Medical Park’ı 86-96’lık skorla mağlup etti ve seriyi 3-1 kazanarak şampiyon oldu.

SALON: Abdi İpekçi Spor Salonu

HAKEMLER: Rüştü Nuran, Özlem Yalman, Ali Şakacı

GALATASARAY MEDİCAL PARK (86): Epiphanny Prince 2 (1 ribaund- 3 asist), Bahar Çağlar 6 (2 ribaund- 2 asist), Işıl Alben 3 (3 ribaund- 4 asist), Diana Taurasi 32 (4 ribaund- 8 asist), Şaziye İvegin 14 (2 ribaund- 1 asist), Melisa Can, Tina Charles 6 (6 ribaund- 3 asist), Sylvia Fowles 23 (11 ribaund- 2 asist)

FENERBAHÇE (96)Zane Tamane 12 (3 ribaund- 4 asist), Birsel Vardarlı 10 (5 ribaund- 8 asist), Esmeral Tunçluer 3 (2 asist), Nevriye Yılmaz 10 (5 ribaund- 1 asist), Ivana Matovic 8 (5 ribaund- 3 asist), Cappie Pondexter 29 (4 ribaund- 3 asist), Angel McCoughtry 24 (9 ribaund- 3 asist).

1.PERİYOT: 24-14
2.PERİYOT: 23-27
3.PERİYOT: 25-21
4.PERİYOT: 14-34 ******

(tbf.org.tr)
ŞAAAMMMPİİİİYOOONNNN !!!!!!!!!!!
* Bu anlamlı Şampiyonlukta emeği geçen herkesi başta şubenin en büyük destekçisi Aziz Yıldırım'dan Dereağzı tesislerindeki antrenman salonunu temizleyen görevliye kadar herkesi kutluyorum.Hayırlı Olsun.
* Böylece son 10 yıla damgamızı vurduk.Toplamda 10.cu,üst üste 7.Şampiyonluğumuz bu.
* Ayrıca tarih tekerrürden ibarettir.İlk Şampiyonluğumuzu da 19 Nisan 1999'da
kazanmıştık.Son Şampiyonluğumu da 19 Nisan 2012'de almış olduk.
* gs her yıl karşımızda ezilmekten bıktı ama ne yapsalar çare bulamıyorlar.
TBF kanalı ile Şampiyonluğumuzu engellemek için statüleri değiştirttiler,her sene oyuncularımızı ayartmaya çalıştılar,her türlü pisliği,çirkefliği yaptılar,hakemlerin TBF ve Disiplin Kurulunun haksız verdiği ve onlara vermediği cezalar,Milli takım antrenörünü aldılar,sayesinde milli oyuncuların aklını çelerek transfer yaptılar,dünyanın en iyi basketbolcusunu getirdik doping tezgahı ile bizden kopardılar,her sene en pahalı yabancıları aldılar,ABD Milli takımının yarısı 3-4 oyuncuyu transfer ettiler ama nafile.
Çünkü RUH,YÜREK VE AHLAK TRANSFER EDEMEDİLER.
* Gerçekten de şubenin başına gelmedik,getirilmedik şey kalmadı.
Muhtemel Euroleague Şampiyonluğumuz önce Doping tezgahı ile bu sezonda maalesef Penny Taylor'un şanssız sakatlığı ile kaçtı.
Doping tezgahının ardından son 3 Temmuz süreci ile ellerini oğuşturdular.
Ohhh İşte şimdi bittiler dediler.Hatta Sözde Fenerbahçeli (!) bir elemanın çok takip edilen blogunda ''Fenerbahçe küçülüyor'' haberleri hemen yapıldı.
22 Temmuz 2011
Şu an için kesin olan tek şey, bu sezon Fenerbahçe kadın basketbol takımında bir küçülme yaşanacağı.
http://www.salsabasket.net/tkbl/f-bahce ... arari.html
Ancak ;
20 Nisan 2012

ŞAMPİYON FENERBAHÇE !!! yazdırdık.
* Açıkcası böyle anlamlı Şampiyonluğa böyle anlamlı bir final yakışırdı.
15 sayı geriden gelip son 5 dakikada muhteşem bir basketbol ile 10 sayı fark atmayı - Süper Geri Dönüşü - da ancak KRALİÇELER yapabilirdi.Yakıştı :))
* Seride 2-0'dan sonraki rehavet ile kaybettiğimiz 3.cü maçtan sonra ezikleri
uyandırıp, ümitlendirmiştik.Bu maçta da bunu gördük.3 periyot çok kötü oynadık.Savunmada gene yoktuk.Buna rağmen 13-15 sayılardan geri dönmeyi bildik.Ve son 5 dakika.Tüm sezonun semeresi O 5 dakikada alındı işte.

* Son periyot skoru : 14-34.Böylesi bir daha görülmez.
Evet bu seviyede rakip ile final serisinde böyle bir son çeyrek bir daha olmaz.
* Maçın kırılma ve kader anı Angel'ın müthiş geri koşuşu ile Dolarasi haini'nin beynine verdiği bloktu.05.38 kala skor 78-70 gs lehineydi.Bu dakikadan sonra
Hain bitti.Resmen kimyası bozuldu ve maçın sonuna kadar sadece 2/2 serbest atıştan sayı bulabildi.Halbuki o dakikaya kadar 30 sayı atmıştı.

* Son 6 dakikada muhteşem baskılı savunma ve kaptığımız toplarla hızlı hücumlar,Cappie'nin üçlükleri v.s.coştuk ve ezip geçtik kedicikleri.
8-26 son 6 dakikanın skoru düşünün.
* Seri boyunca iyi oynayan Cappie - ne kadar Kedisever olduğunu gene gösterdi - bu maçta da 29s.4r.3a.ile oynadı.Başkan'ın isteği ile sırf gs'ye Şampiyonluk kaptırmamak için alındı.O zamanlar önceliğimizin uzun oyuncu transferi olduğu için bunun yanlış olduğunu yazmıştık.Aynı düşüncedeyim.Penny'nin şanssız sakatlığı belki de şans oldu Penny ile Tamane birlikte oynayabildiler ve Cappie daha çok süre aldı,faydasını gördük.Penny sakatlanmasaydı Tamane tribünde
olacaktı,Cappie,Penny,Angel süreleri paylaşacaklardı.Belki gene Şampiyon olurduk ama belli de olmazdı.
* Cappie ile birlikte Angel 24s.9r.3a.Tamane 12s.3r.4a.Birsel 10s.5r.8a.ile galibiyette büyük pay sahibi oldular.
* Gene dar rotasyon ile oynadık.Bunu bir türlü anlayamadım.
* gs de Hain Dolarasi gene intikam maçı modunda kendini yırttı,her türlü klasiğini sergiledi ama beynine bloğu yedikten sonra kıç üstü oturdu kaldı ve
bitti.Geçen yıl kaç kez Doping Kontrolüne girmişti,bu sene kaç kez doping kontrolüne girdi TBF açıklasın görelim.Ha bir de ezikler Fenerbahçe'den aldığının yarısına bize geldi diye yaygara yapıyorlardı.Palavra olduğu çıktı.
Bizden 1.1m.dolar alıyorken bu sezon 1.2m.dolara oynuyormuş.
Şu görüntü her şeyin özetidir ; 
* Şu Uff Prensesi kızcağıza da yazık yahu :)) Her sene bir ümit,bir heves bu sezon Şampiyon olacağız diye yola çıkıyorlar hepsinde de 2.cilik kupası ile kös kös ağlayarak evine dönmek kaderi oluyor :))

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler