24 Ocak 2009 Cumartesi

Beko All Star 2009'u Yabancı Yıldızlar Kazandı.130-122

İzmir Halkapınar Spor Salonu'nda yaklaşık 10.000 basketbolseverin takip ettiği Beko All-Star organizasyonunda Yabancı Yıldızlar Karması, Türk Yıldızlar Karması'nı 122-130'luk skorla mağlup etti.

Hadise'nin muhteşem şovunun ardından yapılan salon anonsuyla, Türk Yıldızlar Karması ile Yabancı Yıldızlar Karması oyuncuları basketbolsevere tanıtıldı. Karşılaşmaya Yabancı Yıldızlar Karması, Robert Traylor ile Michael Wright'ın basketleriyle başladı. 3.Dakika sonunda Traylor'ın muhteşem smacıyla skoru 3-12'ye getiren Yabancı Yıldızlar Karması karşısında Türk Yıldızlar Karması, Hüseyin Beşok ile basketler buldu. Tutku Açık'ın kontrolü eline almasıyla toparlanan Türk Yıldızlar Karması, bulduğu basketlerle de skoru 17-16'ya getirdi. Pota altında Michael Wright'ı iyi kullandığı bölümlerde hücumda skor bulmakta zorlanmayan Yabancı Yıldızlar Karması, 6.dakikada bir kez daha 17-20'lik skor üstünlüğünü eline geçirdi. Mola alan Türk Yıldızlar Karması, hücumda Oğuz Savaş ile Fatih Solak ikilisini iyi kullandı. Ersin Görkem'in de üç sayılık basketiyle son hücumu iyi değerlendiren Türk Yıldızlar Karması, buna rağmen ilk çeyreği 29-31 geride tamamladı.

İkinci çeyrekte Yabancı Yıldızlar Karması ilk hücumu Lester Mc Calebb ile iyi değerlendirdi. Cehver Özer ile periyottaki ilk sayılarını bulan rakibi karşısında Yabancı Yıldızlar Karması, Lance Williams ve Lester Mc Calebb ile hücumda kolay basketler buldu. Sinan Güler'in kaçan smacını Kerem Gönlüm ile tamamlayan Türk Yıldızlar Karması, 14.dakikada 40-39'luk skor üstünlüğünü eline geçirdi. Antonio Graves'in asistini iyi değerlendiren Ekene Ibekwe smaç basketiyle takımını bir kez daha öne geçirirken, Lester Mc Calebb, turnike basketiyle durumu 40-43'e getirdi. Tutku Açık'ın turnike basketleri ve Cevher Özer'in de serbest atışlarıyla hücumdaki etkinliğini sürdüren Türk Yıldızlar Karması, buna karşın savunmada oldukça sıkıntı yaşadı. Joe Crispin'in asistleri ve Devin Smith ile Antonio Graves'in de skorer oyunuyla Yabancı Yıldızlar Karması, 18.dakikada farkı 10 sayıya çıkarttı (51-61). Oğuz Savaş ve Hüseyin Beşok ile hücumdaki suskunluğunu bozan Türk Yıldızlar Karması, devre sonunda soyunma odasına 55-69 geride gitti.

Devre arasında gerçekleştirilen şovlar ve Hadise'nin şarkılarıyla, Halkapınar Spor Salonu'nu dolduran basketbolseverler, keyifli anlar yaşadı. Üçüncü çeyrekte Yabancı Yıldızlar Karması, pota altında Michael Wright ile etkili oldu. Türk Yıldızlar Karması ise Sinan Güler'in üç sayılık basketiyle devredeki ilk sayılarını kaydetti. Sinan ve Wright'ın karşılıklı basketleriyle geçilen bölümde Fatih Solak'ın smaç basketiyle skor 62-76'ya geldi. Lester Mc Calebb'in turnikesi ve Lance Wİlliams ile Bootsy Thornton'un da etkili oyunuyla 25.dakikada Yabancı Yıldızlar Karması farkı 20 sayıya çıkarttı (64-84). Ersin Görkem ile hücumdaki tutukluğunu üzerinden atan Türk Yıldızlar Karması, savunmada oldukça sıkıntı yaşadı. Mücadelenin üçüncü çeyreği, 85-93 Yabancı Yıldızlar Karması'nın üstünlüğüyle tamamlandı.

Dördüncü çeyrekte Türk Yıldızlar Karması Cevher Özer ve Serkan Erdoğan ikilisiyle sayılar buldu. İlk üç çeyreğe oranla daha iyi savunma yapan Türk Yıldızlar Karması, hücumda da daha diri bir görüntü çizdi. Yabancı Yıldızlar Karması pota altında Robert Traylor ile skor buldu ve 35.dakikada da durumu 102-112'ye getirdi. Yabancı Yıldızlar Karması, son bölümlerde skor üstünlüğünü koruduğu mücadeleden 122-130 galibiyetle ayrılmayı başardı.

SALON: Halkapınar Spor Salonu

TÜRK YILDIZLAR KARMASI (122): Serkan Erdoğan 20 (7 ribaund- 4 asist), Hakan Köseoğlu (1 ribaund- 7 asist), Ersin Görkem 6 (1 ribaund- 4 asist), Hüseyin Beşok 19 (5 ribaund- 2 asist), Ender Arslan 6 (2 ribaund- 2 asist), Haluk Yıldırım (1 ribaund- 5 asist), Oğuz Savaş 12 (8 ribaund), Tutku Açık 11 (3 ribaund- 5 asist), Sinan Güler 5, Fatih Solak 6 (2 ribaund), Cevher Özer 21 (3 ribaund), Kerem Gönlüm 10 (6 ribaund- 4 asist)

YABANCI YILDIZLAR KARMASI (130): Joe Chrispin 13 (8 ribaund- 6 asist), Leon Williams 9 (6 ribaund- 3 asist), Lester Mc Calebb 12 (4 asist), Michael Wright 27 (3 ribaund- 1 asist), Bootsy Thornton 4, Alex Gordon (7 asist), Antonio Graves 15 (2 ribaund- 2 asist), Charles Davis (2 ribaund), Ekene Ibekwe 8 (2 ribaund), Devin Smith 16 (6 ribaund- 4 asist), Lance Williams 6 (4 ribaund), Robert Traylor 20 (8 ribaund- 1 asist)

1.PERİYOT: 29-31
2.PERİYOT: 26-38
3.PERİYOT: 30-24
4.PERİYOT: 37-37

Beko All-Star MVP'si: Robert Traylor

İzmir Halkapınar Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Beko All-Star karşılaşmasında Yabancı Yıldızlar Karması'nda forma giyen Robert Traylor, mücadelenin MVP ödülünün sahibi oldu.

Yabancı Yıldızlar Karması'nın 122-130'luk üstünlüğüyle tamamlanan mücadelede ilk beş başlayan ve 15 dakika süre alan Robert Traylor, karşılaşmayı da 20 sayı- 8 ribaund- 1 asist ve 3 top çalma ile tamamladı. Maç boyunca 6/8 iki sayı 2/3 üç sayı isabetiyle oynayan Traylor, serbest atış çizgisinden ise 2/2'lik bir oran yakaladı.

Beko All-Star karşılaşmasının En Değerli Oyuncusu seçilen Robert Traylor, ödülünü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun elinden aldı.Beko All-Star Üç Sayı Yarışması Galibi: Ömer Ünver

İzmir Halkapınar Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Beko All-Star üç sayı yarışmasının galibi Beşiktaş Cola Turka'dan Ömer Ünver oldu.

Eleme turunun ardından finale kalan Beşiktaş Cola Turka’dan Ömer Ünver, Aliağa Petkim’den Reha Öz ve Kepez Belediyesi'nden Gerald Fitch, üç sayı yarışması finalinde mücadele etti.

Finalde ilk olarak yarışan Kepez Belediyesi'nden Gerald Fitch yarışırken, ABD'li oyuncu toplam 10 sayı buldu. İkinci olarak yarışan Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden Reha Öz ise istasyonlara çok iyi bir başlangıç yaparken, toplamda 18 puan aldı.

Son şampiyon ünvanıyla yarışmaya katılan Beşiktaş Cola Turka'lı Ömer Ünver, istasyonlarda muhteşem bir performans sergilerken, 22 puanla şampiyonluğa ulaştı.

Üst üste ikinci kez üç sayı yarışmasını kazanan Ömer Ünver, ödülünü de Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Esat Yılmaer'den aldı.

Oyuncu
Takım
Puan
Gerald Fitch
Kepez Belediyesi
10
Ömer Ünver
Beşiktaş Cola Turka
22
Reha Öz
Aliağa Pektim
18
Beko All-Star'da Smaç Şampiyonu: Jason Forte

İzmir Halkapınar Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Beko All-Star’ın en çok ilgi çeken smaç yarışmasını Banvit'in ABD'li oyuncusu Jason Forte kazandı.

Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi forveti Ekene Ibekwe ve Banvit'li Jason Forte yaptığı esnetik smaçlarla dikkat çekerken, Efes Pilsen'den Sinan Güler ise dördüncü denemesinde smacını gerçekleştirebildi. İlk tur, Casa TED'den Toravice Prowell ile Oyak Renault'tan Tufan Önen'in ters smacıyla tamamlandı.

İkinci turda Ekene Ibekwe, geçtiğimiz yıl şampiyon olan James White'ın smacını tekrarlamak isterken istediği sonucu elde edemedi. Banvit'ten Jason Forte ise üçüncü denemesinde smacını gerçekleştirdi. Efes Pilsen'den Sinan Güler, ikinci turdaki muhteşem smacıyla 50 tam puan aldı. Tovarice Prowell ile Tufan Önen'in smaçlarıyla ikinci tur sona erdi.

Üçüncü tur, Ekene Ibekwe'nin süresinin tamamlanmasına 10 saniye kala yaptığı smaçla başladı. Banvit'ten Jason Forte ile Efes Pilsen'den Sinan Güler muhteşem smaçlarıyla 50'şer puan alırken, Casa TED'den Tovarice Provell de dördüncü denemesindeki smacıyla 50 tam puan alan bir diğer isim oldu. Oyak Renault'tan Tufan Önen'in ilk denemesinde gerçekleştirdiği smaçla eleme turu tamamlandı.

İlk turun ardından Casa TED Kolejliler'den Tovarice Prowell, Banvit'ten Jason Forte ve Efes Pilsen'den de Sinan Güler, finale kalan oyuncular oldu.

Finale kalan isimlerden Casa TED Kolejliler oyuncusu Tovarice Prowell, üçüncü denemesinde istediği smacı gerçekleştirdi. Banvit'ten Jason Forte ise tam üç kez smaç stilini değiştirdi ve basketbolseverlere güzel bir smaç sundu. Pınar Karşıyaka'dan Hakan Köseoğlu'nun yardımını alarak smacını gerçekleştiren Sinan Güler, final bölümünün ilk turunu da tamamladı.

Prowell ile Forte, benzer türdeki smaçlarıyla ikinci turda basketbolseverleri ateşlerken, Sinan Güler ise beşinci denemesinde istediği smacı sundu. Üçüncü turda Toravice Prowell ve Jason Forte smaçlarıyla taraftarları ayağa kaldırırken, Sinan Güler ise başarılı bir smaç yapmasına karşın 50 tam puan alamadığı için şampiyon olamadı.

Bu sonuçla Beko All-Star smaç yarışması şampiyonu Banvit'ten 139 puanla Jason Forte oldu. ABD'li oyuncu ödülünü Arçelik Genel Müdür Yardımcısı Şemsi Aksubaşı'ndan aldı.

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler