25 Ocak 2009 Pazar

İnönü Stadı Kapatılacak mı bakalım ?
Bu başlıkta küfürün takipçisi olacağımı yazmıştım.Dün Akşamki Beşiktaş - Denizlispor maçında hakem Selçuk Dereli'ye yapılanküfürleri herkes duydu. Hemen aklıma geldi.Bakalım artık saha kapanacak mı diye.
Bugünkü Hürriyet Gazetesi de haber yapmış.
Bakalım saha kapatma cezası gelecek mi ?
İnönü kapanacak
Fikri IŞIKLI 25 Ocak 2009
Taşkınlıklarıyla kulübüne zarar veren taraftarlar, Zapo atıldığı andan itibaren hakem Selçuk Dereli’ye tepki gösterdi. "Küfür etmeyin" anonsuna rağmen öfkesi dinmeyen taraftarlar, Antalya maçının seyirciz oynanmasına neden olacak.
Beşiktaş seyircisinin taşkınlıkları nedeniyle seyircisiz oynama ve para cezasıyla karşı karşıya...
Siyah beyazlı taraftarlar, başta hakem Selçuk Dereli olmak üzere dünkü maç sırasında, sezon içinde 4. kez kötü ve çirkin tezahüratta bulunarak kulüplerinin ceza almasına neden olacak.
Federasyonun yayınladığı Disiplin Talimatı, konuyla ilgili "Çirkin ve kötü tezahürat kuralının sezon içinde 4. kez ihlali durumunda sorumlu kulübe, 1 maç seyircisiz oynama ve para cezası verilir" diyor.
"Dereli, anan nereli?"
24 Ekim 2008’de 1-1 berabere biten Sivasspor maçında kuralı ilk kez
ihlal eden taraftarlar,
23 Kasım 2008’deki Eskişehir ile 13 Aralık 2008’deki Ankaragücü mücadelelerinde, küfürlü ve çirkin tezahüratta bulunmuştu.
Dün de, maç öncesi hakem Selçuk Dereli’ye "Selçuk Dereli, senin anan nereli?" sloganlarıyla sataşıp, yuhalayan taraftarlar, 77’de Zapotocny’nin kırmızı kart görmesiyle tepkilerini arttırdı."Senin gibi hakemin..." şeklindeki tezahüratlarla kuralı 4. kez ihlal eden taraftarların bu davranışı,Antalya maçı öncesi BJK İnönü Stadı’nın seyirciye kapatılmasına ve kulübün de 80 bin TL para cezası almasına yol açacak. 42. dakikada stat hoparlörlerinden, "Küfür etmeyin, ettirmeyin" anonsuna rağmen taraftarın öfkesini kontrol edememesi dikkat çekti.
Ayrıca, bundan sonra her küfürlü tezahüratta Beşiktaş'ın sahası seyirciye kapanacak.

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler