14 Şubat 2009 Cumartesi

Kraliçeler gs ile dalga geçti,ezdi geçti.!!!!!!!!!! 82-55

TBBL’de 16. haftanın derbi müsabakasında Fenerbahçe, Galatasaray’ı 82-55 mağlup etti.

İki takımın karşılıklı kaydettiği sayılarla başlayan karşılaşmanın ilk dakikalarında etkili olan taraf Galatasaray’dı. Tuğba Palazoğlu, Seimone Augustus ve Marina Kress ile üst üste sayılar bulan Sarı Kırmızılılar maçın ilk 3 dakikalık bölümünü 2-9 önde geçti. Farkın artmasının ardından Nicole Powell ile sayılar üreten Fenerbahçe skoru 7-9’a taşısa da Galatasaray, Sophia Young’un elinden bulduğu sayı ile yeniden 7-11 öne geçti. Bu dakikadan sonra iki takım da karşılıklı sayılar kaydederken Galatasaray skor farkını koruyarak ilk çeyreğin son 3 dakikasına 9-15 önde girdi. Nevriye Yılmaz ve Tamara Sutton Brown ikilisinin pota altı organizasyonları ile sayılar bulan Fenerbahçe ilk periyodun son dakikasına girilirken skoru eşitledi (15-15) Son dakika içinde iki takım da sayı üretemezken ilk periyot 15-15’lik eşitlikle tamamlandı.

Karşılaşmanın ikinci çeyreğine Fenerbahçe Tamara Sutton Brown’un basketiyle başladı ve 17-15 öne geçti. İki ezeli rakip potça altında uyguladıkları organizasyonlarla karşılıklı sayılar kaydederken ev sahibi Fenerbahçe Matee Avajon’un 3 sayılık basketiyle 22-19 öne geçti. Bu üç sayılık basketin ardından sert bir savunma uygulamaya başlayan Sarı Lacivertliler, rakibini 19 sayıda tutarken ilk yarının son 5 dakikasına 29-19 önde girdi. Fenerbahçe’nin sert savunmasını dış şutlarla aşmaya çalışan Galatasaray ise sayı üretmekte zorlanırken Fenerbahçe ilk yarının son 2 dakikasına girilirken farkı daha da arttırdı ve 36-23 öne geçti. İlk yarının kalan dakikalarında üstünlüğünü korumasını bilen Fenerbahçe, soyunma odasına da 39-27 önde gitti.

Şaziye Karslı’nın iki sayılık basketiyle Galatasaray ikinci yarıya start verirken, Fenerbahçe ezeli rakibine karşılık vermekte gecikmedi ve Nevriye Yılmaz ile 41-29 öne geçti. Bu dakikadan sonra rakibini uzun süre 29 sayıda tutmayı başaran Fenerbahçe, Matee Avajon’un etkili oyunu ile sayılar bulmaya devam etti ve skoru 48-29’a getirdi. Fenerbahçe potasında sayı bulmakta zorlanan Galatasaray, Işıl Alben ve Keisha Brown ile dış atışlarla sayılar üretmeye başladı ancak Fenerbahçe de rakibine karşılık verince 3. çeyreğin son üç dakikasına Fenerbahçe’nin 57-37’lik üstünlüğü ile girildi. Bu dakikadan sonra Galatasaray, dış atışlardan bulduğu sayılarla farkı eritmeye çalışsa da Fenerbahçe oluşan farkı korumasını bildi ve final periyoduna 62-44 önde girdi.

Final çeyreğinin hemen başında Matee Avajon’un basketiyle farkı yeniden 20 sayıya çıkaran Fenerbahçe (64-44) Nevriye Yılmaz ve Tamara Sutton Brown’un sayılarıyla da 68-44 öne geçti. Sarı Lacivertlilerin etkili oyunu karşısında bir türlü istediği oyunu ortaya koyamayan Galatasaray, hem pota altından hem de dış atışlardan sayılar üretse de bunlar farkı eritmeye yetmedi ve Fenerbahçe karşılaşmanın son 5 dakikasına 70-54 önde girdi. Karşılıklı satılan sayılarla 20 sayılık skor farkı korunurken, Fenerbahçe maçın son saniyelerine kadar sürdürdüğü üstünlük ile karşılaşmayı 82 – 55 kazandı.

HAKEMLER: Engin Kenerman, Semih Ural

FENERBAHÇE (82) : Esmeral Tunçluer 4 (2 ribaund, 1 asist), Birsel Vardarlı 6 (3 ribaund, 9 asist),Nicole Powell 10 (4 ribaund, 2 asist),Nevriye Yılmaz 20 (8 ribaund, 3 asist), Matee Avajon 19 (1 ribaund, 2 asist),Tamara Sutton Brown 12 (7 ribaund, 2 asist), Nevin Nevlin 11 (5 ribaund, 1 asist)

GALATASARAY (55) Tuğba Palazoğlu 3, Keisha Brown 5 ( 1 ribaund), Şaziye Karslı 2 (1 ribaund), Işıl Alben 12 (7 ribaund, 4 asist), Yasemin Horosan 4 (3 ribaund,1 asist), Marina Kress 5 (6 ribaund), Seimone Augustus 20 (4 ribaund, 1 asist), Sophia Young 4 (2 ribaund, 1 asist)

1.PERİYOT: 15-15
2.PERİYOT: 24-12
3.PERİYOT: 23-17
4.PERİYOT: 20-11
Tebrikler Kraliçeler'e !!!!!!!!!!
Üstlerine oyun oynayanlara gereken dersi çok acı şekilde verdiler.
gs maçın başındaki ilk 3 dk (9-2) haricinde maç boyunca acizleri oynadı.
Çaresiz kaldı zavallılar ve mukadderatlarına razı oldular.
30 sayı fark haddini bilmeyenlere umarım ders olur ve akılları başlarına gelir.
Maça gelince istatistiklerden de görüldüğü gibi Nevriye 20s.8r.ile çok iyi
oynadı.Ancak taraftarın maçı durduran tepkilerinde 2 kere el hareketi ile
yanlış tepkiler verdi.Maç sonunda eliyle selamladı ama bir öyle bir böyle olmaz.
Tamam sen kendi açından düşünüyorsun,soğumak istemiyorsun maçı düşünüyorsun
ama yanlışta olsa son haftalardaki olaylardan dolan taraftarın bilerek böyle bir
tepkisine yanlış tepki verdin.Gerek yoktu.
Resmi site de hemen ''Taraftarlık bu değil '' diye tepki gösterip,şimdi de taraftarlık
öğretmeye soyunmuş.
Kardeşim elbette sahaya yabancı madde atmak,küfür iyi değil,yanlış.
Bunu herkes kabul ediyor ama taraftar da etten kemikten yapılmış.
Açıkca etik dışı bu takımın üzerine oyun oynadılar.Onların dışa vurumudur.
Ceza gelecekse gelsin anasını satayım.
Ajavon da çok iyi oynadı bugün.Maçın başında savunmada aksadı ama tekrar
oyuna girdikten sonra çok iyi oynadı.
Maçın kahramanlarından biri de bence Newlin'di.Son haftalarda geçen yıl ki performansını
gösteriyor.Aferin.11s.5r.6/5 iki sayı.(% 83.3)
Katie Smith'in böyle bir derbi maç varken All Star için ülkesine gitmesini de eleştiriyorum.
Böyle şey olmaz.Sen profesyonelsin ve bu takımdan para kazanıyorsun ve en önemli
maçın varken,ülkene gidiyorsun.Hiç mi oynamadın All Star maçı.
Rakipteki Augustus ve Young niye gitmiyor ?
Var bir sıkıntı onda belli.Son maçlarda da sahada hayalet gibiydi.
Sezonun ilk yarısında deplasmanda 66-58'lik skorla kazanan Fenerbahçe, böylece liderliğini sürdürürken, olası bir play-off eşleşmesine de 1-0 önde başlayacak olmanın avantajını yakaladı.
Söyle Işıl Söyle Ne Olduuuuuuuuuuuu !!!!!!!!!!!!!

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler