26 Şubat 2011 Cumartesi

Avrupa Şampiyonluğu Hayallerimizin Sonu : Spartak - Fenerbahçe : 74-56

Fenerbahçe, FIBA Bayanlar Euroleague’e Veda Etti.
25.02.2011

Fenerbahçe, FIBA Bayanlar Euroleague Çeyrek Final ikinci maçında Rusya deplasmanında karşılaştığı son şampiyon Spartak Moskova Region’a 74-56 mağlup oldu. Evindeki ilk maçı da 78-86 kaybeden temsilcimiz, seride 2-0 geriye düştü ve Avrupa arenasına veda etti.

SALON: Vidnoje Spor Merkezi

HAKEMLER: Ivo Dolinek (Çek Cumhuriyeti), Alexandru Olaru (Romanya), Gentian Cici (Arnavutluk)

SPARTAK MOSKOVA REGION (74): Epifaniya Prints 22 (1 ribaund- 4 asist), Sonja Petrovic 3 (1 asist), Natalia Vieru 4 (3 ribaund), Ilona Korstin 8 (4 ribaund), Jelena Milovanovic 10 (3 ribaund), Sue Bird 13 (3 asist), Ekaterina Ruzanova, Irina Osipova 4 (6 ribaund), Nadezda Grishaeva, Taj Mc Williams 8 (10 ribaund- 3 asist), Irina Sokolovskaya, Noel Kuin 2 (4 ribaund- 1 asist)

FENERBAHÇE (56): Anete Jekabsone 8 (2 ribaund- 1 asist), Hana Horakova 1 (2 ribaund), Birsel Vardarlı 2 (6 ribaund- 2 asist), Esmeral Tunçluer 11 (3 ribaund- 2 asist), Şaziye İvegin 2, Nevriye Yılmaz 11 (2 ribaund- 1 asist), Ivana Matovic 11 (2 ribaund- 1 asist), Tammy Sutton-Brown 2, Nevin Nevlin, Angel McCoughtry 8 (4 ribaund- 3 asist)

1.PERİYOT: 20-16
2.PERİYOT: 14-11
3.PERİYOT: 22-10
4.PERİYOT: 18-19

 * İşin İstanbul'da bittiğini yazmıştık zaten.Mucize bile olmazdı orada.Adamlar bizden ilk maçta yayını aldıkları halde bu maçın yayınını vermediler anlayın artık.Zaten ne gücümüz ne maçı alacak mantalitemiz vardı.
Artı Aziz Bey zaten çoktan bu kupayı ve hatta ligi de kaybettik demedi mi ? Bu oyunculara güvenmediğini söyledikten sonra olacağı bu değil mi ?  ''Hayallerimizin sonu'' resmileşmiş oldu.
* Namağlup buraya kadar geldikten sonra avucumuzun içinden kaçıp giden Final Four hayallerimizi yıkanların hepsini Allaha havale ediyorum.Başta Hacettepe Doping Kontrol Merkezi ve WADA Türkiye temsilcisi Prof.Dr.Rüştü Güner Prof.Dr.Rüştü Güner, TBF ve Başkanı Turgay Demirel, TBF Disiplin Kurulu ve Başkanı Turgay Atasü ,Aziz Yıldırım ve Yönetimi,aleni fütursuzca komplo yapıldığı halde ''Bu komplo değil'' diyen Basketbol Şube Sorumlusu yönetici Semih Özsoy,yıldız oyuncularını koruyamayan ve acele ve yanlış transferler yapan - Angel ve Tammy - takım menajeri Didem Akın,takımı 7 kişilik rotasyona mahkum eden ve 16 sayılık farkın 4 sayıya inmesini bekleyecek kadar mola almayan ve kötü coaching'lik yapan koç Ratgeber ve çok kötü ,hayal kırıklığı performansı gösteren sabahlara kadar uykusuzca Twitter'da gezen Angel ,nasıl MVP seçildiğini bir türlü anlayamadığımız Horokova'ya en derin (!) sevgilerimle.
* Millet Aziz Bey'den hesap sormasını bekliyor.Hangi Aziz Yıldırım'dan ?
Lütfü Arıboğan'a karşı açıkca Turgay Demirel'i destekleyip seçim kazandıran Aziz Yıldırım.
Son olarakta Beko Basketbol Liginin Yayın haklarını Turgay Demirel ile birlikte Lig Kurulu Başkanı olarak ihalesiz,pazarlıksız ,rakam bile belli olmadan şifreci kuruluşa peşkeş çeken Aziz Yıldırım.

Turgay Demirel ve Aziz Yıldırım Beko Basketbol Ligini Şifrecilere 5 yıllığına Peşkeş Çektiler.Lig Kurulu, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun kulüplerle ilgili her türlü konuyu yine kulüplerin görüşünü alarak beraberce karara bağlama ilkesi doğrultusunda (İlkenizi yiyeyim sizin) Beko Basketbol Ligi yayın hakları sözleşmesi ile ilgili tek gündem maddesiyle toplandı. TBF Başkanı Turgay Demirel, kulüplerin federasyona verdiği yetki doğrultusunda yürütülen görüşmeler neticesinde gelinen noktaları ve varılan anlaşmayı kulüp temsilcilerine sundu.

Buna göre Digiturk platformunda yayın yapan Spormax kanalının, Beko Basketbol Ligi’nin 4 yıllık yayın hakkı beledili için
ödenecek tutar kulüpler tarafından olumlu karşılanarak 
(ne kadarmış bu tutar niye açıklamıyorsunuz ? )anlaşmanın kabulü kararlaştırıldı. Spormax ile yapılacak sözleşmenin son 1 yılı opsiyonlu olmak üzere toplam 5 yılı kapsaması üzerinde de mutabakata varıldı.

Toplantıda kulüplerin görüşleri dikkate alınarak yayın hakkı anlaşmasının detayları ile ilgili çalışmaların tamamlanmasıyla sözleşmenin imza altına alınması
(Oldu bittiye getiriyorlar.Ortada ne detaylı bir çalışma var ne bir şey ) ve canlı yayınlarının ilk hafta müsabakalarıyla birlikte başlaması konusunda uzlaşıldı. 
 
NOT : Hala daha Yayın İhalesinin rakamı açıklanmadı.

Bu Aziz Yıldırım mı kankası Turgay Demirel'den hesap soracak ?

* Son olarak ; daha önce dediğim gibi Fenerbahçe'de Bayan Basketbol Takımı olayı bitmiştir bence.
Şöyle bir sezonda bile - ne olursa olsun.2 dünya yıldızı oyuncunu kaybetsen de.Koskoca takım 2 oyuncuya endeksliyse zaten yanmıştık -  F4 yapamayan bir kulüp bir daha asla yapamaz.
Senelerdir Çeyrek finalden öteye gidemeyen bir şube var ortada.
Ancak çok zor olarak gördüğüm Taurasi ve Penny ikna edilip geri getirilir,Fowles falan alınırsa seneye belki.
 Bu yapılmayacaksa boşuna para ve mesai harcanmasına da gerek yok.

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler