13 Ocak 2009 Salı

Bravo Memo !!!!!!!!!!!!! 43 Sayı.Kariyer Rekoru !!!

NBA Basketbolunu hiç sevmem o yüzden buraya hiç koymam.Ama Hido ve Memo'yu
takip ediyorum.Mehmet Okur başarılı kariyerine yeni bir halka ekledi.
Tebrikler Memo.Kariyerinin sonunda sarı-lacivert forma altında görmek dileğiyle .....


Memo abarttı !
NBA'da Utah Jazz,Indiana Pacers’ı 120-113 ile geçerken, Mehmet Okur kariyer rekoru kırdı.


Energy Solutions Arena’da 19 bin 911 kişinin izlediği maça ilk 5’te başlayıp, 40 dakika sahada kalan Okur, 4 kez denediği 3 sayılık atışların 3’ünde başarılı olurken, 15 kez denediği 2 sayılık atışların da 10’unu skora ekledi. 15 kez geldiği faul çizgisinden de 14 isabetle ayrılan Okur, karşılaşmada 43 sayı, 9 ribaunt ve 3 asist üreterek, kariyer rekoruna imza attı.
NBA’deki yedinci sezonunu geçiren milli basketbolcunun eski rekoru, 15 Ocak 2007’de Washington Wizards’a karşı ürettiği 38 sayı idi.
Mehmet Okur, Utah Jazz’ın lige katıldığı 1974-1975 sezonundan bu yana, 40 ve üzerinde sayı üreten ilk pivot olarak da tarihe geçti.

MEHMET OKUR’UN MÜTHİŞ BAŞARISI MACARİSTAN MEDYASINDA

NBA’da Utah Jazz’da forma giyen Mehmet Okur’un, son maçta Indiana Pacers potasına attığı 43 sayı ile kariyer rekoru kırması Macaristan medyasında günün konusu oldu.
Bilhassa ülkedeki spor medyası Mehmet Okur’un başarısını, "Türk basketbolcu Mehmet Okur kariyerinin sayı rekorunu kırdı" başlığıyla duyururken, "Utah Jazz, Mehmet Okur’la kazandı" başlığı da kullanıldı.
Macaristan’ın tek günlük spor gazetesi Nemzetisport, "NBA... Utah Jazz, Mehmet Okur’un 43 sayısıyla kazandı" başlığı altındaki haberinde, "Utah Jazz, rakibi İndiana Pacers’i Okur’un müthiş oyunuyla yenebildi" değerlendirmesini yaptı.
Macaristan’da televizyonlar ve radyoların neredeyse tümü Mehmet Okur’un 43 sayısıyla takımını galibiyete taşıdığını bildirerek, Türk basketbolcuya övgüler yağdırdı.

VİDEO :

http://videogaleri.gazetevatan.com/6112_Mehmet-Okur-maca-damgasini-vurdu-43-sayi.html


0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Etiketler